Kanaries houden zich knap staande SPORT Chicarito heeft het laatste woord DONDERDAG 27 december 2012 29 Erwin Harmes haait zijn trein 32 en 33 RCS wint in Goes na strafschoppen 30 en 31 MANCHESTER - Manchester United heeft op 'Boxing Day' met 4-3 gewonnen van Newcast le United. Javier 'Chicharito' Hernandez (foto) maakte in de negentigste minuut pas de win nende voor de 'Mancunians', die drie keer op achterstand kwamen. Robin van Persie teken de voor de 3-3. Een doelpunt van James Per ch, een eigen goal van Jonny Evans en een treffer van Papiss Cissé zetten Newcastle, met Tim Krul en Vurnon Anita in de basis, drie keer op voorsprong. Jonny Evans, Patrice Evra en Van Persie brachten de thuisploeg echter steeds langszij, waarna Chicharito de drie pun ten bij ManUnited bezorgde. Manchester United gaat nu aan kop met 46 punten uit 19 duels. Stadgenoot City volgt op zeven punten na het verlies tegen Sunderland (1-0). Newcastle zakte door de nederlaag naar de vijftiende plek. foto Jon Super/AP Door nederlaag tegen Chelsea (o-a) valt Norwich City net buiten het linkerrijtje Norwich City is dit seizoen één van de verrassingen in de Pre mier League. Van de nederlaag op Boxing Day tegen Chelsea (0-1) raakt niemand in paniek, want handhaven is het doel van 'De Kanaries'. Een verhaal over een kleine club, die zich knap staande houdt tussen de grote jongens. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Ze is 71 en mag zich een Britse beroemdheid noemen. Delia Smith verkocht ruim 21 mil joen (kook)boeken, werd konink lijk onderscheiden vanwege haar verdiensten voor de Britse televi sie, maar is toch ook vooral die ge fortuneerde supporter van Nor wich City. Samen met echtgenoot Michael Wynn-Jones voorkwam ze jaren geleden dat de club failliet ging. Smith en Wynn-Jones zijn grootaandeelhouders en hebben de ups en downs van hun club meegemaakt. Ruim zeven jaar gele den degradeerde Norwich uit de Premier League. De club zakte vier jaar en vier trainers later zelfs af naar het derde niveau, de League One. De wederopstanding kreeg medio 2009 gestalte onder Paul. Lambert, die in 1997 als speler met Borussia Dortmund de Champions League won en daarna door Wim Jansen naar Celtic wérd gehaald. De Schot was op 18 augustus 2009 coach van Colchester United en won het openingsduel van dat sei zoen met liefst 7-1 van Norwich Ci ty. Voor die laatste club was dat het sein om Bryan Gunn te ont slaan en Lambert binnen te halen. Het bleek een gouden zet. In april 2010 verzekerde Norwich zich van de titel en keerde de club terug in het Championship. Een jaar later volgde de tweede promo tie op rij. Norwich finishte als nummer twee en keerde dankzij die klassering terug in de Premier League. Paul Lambert verwierf de heldenstatus en verraste vervol gens ook op het hoogste niveau vriend en vijand. Norwich City speelde ondanks de beperkte mid delen fris en aanvallend voetbal, ging geregeld onderuit, maar sprok kelde ook iedere maand punten. 'De Kanaries' eindigden het sei zoen in mei 2012 op de twaalfde plaats, met een elftal dat werd ge dragen door Britse spelers. De meest opvallende speler bij Norwich is Grant Holt. De club nam de bonkige spits in 2009 over van Shrewsbury Town. Holt debu teerde in het eerder genoemde duel met Colchester United (7-1-nederlaag) en maakte dat sei zoen dertig goals in 44 duels. Een jaar letter stopte de teller in het Championship bij 23 doelpunten. Maar wat heeft Holt in de Premier League te zoeken, vroeg menig Britse voetbalfan zich daarna af Hij snoerde alle critici de mond. De spits die als één van de weini gen kan zeggen dat hij in alle vier Engelse profdivisies heeft ge speeld, maakte op het hoogste ni veau ook vijftien goals en zorgde er mede voor dat Norwich City in de middenmoot eindigde. Paul Lambert werd weggekocht door Aston Villa, waarna de direc tie voor Chris Hughton als nieuwe coach koos. De voormalig assistent van Martin Jol bij Tottenham Hots pur werkte de afgelopen jaren bij Newcastle United en Birmingham City en werd bij zijn komst naar Norwich als een verrassende keus gezien. Zijn verblijf in het oosten van Engeland leek deze zomer van korte duur. Hughton startte het seizoen met een 5-0-nederlaag te gen het Fulham van Jol en had na zeven duels pas drie punten verza meld. De clubleiding hield echter vertrouwen in de trainer en zag dat vertrouwen beloond worden met een ongekend sterke reeks. Norwich City won op 20 oktober met 1-0 van Arsenal en zou vervol gens tien competitieduels op rij ongeslagen blijven. Terwijl Paul Lambert met Aston Villa in de on derste regionen verkeerde, knipper den de supporters van 'De Kana ries' eens met hun ogen. Met vrij onbekende namen als Howson, Hoolahan, Pilkington en Snod- grass in de ploeg pakte Norwich in de eerste achttien duels 25 pun ten. Aan de ongeslagen reeks in de competitie - in alle grote Europese competities bleef alleen Barcelona langer ongeslagen - kwam afgelo pen weekeinde een einde. Nor wich verloor met 2-1 van het al net zo verrassend sterk presteren de West Bromwich Albion. Tegen Chelsea zat stadion Carrow Road woensdag weer vol met ruim 27.000 toeschouwers. Nor wich moest zich vooral beperken tot verdedigen. Met het stugge Nor wich had Chelsea, waar oud-Feye- noorder Nathan Aké zijn debuut maakte, meer problemen. Juan Ma- ta schoot kort voor rust de enige treffer van de middag binnen. Door de nederlaag staat Norwich net niet meer in het linkerrijtje, op doelsaldo. Niettemin blijft handhaven het doel, zodat Delia Smith, Grant Holt en Chris Hughton volgend seizoen weer te gen Chelsea kunnen spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29