"Het was fantastisch gaaf en emotioneel' 22lzeelan 'Het is allemaal heel goed gegaan' PZC donderdag 27 december 2012 Dj's Jeroen en Hans Burgs en Reinier Wondergem hebben de draad van 'het gewone leven' buiten het glazen huis weer op gepakt. De witte smoeltjes, inge houden tranen en slaapgebrek zijn verdwenen. Maar ze zijn nog vol van die zeven dagen. door Annemarie Zevenbergen Laconiek zeggen Reinier Wondergem en Jeroen Burgs dat ze vandaag ge woon weer gaan werken. Ze zijn bijgeslapen, hebben weer gegeten en tijd met hun partner kunnen doorbrengen. Het leven na het glazen huis is weer begon nen. Jeroen: „Ik heb echt wel zin om weer te werken. M'n werk heeft ook heel erg meegeleefd, dus ik vind het leuk om collega's weer te zien en ze bij te praten over Se rious Request". Ook Reinier ziet er niet tegenop „Ik voel me weer fit. Bijgeslapen, lekker gegeten en kerst gevierd met mijn vrouw en familie. Zon dag heb ik lekker een eind gewan deld met m'n hond Dribbel. Dat heb ik wel gemist in het glazen huis, frisse lucht." Terugkijkend hebben ze woensdag alledrie dezelfde reactie; 'Het was gaaf, fantastisch en emotioneel'. Het dringt nu pas echt door wat er is losgemaakt in het dorp'en wijde omgeving. Hans: „Nu horen en zien we echt wat er buiten het huis gebeurd is. Hoeveel mensen ons gevolgd hebben. Ik hoor van dorpsbewoners dat het eerste wat ze deden als ze thuis kwamen was 'ons aan zetten'. De drie waren te volgen via een live stream bij de PZC en Omroep Zeeland. Hans: „Ik ben zo trots. Op iedereen. Er is zo veel gedaan. Zo veel gereageerd. Dorpen in de omgeving maar ook vanuit het hele land." Copieuze kerstdiners hebben ze niet genut tigd. Het is voorlopig licht eten en niet te veel. Een terugblik Op maandagavond: Als de deur van het glazen huis eenmaal opengaat breekt een pan demonium los. Donderend ap plaus, gejuich, emoties en een dei nende mensenmassa. Iedereen wil de hand drukken van de drie. Lie ver nog knuffelen of kussen. De mannen zijn de helden. Zeker De buren van het glazen huis in Oostkapelle mochten maandag op bezoek in het glazen huis bij, de dj's. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen Ria Timmermans woont pal tegenover café De Babbe laar. „Zes meter precies", zegt Ria. „Wij waren in eerste in stantie wel bang voor overlast. Het is in de zomer altijd bal en we zijn dan constant alert." De buren van het glazen huis wer den op de laatst actiedag uitgeno digd in het 'huis'. Zij zaten im mers temidden van alle actie. Het was een gezellig onderonsje voor alle partijen. Ria: „We zijn heel kritisch geweest naar de organisatie toe, dat heb ik ook in het glazen huis gezegd. Maar het is ons alles meegevallen. Het is allemaal goed verlopen. We hebben twee keer iets gezegd over geluidsoverlast en dat is heel goed opgepikt. Nee, als het zomers ook zo zou zijn....Wij zijn heel tevre den. De actie .is geweldig. Daar staan we helemaal achter. Het was mooi om te zien hoe saamhorig Oostkapelle is. Ook het echtpaar Gon en George Joosten was onder de indruk van die saamhorigheid. Gon: „Het was een grote familie. Het hele dorp deed mee. Er waren heel veel men sen op de been, maar wij hebben daar eigenlijk geen last van gehad. Het was gewoon goed georgani seerd. Hans Burg deed het inter view met de buren. Een leuke erva ring om daar te zijn." als het eindbedrag van 112.011,70 euro wordt bekend gemaakt. Op het erepodium krijgt Hans al snel de lachers op z'n hand: 'Ik zal nog eens met een ideetje komen'. Maar zijn gezicht staat strak van de emotie. „Wij zijn geen be- roepsdj's maar goede vrienden. En als je vriend kan zijn met je zoon, is dat heel speciaal." Nu worden de traantjes weggepinkt in de zaal. Zeker als zoon Jeroen de micro foon pakt: „Ik heb onwijs genoten, papa bedankt hé." Maar de humor neem snel weer de overhand. Met appel in de hand roept Hans stoer; „Zor nu een frietje stoof hiernaast. Tot volgend jaar." Dat frietje stoof heeft Hans woens dag nog niet gegeten. „Nee, dat zal voorlopig ook niet gebeuren. Ik doe het rustig aan met eten. Ik heb mijn vrouw Connie ook be loofd dat ik het helemaal rustig ga doen, de hele maand januari. Lek ker wat tijd met haar doorbren gen. Want dat is ook nodig. Zij heeft het ook flink voor de kiezen gehad al die tijd. Misschien gaan we een weekeindje weg of zo." Maar eerst is er morgen nog het zaalvoetbaltoernooi. 'Da's weer feest', glundert Hans. as 3 PTTI'E'Z'T'Ta Ik neem een kennismakingsabonnement van 6 weken voor 9,95 (pro6aktie). Ik neem een doorlopend abonnement en krijg de eerste 4 weken gratis (na2B). Ik betaal doormiddel van automatische incasso: 28,95 per maand 82,50 per kwartaal mQ v Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer (o.a. v oor bezorgcontrole): Emailadres: Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer;Handtekening: Ga naar pic.nl/abonneren of stuur deze bon zonder postzegel naar: PZC. Lezersservice, Antwoordnr. 54050,5004 VB Tilburg. hl Op alle mformatie die u veretrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing colofon van de krant en op de website treil u nadere inform; Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl MET KORTINGEN TOT WEL 5 QP MOJDELLEMi'DII UIT DE COLLECTIE GAAN van donderdag- 27 decerribêr2Q12 l/m donderdag 10 |anuari 201.3 TrendHome Mortiere Middelburg Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)1-18 - 60 69 01 www.trendhome.nu IN OOSTKAPEU6I 'PeUe stiehnne Qaspjapelte Steun.l ...tel maar na: 21 procent korting! Tot oud nieuw. Op Alles. Voor u. DE ZWAANTJES PARFUMERIE I - SALON

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22