Haastige Harmes heerst ROYALE DAGEN sport 33 IC lljotl»! 7MONTEL ^999,- Zeeuwen favoriet in KNHS-Subli donderdag 27 december 2012 Middelburger onklopbaar in Kerstloop doorSjaak Sinke foto Ruben Oreel DISHOEK - Na de Kustmarathon deed Erwin Harmes uit Middel burg het wat rustiger aan met trai nen, mede door een vervelende blessure. Maar het lijkt erop dat de Middelburger sterker is teruggeko men. Vorige maand won hij over tuigend de halve marathon van Nisse en vrijdag pakte hij de derde plek in de Serious Requestrun. Ook in de loodzware Kerstloop over 9.1 kilometer was hij niet te stuiten en won met bijna een mi nuut voorsprong op zijn concur renten in een tijd van 31 minuten en 26 seconden. Esther Vermue, af komstig uit Lewedorp, won ruim schoots bij de vrouwen. Door het grote aantal inschrijvin gen moest de start van de Kerst loop weer eens met een kwartier worden uitgesteld. Na een aanloop rondje van een kilometer stormde het veld van zeshonderd deelne mers de steile helling op bij het Pannenkoekenhuisje. Erwin Har mes, Ronnie Overgaauw (Zoute- lande), Hüub van Noorden (Goes), Robert Planting (Bussum), Edwin de la Ruelle (Koewacht) en Wim van Sparrentak toonden zich meteen in de voorste gelede ren. Na deze kuitenbijter volgde een pittig stuk strand. Voor Har-, més geen bezwaar, want hij liep meteen weg en vergrootte zijn voorsprong geleidelijk waardoor Ronnie Overgaauw moederziel al leen kwam te lopen op het strand. „Ik ben nog niet in vorm en kon Erwin net niet bijbenen", liet Overgaauw na zijn finish weten. Tot twee kilometer voor de finish in Dishoek kon Overgaauw zich op de tweede plaats handhaven maar werd toen achterhaald door Robert Planting, oud-lid van Dyna mica en een aantal jaren geleden winnaar van de Hobbeldebobbel- loop. Planting had met 32.24 een minuutje achterstand op Harmes die zich meteen naar de trein spoedde voor een afspraak verder in het land. Overgaauw was met zijn tijd van 32.41 tevreden op de derde plaats voor de Zeeuws-Vla- ming Edwin de la Ruelle en Wim van Sparrentak. Alex Bergsma uit het Gelderse Doorwert hield Tim van den Broeke (Vlissingen) ach ter zich met Michel Schrier (Vlis singen) in zijn spoor. „Dit was mijn eerste wedstrijdachtige activi teit na'de Kustmarathon en ik ben zeker niet in vorm", liet de mede organisator van de Indoortrail in Goes weten. Bij de vrouwen had Esther Ver mue weinig tegenstand en finishte op de 41e plaats ruim als eerste in 39.15. Chantal Koole-Maat (Zoute- lande) werd tweede, voor Isabel Lous uit Vlissingen. Junior Jurriaan Vogel (Middel burg) had op de zes kilometer'een flinke voorsprong en won in 23.22 minuten voor Edwin van Alphen (Vlissingen). Daarna was het twee minuten stil voordat de nummer drie Robert de Graaf (Wemeldin- ge) de meet passeerde. Gertrud van Noorden (Goes) was op de elf de plaats overall de snelste vrouw in 30.10 minuten. Het totaal aantal deelnemers was met 570 vrijwel ge lijk aan dat van vorig jaar. Toch zal de organisatie van Dynamica zich moeten beraden om de. 300 voor inschrijvingen sneller te verwer ken. Nu was dit evenals vorig jaar er de oorzaak van dat er een kwar tier later gestart moest worden en zagen we diverse voorinschrijvers zich aanmelden bij de na-inschrij- ving. Gelukkig was het goed weer waardoor het goed toeven was in de lange wachtrij buiten het Pan nenkoekenhuisje. NIEUWDORP Belgische deelname bij Sloepoort Cup De organisatie van de Borsele Sloepoort Cup heeft het deelne mersveld voor het vrouwen- en A-juniorentoernooi rond. Het voet balevenement verwelkomt op za terdag 10 augustus in Nieuwdorp de Zeeuwse vrouwenteams van Oostkapelle en Smerdiek alsmede de Belgische teams Zulte Waregem en White Star Woluwe. Bij de A-ju- nioren spelen JVOZ, Terneuzense Boys, Kloetinge en Dauwendaele. ERMELO - Vrijdag wordt op het KNHS Centrum in Ermelo de fina le van het KNHS-Subli kampioen-,, schap voor jonge dressuurpaarden gehouden. In alle leeftijdsgroepen starten de Zeeuwse deelnemers als favoriet. In de tussenstand bij de vierjari gen gaat de Florentio-zoon Devil Daimomnd met Jessica Nijpjes uit Middelburg in het zadel aan kop. De combinatie won drie van de vier selectiewedstrijden waaraan zij deelnam. Met de Stedinger af stammeling Sambuco heeft Jessica nog een tweede ijzer in het vuur. Bij de vijfjarigen is Thamar Zweis tra met de Rubiquil-nakomeling Charon favoriet. De winnaar van de vierjarigen 2011 wist dit jaar opnieuw te impo neren. De combinatie uit Schore won alle wedstrijden waarin men van start ging. Met Chantal Nijpjes uit Middelburg met de Rubi- quil-dochter Checavara N, die vo rig jaar brons won bij de vierjari gen, heeft Zeeland nog een combi natie die een gooi kan doen naar de medailles. Bij de zesjarigen doet Dinja van Liere met de Labo-zoon Hexa gon's Bon Ami een gooi naar de medailles. De amazone uit Kapelle deelt de leiding in het tussenklasse- ment. .2 door Lucien Roelandt 1001 mogelijkheden in opstelling en bekleding, omdat smaken nu eenmaal verschillen Montèl Goes Woonboulevard, Marconistraat 24,0113-23 09 80 - Montèl Hulst Mörres Wonen, Industrieweg 2,0416-67 36 78 Grootstebankenspecialist topkwaliteit verrassend lage prijs zejf-samensfellen -5 jaar garantie Alkmaar Apeldoorn* Den Bosch: Groningen Nijmegen* Amersfoort" ►Beverwijk'. ►Den Haag* ►Heerlen" Oldenzaar Amstelveen* NIEUW ►Bredo' ►Elndhovèn' ►Hulst Purmerend Amsterdam* Cruquius Goes Leiderdorp* Rotterdam acht ►Venlo' Zutphen* 'NIEUW Waalwijk" ►Zwolle wijksmoer Wolvega NIEUW "lf* Zevenaar. 'Koopzondag 30 dec Design Bram Nijman Topontwerper van Montèl Montèl Sue fauteuil in stof/leder Montèl Yersey 2-zits in weefstof* bUK' 54 9 599? 44 9 Montèl Romero 3-zits in viitstof Montèl Urban hoekbank in weefstof** umr- 1,299,- Dé Montèi Royaal: een grote 6-zits hoekbank. 328 cm breed, in eer. kwalitatieve weefstof, In wit en antraciet, rhet metaien design poten.; Zolang de voorraad strekt, dus wees A er snel bij! Ook mogeiijk in 4 andere weefstoffen rhet keuze uit 36 kleuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33