Knallend het jaaruit! Brugman 281 meningen brieven donderdag 27 december 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Schouwburg Een onderzoek naar diverse opties dient meteen zorgvuldig te gebeu ren. Dus inclusief alle opties. Juist de ZEP-optie is er eentje die veel positieve kanten heeft. Allereerst hoort een theater met regionale functie daar thuis waar het voor ie dereen gemakkelijk bereikbaar is, met volop gratis parkeergelegen heid. Eerder onderzoek heeft uitge wezen dat slechts weinig schouw burgbezoekers vooraf of achteraf de binnenstad ingaan. Dus de loca tiekeuze voor de schouwburg beïn vloedt de inkomsten voor de hore ca niet. Op het ZEP daarentegen zijn omzetverhogende combinaties te maken door diverse activiteiten te creëren die aantrekkelijk zijn voor jong en oud, zowel overdag als 's avonds. De infrastructuur ligt er al, inclusief Minimundi en een prachtig hotel als buren. Voeg daar een sportcentrum aan toe, en je hebt een 'total experience' cen trum waarbinnen samenwerking de grote kracht is. Wel is het essen tieel om dat gebied visueel aantrek kelijker te maken. Dat punt wordt vaak volledig onderschat. Wim en Lonne van Liere Dam 63a, Middelburg Kinderopvang 3 Met verbazing heb ik het artikel ge lezen van de dure opvang. Veilig heid opgeleid personeel en speel goed moeten betaald worden, ter wijl elke belastingbetalende burger al mee betaalt aan de opvang, wil men nog goedkoper van de kinde ren af. Dus naar opa en oma, die vaak hun eigen ding aan de kant zetten om zo opvang te kunnen zijn. Wordt het nu eens geen tijd dat men beseft dat je zelf ook voor de kinderen kan zorgen? Ouders die nu voor de kinderen zorgen hebben geen twee salarissen en hebben ook geen teruggaaf. Wat ze wel hebben is tijd en aandacht en steken ook eens een handje uit op school. En de kinderen gaan graag weer uit logeren bij opa en oma, die het opvoeden van kinderen al eens gehad hebben. Truus Schaut, een bezorgde oma Van Speykstraat 3, Terneuzen Kinderopvang 4 Meneer (of mevrouw) Plansoen heeft een wel heel negatief beeld van de kinderopvang: die zou er ei genlijk niet moeten zijn, omdat ouders zelf hun kind moeten op voeden. Realiseert u zich wel dat er ouders zijn die maar wat graag thuis zouden zijn voor hun kinde ren, maar door omstandigheden ge dwongen zijn te werken, bijvoor beeld één-oudergezinnen; grootou ders die niet in de buurt wonen om op te passen of nog werken; niet terug kunnen vallen op buren of vrienden. En kinderen worden niet 'uitbesteed' aan de opvang. Ze komen daar in aanraking met leef tijdgenootjes; leren samen spelen; krijgen normen en waarden mee. En ja, daar moet dan voor betaald worden. Maar dat hebben ouders er graag voor over. Want ze weten dat hun kind, waar ze uit liefde voor hebben gekozen, professio neel opgevoed wordt! Els Viergever Ritthemsestraat 42, Oost-Souburg Othene 2 Recent bleek dat de gemeente Ter- neuzen de grondkosten vergat te berekenen (550.000 euro) bij de nieuwe brede school in Othene. Nu blijkt dat de geraamde 3 mil joen bouwkosten in werkelijkheid 6 miljoen zijn geworden. Mogelijk de reden dat de grondkos ten zijn 'vergeten'. Het college van B8cW gaf hiervan geen verant woording, maar een oplettend raadslid ontdekte het. De wethou der vond zelfs dat dit de taak was van de raad. De wereld op zijn kop. Daarnaast nog de vertraagde en deels mogelijk onhaalbare pro jecten (Skihal; Kop Noordstraat; Kennedylaan; Markt enz). De inwo ners hebben dringend behoefte aan professionele bestuurders met visie! F. Wolfert J. van Calenstraat 29, Terneuzen Zorgcentra Met enige verbazing heb ik gelezen dat het inzetten van buitenlandse werknemers in de zorgcentra en thuiszorg een normale gang van za ken wordt, althans volgens de di recteuren van twee zorgorganisa ties. Realiseren zij zich niet dat hier door de werkeloosheid onder voor al de Nederlandse werknemers stijgt en de kosten aan uitkeringen alleen maar toenemen. Een Neder landse werknemer zonder werk en op zijn plaats een buitenlandse werknemer kost de belastingbeta ler meer dan die Nederlandse werknemer tegen een normaal sala ris in dienst houden(nemen). De genen die denken dat deze visie een normale zaak is, dienen zich af te vragen of ze het ook nog zo nor maal vinden als het hun eigen functie betreft. Uitgangspunt dient te zijn om de stijgende werkeloosheid te tempe ren, en niet het promoten van het in dienst nemen van buitenlandse werkkrachten. Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Marinekazerne Marinekazerne aan zijden draad: Het gedonder begint weer. Eerst lo ze beloften of suggesties om de Zeeuwen zoet te houden, na het verdwijnen van zoveel banen bij Zalco en Thermphos, na een boel ophef over de Hedwigepolder en na het verplaatsen van overheids diensten. We hopen immers op de komst van de marinekazerne. Nu lezen we in de krant over deze ka zerne in Vlissingen: het kabinet maakt een 'fatsoenlijke afweging' of het wel kan. Wat is fatsoenlijk? Niet deze touwtrekkerij. Het vertrouwen van de Zeeuwen in 'Den Haag' zal door deze ma nier van handelen tot een nulpunt dalen als dat al nog niet het geval is. We zijn het gesjoemel zat. Na wat gebeurd is en door de over heid is nagelaten in Zeeland, is de enige manier om het vertrouwen in 'Den Haag' te herstellen, ons de marinekazerne te gunnen en er al les aan doen om de bedrijven te redden. W.J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Kerstcircus Tussen de middag reed ik op mijn fiets in de mist in de Scheldestraat en stuitte op een in mijn ogen wat surrealistisch aanzicht. Daar lagen ze dan, drie tijgers voor het circus. En dan te bedenken dat deze prak tijken volgens de gemeente Vlissin gen pas volgend jaar niet meer mo gen! Zo loop je toch achter de feiten aan, deze praktijken zouden al veel eerder niet meer voor mogen ko men. Deze prachtige dieren horen niet in een circus thuis, is dat zo moeilijk te begrijpen? Ik neem het de gemeente Vlissingen kwalijk dat ze zo laks zijn in hun beleid en gewoon nog een jaartje meeprofite ren van de uitbuiting van wilde dieren in het circus. A. van der Linden Koudekerkseweg 30, Vlissingen Brugman GL Jalio Brugman actieprijs Eén van de keukens uit de greeploze collectie W 7.995.- Brugman actieprijs 6.825,- Keukens -Badkamers Tegels Sanitair Brugman Caprera Een greep uit onze grote badkamercollectie A.S. ZONDAG GEOPEND Hulst, Industrieweg 2 - Gevestigd in Morres tel. 0114-320080 Bezoek ook eens www.brugman.nl ■-■■r-r-rrri-XT'prr- DEZE ACTIES GELDEN T/M 31 DECEMBER 2012. IN ÜE ACTIEPRIJZEN ZIJN Olg( ZOALS OPGESTEU5.DE ACTIEPRIJZEN VAN KEUKENS'SN 6ADKAM ZIJN INCLUSIEF ACCESSOIRES DRUK- EN ZETFOUTEN VOORBEHC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28