Schotland omarmt 'The Dutch Delight' sweeÊÉaslkoi spc Niels Wubben mag hopen op wildcard 'Naar Frankrijk als Beneliga uitblijft' donderdag 27 december 2012 LUIK - De voorzitter van Standard Luik, Roland Duchatelet, eist dat op korte termijn een gecombineer de competitie met Belgische en Ne derlandse voetbalclubs (Beneliga) komt, anders dreigt hij met Stan dard te gaan voetballen in Frank rijk. „Er zijn vijf grote Europese competities, mogelijk zes als Rus land zo blijft vooruitgaan", zei de preses woensdag. „De overige com petities, waaronder de Belgische, zijn gedoemd om te verdwijnen." De beste Belgische clubs kunnen gered worden door de Beneliga. „Als dit project niet doorgaat, dan zal Standard vragen om in de Fran se Ligue te mogen spelen." door Ad Pertijs ZOLDER - Op respectabele afstand van winnaar Sven Nys en num mer twee Niels Albert, vocht Niels Wubben woensdag in de wereldbe kercross van Zolder zijn eigen top- gevecht. De man uit Naaldwijk heeft een top 8-notering in een World Cup nodig om zich te plaat sen voor het WK veldrijden, dat begin februari wordt gereden in het Amerikaanse Louisville. Na een sterke eerste ronde strand de Wubben uiteindelijk op ander halve minuut achterstand van Nys op de dertiende plaats. „Zondag in Namen zat ik er voor mijn gevoel dichterbij", zei de Rabo-renner na afloop. Toen werd hij tiende. Er rest hem nu nog één kans: de we reldbeker van Rome op 6 januari. Na afloop van de wedstrijd gaf bondscoach Johan Lammerts hem extra hoop. „Mijn selectieplan voorziet ook in wildcards", liet hij desgevraagd weten. „Als een ren ner een aantal malen aantoonbaar dicht bij de top 8 heeft gezeten, heb ik de vrijheid om hebben als nog mee te nemen naar het WK. Niels is na hét afgelopen weekein de zo'n bespreekgeval." Het strenge selectiebeleid (top 8 wereldbeker) van Lammerts is naast het meegeven van een sterke prikkel, vooral ingegeven door de verre, kostbare reis naar Amerika. Bij de mannen hebben tot dusver re alleen Lars van der Haar, Thijs van Amerongen en Twan van den Brand zich geplaatst voor Louisvil le. Ook bij de vrouwen dreigt een kleine afvaardiging: Marianne Vos (sinds zondag geplaatst voor het WK en woensdag winnares in Zol der), Sanne van Paassen en Sabri- na Stultiëns. Tim Visser, een normale jongen uit Zeewolde, is de rugbyheid van Schotland. „Ik ben hier sinds mijn komst een succesverhaal geweest", stelt hij. En er zit nog meer in het vat. Over ruim een maand debuteert hij in het pres tigieuze Zeslandentoernooi. door Geert Langendorff EDINBURGH - Een eigen column in een Britse krant, lovende kritieken op zijn spel en complimenten van voorname rugbyers. De wereld ligt aan de voeten van Tim Visser, die op 2 februari met Schotland debu teert in het Zeslandentoernooi. Het land, verstoken van sportief succes, richt zijn hoop op de 25-ja rige Nederlander. De hoge ver wachtingen werkt hij zelf in de hand. Visser stelt nooit teleur. Schotland kreeg de tijd te wennen aan zijn nieuwe held. In alle rust bouwde de 'winger' sinds zijn komst bij Edinburgh Rugby, drie zomers geleden, een naam op. Elk seizoen mocht hij zich de beste af maker van de Keltische profliga noemen. Zijn impact op het veld kreeg erkenning. Visser, onlangs uitgeroepen tot Speler van het Jaar, kreeg een uitnodiging van de bond. In de lobby van Murrayfield, thuis basis van zowel Schoüand als Edin burgh, prijst hij zich gelukkig. „Ik ben hier sinds mijn komst een suc cesverhaal geweest", stelt hij. „Dat maakt het voor de mensen makke lijker te accepteren. Als je niet zo goed bent en de weg blokkeert voor een Schotse jongen, krijg je een hoop gezeik. Dat ging voor mij niet op." Aan de regels lag het niet. Wie drie jaar woont en speelt in een land, mag uitkomen voor het nationale team. Zijn debuut, in juni tegen Fiji, ver liep volgens plan. „Ik maakte twee try's, waardoor we de wedstrijd wonnen." Het gaf hem net dat beetje extra zelfvertrouwen om on bevreesd enkele maanden later voor eigen publiek aan te treden te gen Nieuw-Zeeland, het beste team op aarde. Schotland verloor weliswaar, maar Visser liet ruim 67.000 supporters uit hun dak gaan. Hij bracht de bal twee keer succesvol over de lijn van The All Blacks. De man uit Zeewolde, bij genaamd 'The Dutch Delight', nes telde zich in één klap tussen de mondiale elite. Hangend in een tweezitsbank ver schijnt een grijns op zijn gezicht, als hij terugdenkt aan die dag en de impact ervan. „Ik hoorde verha len over hele vliegtuigen vol met Nederlandse fans", zegt hij. „Mijn ouders zaten op de tribune. Ze kre gen tranen in hun ogen. Een week later, toen we tegen Zuid-Afrika speelden, werd mijn vader langs de lijn geïnterviewd door de BBC. Voor hem, recordinternational voor Nederland, is het helemaal ge weldig." Visser ondergaat de hec- tiek vrij gelaten. Bewust. Terugblik ken en zich verbazen wil hij pas na zijn loopbaan. Wie halverwege een marathon stopt om van het uitzicht te genieten, kan ineens zijn ritme kwijtraken, zo rede neert hij. Met dezelfde nuchter heid gaat hij om met de toegeno men aandacht. „Als het aan mijn agent lag, vloog ik elke week naar Londen om te praten met een geïnteresseerd bedrijf. Maar ik heb het met rugby al druk genoeg." Eens wil hij zijn talent verzilveren. Vorige winter meldden Franse teams zich al voor hem. Ze stelden Visser hallucinerende bedragen in het vooruitzicht. „Mijn contract loopt nog drie jaar door. In theo rie hoef je die niet uit te dienen, maar ik ben dat wel van plan. Het is natuurlijk verleidelijk om voor het grote geld te kiezen, maar ik wil mijn carrière gestaag opbou wen. Het fundament moet goed zijn." Voor zijn rust hoeft hij Edin burgh niet te verlaten. Anders dan voetballers kan Visser relatief onge stoord over straat. „Rugby is nog steeds een vrij deftige sport, waar mee je in aanraking komt op privé- scholen. Voetbal hoort bij de werk mansklasse. Rugbyfans herkennen je, maar vallen je nooit lastig." Tim Krul, vriend en doelman van Newcastle United, kan niet over straat. „Toen ik bij hem was, maak ten we een keer een ommetje. Jon gens kwamen naar hem toe, be gonnen direct aan hem te trekken, wilden met hem praten, gingen zingen en schreeuwen. Dat is één keer leuk. Daarna niet meer. Wat dat betreft maken de rugbyfans het heel makkelijk voor mij." Het helpt Visser zich volledig te richten op zijn volgende hoogte punt: spelen tegen aartsrivaal Enge land in het Londense Twickenham voor 82.000 uitzinnige fans. „Of dat mijn mooiste moment wordt? Weet je, er gebeurt ineens zoveel, de ene speciale gebeurtenis volgt de andere op, dat ik het niet durf te zeggen. Er ligt mogelijk nog zo veel in het verschiet." Tim Blind was in de finale van het kerstzaalvoetbaltoernooi in Goes de gevierde man. De RCS-goalie keerde de beslissende strafschop van Goes-speler Dangelo Martien. foto Mechteld Jansen Volg Sweetdeal op IWitter en Facebook sSWEETDEALZEELND f /SWEETDEAL.ZEELAND www. sweetdeai.nll Zeeland f DEAL VAN DE DAG 1 Zin in Grieks? Ga voor een heerlijke vlees- of visschotel bij Restaurant Saloniki in Goes. Je kunt een keuze maken uit 3 hoofdgerechten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30