Vuurwerksector ongrijpbaar Dodelijk ongeval op Sloeweg bij Ritthem Op stoom Recordbedrag Serious Request Niek van Dam wint wetenschapsquiz PZC DONDERDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I 's middags regen 27 december 2012 I 254e jaargang nr. 308 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 8° PZC Overleden Bekende mensen uit binnen- en buitenland overleden in 2012 10 en 11 UIT Musicalvrienden brengen publiek in Oosterse sferen Politie heeft geen grip op internethandel DEN BOSCH - De internethandel in vuurwerk stelt de politie voor gro te problemen. Vooral bedrijven uit Oost-Europa richten zich de laat ste jaren steeds meer op de ver koop van - vaak illegaal - vuur werk in Nederland. Het is lastig om daar grip op te grij pen, erkent Cees Meijer van de in 20ii in het leven geroepen Task- force Opsporing Vuurwerk Bom menmakers. Ook de cijfers laten zien dat de politie dit jaar minder vuurwerk in beslag weet te ne men. Het Openbaar Ministerie kondigde eerder aan dat het zware straffen zal eisen tegen mensen die stunten met zwaar vuurwerk of zelf vuurwerkbommen hebben gemaakt. De vuurwerkbranche schat in dat Nederland bij de ko mende jaarwisseling voor 75 mil joen euro de lucht in schiet. Vorig jaar was dat 70 miljoen. Bij het in- ternetmeldpunt voor vuurwerk- overlast, afgelopen zaterdag inge steld door lokale GroenLinks-frac- ties, zijn al bijna 16.000 meldingen van overlast binnengekomen. Maandag waren dat er 5000. Dat heeft GroenLinks laten weten. Ruim de helft van de meldingen gaat over vuurwerkbommen die vaak 's nachts worden afgestoken. „Als zo'n explosief in je straat tot ontploffing wordt gebracht, zit je gelijk rechtop in je bed", zegt frac tievoorzitter Arno Bonte van GroenLinks Rotterdam. Verder zijn er veel klachten bin- LEMMER - Het stoomgemaal in Lemmer trok woensdag veel bekijks. Er stonden lange rijen mensen voor het ruim negentig jaar oude Wouda- gemaal, dat voor het eerst sinds januari weer in werking is gesteld. Ruim 2200 bezoekers kregen 2/3 dagen inclusief verblijf in een hotel, ontbijt, concertkaart en. veelal vervoer Vrijthof-hotel v.v. Aankomstdata: 5, 6, 7,12,13 en 14 juli 2013 Nü boekbaar: de openluchtconcerten van André Rieu op het Vrijthof in Maastricht. Beleef André Rieu's verbluffende wereldtournee! Geniet van de bekende muziekstukken, gespeeld door André Rieu en zijn Johann Strauss Orkest. Ook als busreis en dagtocht te boeken! Boek nü en verzeker u van de beste (le rang) plaatsen! Zie www.kras.nl/andrerieumaastricht waarom zou je meer betalen een rondleiding, schat directeur Hilda Boesjes. Het waterschap Friesland zette maandag het an tieke gemaal aan om overtollig water naar het IJs- selmeer te pompen. De waterstand in de Neder landse rivieren is hoog door de regen in Duits- RITTHEM - Bij een verkeersongeluk op de Sloeweg Noord bij Ritthem is woensdagochtend rond 11.20 uur een dode gevallen. Het slacht offer bestuurde een auto die door nog onbekende oorzaak tegen een pijler van het viaduct bij de Enge- landweg botste. De politie kreeg de melding van het ongeluk van een getuige, die aangaf dat het slachtoffer bekneld zat. Naast am- -nengekomen over schade door vuurwerk en vuurwerkstress bij huisdieren. De politiekorpsen Rot terdam-Rijnmond en Zuid-Hol land Zuid zetten 1200 agenten in om tijdens de jaarwisseling de or de te handhaven. pagina 6 en 7: zorgen over soepele vuurwerkregels OOSTKAPELLE - Het Glazen Huis in Oostkapelle heeft 112.011,70 euro opgebracht voor de actie Serious Request van 3FM. Dj's Jeroen en Hans Burgs en Reinier Wonder- gem lieten zich een week opslui ten om geld in te zamelen voor de bestrijding van babysterfte. Met een recordopbrengst van ruim 12 miljoen sloot 3FM in Enschede af. pagina 22 en 23: het was fantastisch NIEUWDORP - Niek van Dam (11) uit Nieuwdorp heeft de Nationale Wetenschapsquiz Junior 2012 ge wonnen. Niek deed niet mee aan de tv-uitzending, maar wel aan de schriftelijke quiz. Hij had met ruim dertig andere inzenders alle tien vragen goed en kwam als eer ste uit de bus bij de loting. land en Zwitserland en door de zware regenval hier. Het Woudagemaal is het grootste nog wer kende stoomgemaal ter wereld. Het blijft vermoe delijk tot morgen in werking, zegt Boesjes. foto Wietze Landman DE STELLING Zwaarder vuurwerk toestaan is gekkenwerk Reageer op pzc.nl UW MENING 609 reacties Ik doe het dit jaar wat rustiger aan met de Kerst bulance, traumahelikopter en poli tie rukte daarom ook de brand weer uit met drie voertuigen. Het slachtoffer bleek echter overleden te zijn. De politie zette de Sloeweg geruime tijd af voor onderzoek. De provincie werd ingeschakeld om het verkeer om te leiden. Over de identiteit van het slachtof fer kon de politie nog geen mede delingen doen. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 8"711688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1