Musicalvrienden brengen publiek in Oosterse sferen 2 uit O donderdag 27 december 2012 selectie Jeugdorkest Jeugdorkest Nederland, tachtig uiterst muzikale jongeren, treedt op samen met violiste Li za Ferschtman (foto). Zij spelen een Russisch programma, met werken van Mussorgsky, Gla- zunov en Rimsky-Korsakov. Zaterdag 29 december, Zeeuwse Concertzaal, Middelburg, 20.00 uur. Busch Ensemble Het Busch Ensemble van de Zeeuwse violist Mathieu van Bellen (foto) verzorgt het einde- jaarsconcert bij Souburg Cultu reel. Het ensemble bestaat naast Van Bellen uit Jonathan Blox- ham (cello), Omri Epstein (pia no) en Huw Morgan (trompet). Zondag 30 december, Historische Kerk, Oost-Souburg, 20.00 uur. Snelsonnetten Voor het vijfde jaar op rij verzor gen de dichters Ko de Laat en Coenraedt van Meerenburgh (fo to) een oudejaarsconference in dichtvorm. In 52 snelsonnetten blikken zij terug op het bijna af gelopen jaar» Maandag 31 december, De Drvkkery, Middelburg, 14.00 uur. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@wegenermail.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@wegenermail.nl Advertenties: Afdeling Direct Sales Regio Zuid: 088-0139995, adverteren.zeeland@wegenerme- dia.nl door Ali Pankow nthaalden Musical Vrienden de toeschou wers vorig jaar op win terse kou en kerstsfeer met de musical Scrooge naar het bekende verhaal van Charles Dickens. Dit keer wordt het pu- biek in Oosterse sferen gebracht met de opvoering van het sprook je Alladin zaterdag en zondag in De Mythe in Goes. Alladin met dubbel '1' en één d? Dat strookt toch niet met de oor spronkelijke titel van dit sprookje? „Dat klopt, maar die kleine wijzi DONDERDAG 27 DECEMBER Zierikzee Kerstmatinee 'Sneeuwwitje en de ze ven dwergen', Theater Rijn en Trijn. Podium De Weverij, 15.00 uur VRIJDAG 28 DECEMBER Middelburg Familievoorstelling 'Lang Gelukkig', door Theatergroep Duinart. 't Spiegeltheater, 20.00 uur Klassiek concert Wibi Soerjadi, Schouwburg, 20.00 uur Oost-Souburg Minifestival, met Vandiekomsa, Jim McLean en Snaar Maar Waar. Razzmatazz, 20.30 uur Terneuzen Concert Don KosakenChor Rusland o.l.v. Zeeuwse dirigent Marcel Verhoeff. Scheldetheater, 20.00 uur ging heeft alles te maken met het feit dat Walt Disney nooit de rech ten heeft vrij gegeven voor opvoe ring van de musical. Daarom ge bruiken wij de bewerking van Event-Team uit België", vertelt mu zikaal leider Ludo Heesters van Musicalvrienden. „Lag de moeilijkheidsgraad bij Scrooge in de meerstemmigheid, bij Alladin vergen specifiek de me lodieuze modulaties een grote uit daging voor de leden. Het bete kent dat de zangers en zangeressen continue moeten schakelen in sfeer en stijl. Soms is het heel rock- achtig en dan ineens weer jazzy", vertelt Heesters. Hij laat weten dat de musical dit keer heel bewust niet met begeleiding van een eigen orkest wordt opgevoerd maar met gebruik van een orkestband. „We hebben gekozen voor een produc tie die wat minder tijd vèrgde dan anders. Dit in verband met de gro te Amerika-productie die de stad Goes in navolging van het Afrika- jaar gaat maken in 2013. Daar gaat een groot deel van Musicalvrien den aan meedoen." Volgens Heesters stelt zingen met een orkestband ook weer nieuwe eisen aan de cast. Hij is vol lof over de eigentijdse en veelzijdige mu ziek en de mooie solo-partijen in Alladin. „Gelukkig hebben we de beschikking over een aantal uitste kende stemmen. Zelfben ik bij voorbeeld heel verrast met de ont wikkeling die Tim Koeman, vertol ker van de titelrol, heeft doorge maakt. Hij was tijdens de auditie nog een ruwe parel met een mooie stem, maar zonder ooit les te hebben gehad. Hij is tijdens het repetitieproces enorm gegroeid." Alladin is een arme straatjongen die door Kaifas, gemene tovenaar en grootvizier van de sultan, ge vraagd wordt een magische lamp te zoeken in een grot. Oorlog, lief- ZATERDAG 29 DECEMBER Goes 'Alladin, de musical' door Musicalvrien den. De Mythe, 14.00 en 20.00 uur Middelburg Zeeuwse pianist Ferenc Hannewijk speelt verschillende songs uit de Top 2000. De Drvkkery, 16.00-17.15 uur Concert Muziekvereniging O.N.D.A. in het teken van het thema Water. Koor Pontifex verleent zijn medewerking. Rieks Veenker heeft een aantal muziekstukken bewerkt voor koor en fanfare. Het geheel staat onder leiding van dirigent Cora Del- lebeke. Hofpleinkerk, 19.30 uur Liza Ferschtmann Jeugdorkest Neder land. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Oostburg Revue Burlesque. *35 fffe i 1 Het DonKosaken Chor treedt vrijdag op in Terneuzen. Ledeltheater, 21.00 uur Oost-Souburg Minifestival met Bender, Tom Hou wing en Finvarra. Razzmatazz, 20.30 uur Geesten en magische wezens spelen een belangrijke rol in het sprookje rond Alladin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46