Muzikaal vuurwerk tijdens mini-festival Razzmatazz donderdag 27 december 2012 de en voorspellingen van geesten spelen een belangrijke rol in het verhaal. Misschien kent lang niet iedereen dit sprookje, maar heel veel mensen zagen wel ooit het ta fereel in De Efteling van Alladin op zijn vliegend tapijt. Gastregisseur bij Musicalvrienden Cees Möhlmann wil over die scè ne nog niet alles prijsgeven, maar hij belooft 'een mooie trucage'. Voor Möhlmann is regisseren bij een musicalgezelschap weer een heel nieuwe ervaring. Hij heeft veel regies op zijn naam staan bij Theatergroep Zierik en was jaren lang betrokken bij de Stichting His torische Spelen Zierikzee. „Musi cal is anders. Je hebt te maken met meerdere disciplines. Vaak zit je tij dens de repetities als regisseur, choreograaf en muzikaal leider te gen elkaar op te bieden onder het mom van 'dit moet vanavond'echt gebeuren'. Meestal loste Willian Heesters, de productieleidster dat dan wel op met een verdeling waar we alle drie tevreden mee konden zijn", vertelt Möhlmann. Hij weet zich bij deze productie ge steund door zijn vrouw Elly, die als vanouds de taak van regie-assis tente vervult. Zelf omschrijft ze dat werk als 'fungeren als persoon- Terneuzen lirbanus. Uitverkocht. Scheldetheater, 20.00 uur Hammond-Soul Night met dr. Buzz vs mr. Tall Mr. Small. De Pit, 22.00 uur Vlissingen Muzikale show van Stichting ROAT met Dubbel en Rasskulz, Green, Sami en MOJO, Arsenaaltheater, 20.15 uur Waterlandkerkje Eindejaarvoorstelling Adrie Oosterling. Kerkje, 20.15 uur ZONDAG 30 DECEMBER Aardenburg Eindejaarssalon met optreden zange res Renee Stevense, GaleRichel, Weststraat 38,14-17 uur Goes 'Alladin, de musical' door Musicalvrien den, De Mythe, 14.00 en 20.00 uur Middelburg Doornroosje, de musical. Schouwburg, 13.00 uur Eindejaarssessie Grandpa Nick Sessie band met gastzanger Jeroen van de Berg, Schuttershof, 17.00 uur Oost-Souburg Eindejaarsconcert door het Busch En semble, met o.a. violist Mathieu van Bel len. Historische Kerk, 20.00 uur Vlissingen Concert Het Zeeuws Elftal. Ter Reede, 14.30 uur MAANDAG 31 DECEMBER Middelburg Dichters Coenraedt van Meerenburgh lijke assistente, kladbokje en schiet schijf. Zij steunde Cees overigens ook met overleg over de audities. „Ik had geen ervaring met audite ren en bovendien kende ik vrijwel niemand van de cast. Dan is het dus best moeilijk in korte tijd de juiste inschattingen te maken voor de rolverdeling.. We hebben het over in totaal 37 spelers die 135 rol len vervullen. Je snapt dat er al leen al op het gebied van kos tuums groots wordt uitgepakt", zegt de regisseur. Zat. 29 en zon. 30 dec, De Mythe, Goes, 14.00 en 20.00 uur. en Ko de Laat blikken in 52 snelsonnet- ten terug op het afgelopen jaar. De Drvkkery, 14.00 uur Vlissingen Concert duo Rhythm and Voice. Ter Reede, 14.30 uur Zierikzee Oud en Nieuw Party met: DJ Echo DJ Von Stroheim,-Philip Gedrojc, Fre derick Lex, Morriz, Nrico Kik M-art. Poppodium Brogum, 23.00 uur DINSDAG 1 JANUARI Oostburg New Year's Eve met Sam Mehidah. The Lane, 00.30 uur Terneuzen Nieuwjaarsnacht m.m.v. Zeeuws-Vlaams dj collectief Kalashnikov U-Night-lt. De Pit, vanaf 00.01 uur door Marius Roeting Geen kanonslagen, Ben gaals vuur, megaklappers of air strikes. En van ge luidsoverlast is al helemaal geen sprake. Toch is er vuurwerk en .zal het knallen vrijdag en zater dag tijdens het tweejaarlijkse mi- nifestival van Razzmatazz in Oost-Souburg. In de zevende editie staat zater dag de Haarlemse formatie Ben der met Nederlandstalige chan sons, de Maastrichtse singer-song- writer Tom Houwing (eigen werk en covers van Joni Mitchell en James Taylor) en Finvarra (Kel tische muziek met Oriëntaalse in vloeden) op het programma. Een dag eerder is het de beurt aan de Brabantse dialectgroep Vandie- komsa, de Schot Jim MacLean en het Vlaamse trio Snaarmaarwaar. Met name van die laatste groep valt een spetterend optreden te verwachten. Die drievoudige alli teratie in Snaarmaarwaar prikkelt om te ontdekken wat er precies achter zit. Mandolaspeler Maar ten Decombel relativeert: „In het Nederlandse taalgebied is het een sterke naam. De laatste jaren spe len we steeds vaker in het buiten land. Daar staan we op de affiche als de groep met de onuitspreke lijke naam." Snaarmaarwaar bestaat circa acht jaar. Het trio met Decombel (mandola of octaafmandoline), Jeroen Geerinck (gitaar) en Peter-Jan Daems (mandoline) speelt strikt instrumentaal. „Soms zing ik een of twee num mertjes. We krijgen wel de vraag om dat meer te doen. Zingen komt directer over. Het voordeel van instrumentaal is weer dat er geen taalbarrière bestaat. En in strumentaal is toch onze sterkste kant. Je kan meer richtingen op. Qua arrangementen zijn we erg vrij en niet gebonden." Ondanks de drie instrumenten is de muziek van Snaarwaarmaar zeer afwisselend, creatief soms ly risch schoon, maar vooral krach tig, sterk ritmisch en toch trans parant. De instrumenten smelten ineen, maar er is nergens sprake van een brei. Dat is deels aan de veelzijdigheid van de muzikan ten te danken, anderzijds aan de bagage die ze meebrengen. „Peter-Jan komt uit de Keltische hoek en doet ook akoestische psy chedelische folk. Hij maakt veel gebruik van effecten op de mand oline. Jeroen speelde aanvankelijk rock, vandaar die drive. Ik ben oorspronkelijk klassiek en jazz gi tarist die de folkgitaar heeft ont- dekt Die verscheidenheid in ach tergronden heeft als bindende fac tor de folkmuziek. Op ons titello ze debuut was tweederde van het repertoire bewerkingen van tradi tionele nummers. Op Phosphor Bronze, de tweede cd, is juist tweederde van eigen hand. Dat is een ontwikkeling die we, net als de totstandkoming van onze ar rangementen, heel organisch heb ben doorlopen. We hebben geen vooropgezet masterplan", vertelt Decombel. Snaarmaarwaar ont popt zich eveneens als concerc- groep. Het trio speelde veel op de in Vlaanderen populaire balfolks. „We proberen tijdens zo'n bal ook muzikaal aantrekkelijk en boeiend te spelen, maar daar je zit meer vast aan het dansritme. In sommige gevallen hebben we twee versies: één voor de concer ten en één voor de bals!'. De drie muzikanten zijn allen mul- ti-snaarvirtuozen en bespelen de zelfde instrumenten. Toch be moeit Decombel, zelf een zeer ge waardeerd gitarist, zich niet met de partijen van Geerlinck. „Wie bij een combinatie van mandoli ne, gitaar en mandola aan roman tisch gepingel mocht denken zal wellicht verrast worden door on ze wall of sound." Vrij. 28 en zat. 29 dec., mini-festival, Oost-Souburg, Razzmatazz, 20.30 u. Het Vlaamse trio Snaarmaarwaar treedt vrijdagavond tijdens het twee daags minifestival in Razzmatazz in Oost-Souburg. foto Heiti Kruusmaa podium m g|| Naast tovenarij en liefde worden in het foto's Willem Mieras verhaal ook de degens gekruist. De combinatie van mandoline, gitaar en mandola levert bij de groep Smaakmaarwaar een 'wall of sound' op. foto Ronald Rietman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47