Hulst trekt handen van Hedwige af Benzine kost in Goes het minst ALLES HALVE PRIJS! DELSCH ER Op zoek naar mooie bijzettafeltjës, en die mogen best wat kosten PIM slechts één week Van Eede naar Middelburg, om keukens te kopen. Voor ieder één. donderdag 27 december 2012 William Dieleman en Jacqueline de Caluwé uit Eede kijken rond bij de Keu kenkampioen op de Mortiere. foto Ruben Oreel Ze zijn samen op stap om een keuken uit te zoeken. Beter gezegd: twéé, want ze zijn net gescheiden en hebben hun oude woning in het Zeeuws- Vlaamse Eede te koop gezet. Alle bei gaan ze een nieuwe woning be trekken en die moet worden inge richt. Beetje apart misschien om dan samen rond te gaan kijken, zeggen William Dieleman en Jac queline de Caluwé lachend, maar wel praktisch en ook gewoon ge zellig. En dus lopen ze op tweede kerst dag rond in de Keukenkampioen, op woonboulevard Mortiere in Middelburg. Toegegeven, ze had den ook kunnen kiezen voor 'een dagje Morressen'. William: „Maar als het daar erg druk wordt, kun je je auto nergens kwijt. Morres is ook wel erg gigantisch. Ik dacht: we gaan eens kijken hoe het is bij de Mortiere. Bovendien, de Praxis is ook open, en daar moest ik nog zijn." William heeft de knoop al doorgehakt en voor 7500 euro een keuken uitgezocht. Onder voorbe houd. „Onze oude woning moer eerst verkocht worden." Jacqueline moet nog even nadenken. „Ik weet niet wat ik wil." Tweede kerstdag op zich is geen re den voor het duo om een woon boulevard op te zoeken. Jacqueli ne: „Wij wonen vlakbij België. Zo iets als tweede kerstdag heb je daar helemaal niet; de winkels zijn gewoon open." William bijt in zijn Keukengi- gant-jlapje. Een eigen creatie van het personeel, ter plekke bereid in zo'n zelfde oven als William zo juist gekocht heeft, benadrukt een verkoper. En? „Een 8. Héérlijk." Yoni Klemann uit Vlissingen is met haar moeder Ineke naar de Meubelboulevard in Goes gegaan op tweede kerst dag. „We hebben wel genoeg bin nen gezeten", lacht Ineke. Zoals in veel zaken worden de klanten ook hier verwend: Ineke en haar dochter Yoni hebben net een kopje koffie met iets lekkers er bij geserveerd gekregen. Een leuke bijkomstigheid, maar het is niet waarvoor Ineke naar de winkel is gekomen. Ze is gekomen om inspiratie op te doen. En als het meezit, om een paar bijzettafel tjes te kopen. „Die zoek ik al een tijdje." Het aanbod van Le Bazar is bijzonder te noemen. „Nee, ik heb nog niets gezien. Waar ik naar op zoek ben? Ik weet het nog niet. Modern, denk ik." Als ze mooi genoeg zijn, mogen de tafeltjes best een euro of 500 kosten, geeft ze aan. Wat dat be treft passen de bijzettafels van schijven versteend hout - 550 euro - goed in het plaatje. Le Bazar, ook buiten de Bevelan- den bekend om zijn assortiment, is voor het eerst open dit jaar. En al is het dan het eerste jaar, het winkelend publiek weet de zaak goed te vinden. Blijft het bij veel zaken op de Meubelboulevard be hoorlijk stil, bij Le Bazar zijn er in de voormiddag al zo'n zestig ge teld. „Het was een gezellige dag. Ik ben tevreden", zegt Rick Advocaat, één van de eigenaren van Le Ba zar. „Er blijven altijd mensen die geld hebben en dat willen uitge ven." Bovendien hoeven ze bij Le Bazar niet te diep in de portemon nee te tasten: „Wij zitten in het middensegment" Yoni Klemann laat zich informeren door Rick Advocaat van Le Bazar Wonen in de Meubelboulevard Goes. foto Mechteld Jansen Kerstdrukte dit jaar over drie dagen verspreid, twee records in pinnen per seconde gebroken Vorig jaar viel eerste kerstdag op een zondag; consumenten hadden daardoor minder tijd om vooraf gaand aan kerst hun inkopen te doen. De kerstdrukte was daardoor dit jaar over drie dagen verspreid, zegt Jannemieke Zandee van Betaalvere- HEREN sale niging Nederland, dat het pinver- keer regelt. Op zaterdag 22 december werd 12 miljoen keer gepind, tegenover 12,2 miljoen keer in 2011 Wel werd ten opzichte van vorig jaar het record pintransacties per seconde gebroken: dat was tussen DAMES sale 14.30 en 15.00 uur 461 per secon de (442 in 2011). Maandag 24 december werd tot 17.00 uur 11,4 miljoen keer ge pind. Op het drukste moment, tus sen 14.00 en 14.30 uur, werden binnen één seconde 483 transac ties gedaan. Het jaar ervoor wer den 442 pinbetalingen per secon de geteld. Bijna eenderde van de Nederlan ders heeft bijna nooit meer con tact geld op zak. Voor winkeliers is het veiliger als er veel gepind wordt, omdat er voor overvallers minder te halen valt. jassen/jacks 20%-50% kolberts 30%-50% pakken schoenen trui/vesten broeken shirt 25%-50% 20%-50% 20%-40% 20%-30% 20%-40% Corneliani, Jacob Cohën, Canali, Hiltl, Van laack, Tod's, Fay, Paul Smith, Etro, Brunello Cucinelli, CWA, Polo RL, Santoni Stone Island, Incotex 1 STUKS 20% 2 STUKS 30% 3 STUKS 40% Jan Gielenplein 6 Oudenbosch 0165330620 info@paulpim.nl www.PaulPim.nl Etro, Brunello Cucinelli, Paige Jeans, Cambio, Repeat, Giorgio Armani, Fay, D'exterior, CWA, Tod's, Paule Ka, Hogan,. Wolford, Van Laack, Maliparmi, Valerie, Koopzondag 30 december 12.00 uur-17.00 uur ii%j K'jk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl za 22 dec. t/m za 29 dec. Extra geopend op zo. 23 dec. en ma 24 dec. van 13-17 Grote Markt 11-13, Goes 0113 227607 GOES - Goes is de voordeligste ge meente van Zeeland als het gaat om het tanken van benzine. Dat blijkt uit cijfers van de benzi- ne-jip, een gratis smartphone app voor iPhone en Android, waarmee gebruikers het voordeligste tanksta tion in hun buurt kunnen vinden. De besparing is berekend ten op zichte van het Nationaal Prijspeil. De benzine-Jip meet dagelijks wat Nederland gemiddeld betaalt aan de pomp: dat is het Nationaal Prijs peil. Daarna is bepaald hoeveel elk tankstation daar per tankbeurt ge middeld boven of onder zit. Voor de topvijf per regio werd het gemiddelde in elke gemeente geno men. De kosten voor een tank beurt verschillen niet alleen per type tankstation, maar ook in de regio. Over 2012 zijn de minst dure ge meenten op een rijtje gezet. In Zeeland scoort Goes het beste. Twee keer per maand 50 liter tan ken is in die gemeente over 46,90 euro goedkoper dan het Nationaal Prijspeil. De Zeeuwse topvijf be staat verder uit Kapelle (tweede plaats), Vlissingen (derde), Veere (vierde) en Borsele (vijfde). door Henk Boot HULST - De gemeente Hulst werkt niet mee aan planologische proce- dures'om de Hedwige te ontpolde- ren. De gemeenteraad was altijd te gen die ontpoldering. „Tot op de dag van vandaag is dat standpunt niet gewijzigd", aldus burgemees ter Jan-Frans Mulder. De Hedwige ligt in het gemeente lijke bestemmingsplangebied Bui tengebied Zuid en heeft een over wegend agrarische bestemming. Eerder is volgens Mulder met de provincie afgesproken dat die de planologische procedure voor haar rekening neemt om de bestem ming voor de Hedwige te wijzigen in 'natuur'. „Stel je voor dat wij dat zouden doen en er worden be denkingen tegen ingebracht. Dan moeten wij zaken verdedigen waar ze zelf ook tegen zijn", aldus Mulder. Hij wil binnenkort intern binnen de gemeente en met de provincie overleggen over de nieuw ontstane situatie nu het ka binet besloten heeft de Hedwige toch te ontpolderen. „Maar we houden onze plas nog even op. Ook bij de provincie is er na het overlijden van gedeputeerde Heij- ning, die de Hedwige in zijn porte feuille had, even tijd nodig om za ken op een rijtje te zetten." Mulder sluit niet uit dat het Rijk desnoods zelf het initiatief neemt om de planologische aanpassingen rond de Hedwige te realiseren. „Dan gebeurt het helemaal op af stand." procent méér bezoekers trok de Mediamarkt in Middelburg dit jaar vergeleken bij Kerstmis 2011. We hebben nog niet veel klanten gezien hier in Goes. In ons Middelburgse filiaal is het drukker, horen we net' Medewerkers van Carpet Right in Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3