Pm Die ene dag kan niet alles goedmaken 21 zeeland Zwavelzuur Cent gelekt Verstrekking f v donderdag Keukenprins er toch zijn Even een bankje uitproberen, nu we De krant 6 weken voor 18 euro! PZC methadon veilig donderdag 27 december 2012 Mj door Willem van Dam 'Op een gewone zaterdag trekken we zo'n vijftig bezoekers, tweede kerstdag waren het er tegen de tweehonderd.' Dennis Ceselle, De Keukenkampioen in de Middelburgse Mortiere Ik: „Waar is de rode port?" Zij:,,..." „Waar is de rode port?", vraag ik nogmaals en dit keer op iets luidere toon. Mevrouw Van Dam blikt ver stoord op van haar puzzelboekje: „Wat moet je nou met rode port?" Ik: „Die heb ik nodig, één eetlepel - moet in de wijnsaus." Zij: „Hebben we niet, port." Ik: „Maar we hebben pas nog een fles gekregen. Een hele goeie zelfs." „Nou, die zal dan wel op zijn", schokschoudert mevrouw Van Dam en ze verdiept zich weer in haar puzzelboekje. „Een buideldier met zes letters, weet jij wat dat is?" „Je moeder", probeer ik geestig te zijn. „Weet je wat?", had ik een paar da gen eerder in een onbezonnen bui gezegd, „neem jij er op Eerste Kerstdag maar eens lekker je ge mak van, ik kook." Via het kookboek voor Dummies had ik een eenvoudig doch feeste lijk menu samengesteld en welge moed laadde ik in de supermarkt die luxe voor iedereen belooft COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 een kar vol met sausjes, vleesjes en andere heerlijkheden. En zo stond ik op Eerste Kerstdag in de keuken met een mallotig schort (waarop een print van een mach tig mannenlijf gehuld in een mi- niscuul slipje; ooit van één van mijn dochters cadeau gekregen) voorgebonden in een batterij pot ten en pannen te roeren. Wat kan er misgaan met een kerst diner? Aan carpaccio valt weinig te verpesten. Maar het hoofdge recht dat ik ter tafel bracht, bleek een verschrompeld en ver schroeid beenhammetje in een bedje van een verlepte Griekse sla mix. En het Vrolijke Sneeuwman netje (luchtig roomijs met een vulling van chocoladesaus) dat als desert geprogrammeerd stond, was toen ik het eenmaal had opge diend getransformeerd tot een zie lig hoopje witte smurrie. „En, heeft het ondanks alles toch nog een beetje gesmaakt?", infor meerde ik tegen beter weten in. „Je bent een echte keukenprins", zei mevrouw Van Dam. En ze slaagde erin te kijken alsof ze het echt meende. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt €27,50 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzïcht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Een iPad3, iPhone5 of gratis montage cadeau; lekkere hapjes en fikse kortingen. Wie slim was, kon goede zaken doen op tweede kerstdag. Meubelboule vards zetten dan traditiegetrouw de deuren open. „We voelen de crisis wel." door Ondine van der Vleuten Met nog een uur te gaan - de Media markt sluit tweede kerstdag pas om 18.00 uur - heeft bedrijfsleider Louis Kohier al goed nieuws te melden: „We zitten qua bezoekers op zo'n 15 procent meer dan vorig jaar in deze tijd. Omzet- matig zie ik ook een stijging." En toch een kanttekening. „Afgelo pen jaar was de hele december maand goed. Dit jaar niet. De aan loop naar de Kerst kwam veel later op gang en de bezoekersaantallen en omzet waren beduidend lager, over de hele maand. Tweede kerst dag was een witte raaf. Het effect van de crisis is goed te merken." De aanwezigheid van drie grote elektronicawinkels dicht bij elkaar: BBC, Mikro Elektro en Media- martk, dat was voor het echtpaar dat rond het middaguur rondkijkt bij de Keukenkampioen reden om van Goes naar Middelburg af te rei zen. „We hebben bij het Veerse Meer gewandeld met de hond en besloten hier eens even rond te kij ken. Kijken en vergelijken, dat kun als je verschillende zaken bij elkaar hebt zitten." De Keukenkampioen heeft de za ken grondig aangepakt. Om half elf gingen er speciale Keukenkam pioen-flappen de oven in, een crea tie van het hele verkoopteam, ver telt bedrijfsleider Dennis Geselle trots: „Met een vulling van rode paprika, boursin en kaas. Maar we hebben ook zelfgemaakte groen- tensoep met ballen, croissants en verse jus." Toch blijft de teller aan het eind van de dag op 200 steken: minder dan andere jaren. „We voelen de crisis wel. Vorig jaar trokken we het dubbele aantal en het jaar daar voor nog veel meër. Met een nor male Kerst zou het ongeveer 500 moeten zijn." De omzet valt toch mee: „Degenen die kwamen, kwa men doelgericht kopen. En we hebben een flink aantal vervolgaf spraken gemaakt." Bij Groenrijk, nu voor het vierde jaar open met Kerst, is het halver wege de middag razend druk. Maar zo druk als het halverwege de middag is in Middelburg, zo rus tig blijft het op de Woonboule vard Goes, aan de Marconistraat. „Veel loopvolk, geen koopvolk", zegt Arold Maljers van Leen Bak ker berustend. Uit Waarde komen ze, ver telt Dick Verveer desge vraagd. Samen met zijn dochter Liza zit hij lekker op een bankje bij Leen Bakker, op de Woonboulevard in Goes. Zijn vrouw loopt ergens in de winkel rond, op zoek naar leuke cadeau tjes. Dick waakt over een tas met hebbedingetjes van de buren, of wel Kwantum. Is het verveling die hen naar de Woonboulevard ge dreven heeft? Nee. Want gisteren was het nog vol huis bij de Ver- veers, omdat er een jarige was. Toch is het wel lekker om er even uit te zijn op tweede kerstdag, geeft Dick Verveer aan. Bij Leen Bakker lopen de kerstkor tingen op tot 50 procent, staat overal groot op reclameborden. Wie weet dat het gezin Verveer nog wel geld gaat uitgeven hier, want een mooie, lekker zittende bank staat op het verlanglijstje, zegt Dick. Deze dan wellicht? He laas. „Dit wordt hem niet. Zelfs niet voor 399 euro." Liza Verveer uit Waarde probeert met haar vader Dick een bank uit bij Leen Bakker in Goes, terwijl moeder Thea rondkijkt. foto Mechteld Jansen Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal ina2S) D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6| Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaat lorgvuldlg om mei persoonsgegevens. In het colofon treil u nadere inlormalie aan. TERNEUZEN - Via een lek in een tank bij PVS Chemicals in de Pant- serschipstraat in Gent is dinsdag ochtend 200 kubieke meter zwavel zuur in het Kanaal Gent-Terneu- zen terechtgekomen of verdampt. Volgens woordvoerder Johan Bres- seleers van het Havenbedrijf Gent is er geen gevaar voor de volksge zondheid. De zuidwestenwind zorgde ervoor dat de zwavelzuur wolk snel werd verdund en daar door geen gevaar voor de omge ving meer vormde. De Gentse brandweer voerde op het Kanaal Gent-Terneuzen - on der meer op de grens tussen Zelza- te en Sas van Gent - metingen uit. Uit de resultaten bleek dat de zoge noemde pH-waarde in het kanaal water neutraal was. Op het moment van de lozing in het kanaal werd via de sluizen in Terneuzen juist gespuid. Dat ge beurde de afgelopen dagen nog een aantal malen, waardoor het zwavelzuur nog verder verdund werd, voor zover nog aanwezig. GOES - De Inspectie voor de Ge zondheidszorg (IGZ) heeft weer vertrouwen in de methadonbehan- deling bij Emergis. Op 14 december constateerde de IGZ bij bezoeken in Middelburg, Terneuzen en Vlissingen een op gaande lijn van structurele verbete ringen in de zorgverlening. Het ging onder meer om medicatievei ligheid en de inrichting van de ver- strekkingsruimteri. Het verscherpt toezicht is opgeheven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2