'Ben op weg naar huis' ioloverleden in 2012 f i. donderdag 27 december 2012 door Peter Winterman Ze was dol op reizen met de trein. En dan het liefst met korting. Eigen lijk was Diny Siebbeles (68) uit Eibergen altijd op koopjes jacht. Ook op 21 april dit jaar, als ze zich op de Zwarte Markt in Be verwijk onderdompelt in het wal halla van snuisterijen. Lekker een dagje uit, mét een gratis dagkaart van de NS. Op de terugreis stuurt Diny haar dochter Esther een sms'je: 'Ben op weg naar huis'. Amper tien minuten later botst de intercity waar Diny in zit op een andere trein. Ze schiet uit haar stoel, belandt tegen het tafeltje en scheurt haar lever en milt. De vol gende dag overlijdt ze in het zie kenhuis. „Dat laatste sms'je heb ik altijd be waard", zegt Esther, acht maanden na de fatale botsing bij het Amster damse Westerpark. Door de klap raakten 190 mensen gewond, al leen Diny overleefde het ongeluk niet. „Ze liet altijd weten waar ze was. Ik stuurde een sms'je terug, waar ik geen antwoord op kreeg. Dat vond ik vreemd, maar ik be steedde er verder niet veel aan dacht aan", vertelt Esther. „Tot An nie belde, mijn moeders harts vriendin. Ze had op televisie iets gezien over een treinongeluk en maakte zich zorgen. Ik schrok me kapot" Als ook dochter Monique van het ongeluk hoort, onder neemt ze snel actie. „We wisten niets, mijn moeder nam haar tele foon niet op. Ik besloot om alle zie kenhuizen in Amsterdam te bel len. Bij de derde was het raak. Ze vertelden dat ma een hartstilstand had gehad. We stapten meteen in de auto." Tijdens de rit van Eiber gen naar Amsterdam is het stil in de auto. „Mijn vader ging niet mee, dat was te veel voor hem. Het was een vreemde rit. Met de regen tegen de voorruit en ieder met z'n eigen gedachten." Eenmaal in het ziekenhuis blijkt snel hoe ernstig de situatie is. „Ik wilde er niet aan dat ze het niét zou redden", vertelt Monique. „Onze moeder is altijd een ontzet tend sterke vrouw geweest. 'Niet piepen', zei ze altijd tegen ons als er iets was. Daardoor blijf je ho pen. Hopen dat ze het haalt." Maar ze haalde het niet. Een klap voor de familie. Maar ook een klap in Eibergen, waar Diny geliefd was. „Countrydansen was haar grote passie", zegt Esther. „Drie tot vier keer per week gaf ze daar les in. Ze was heel zorgzaam, voor pa, ons en de kleinkinderen. Met iedereen maakte ze een praatje, ook met onbekenden." Een paar weken terug zijn Esther en Monique voor het eerst weer met de trein naar Amsterdam ge gaan. „Vroeger maakten we dat reisje zo'n twee keer per jaar met Diny Siebbeles (rechts) maakte eind 2011 voor het laatst een treintripje met haar dochters Esther (links) en Monique. foto familie Siebbeles ma. Dan gingen we de Dapper- markt over, shoppen natuurlijk. Hadden we de grootste lol." Bang om nu met de trein te rei zen, zijn de dochters niet. Moni que: „Je weet dat de kans op zo'n ongeluk heel klein is. Maar we zijn wel boos op ProRail. De machinist van de andere trein reed door een rood sein. Als er een goed veilig heidssysteem was, hoefde dit niet te gebeuren. We willen dat het sys teem er nu wél komt, zodat onze moeder in ieder geval niet voor niets is overleden." Bij haar crematie lag Diny in een eenvoudige kist. „De goedkoopste kist die er was", lacht Esther. „Pre cies wat ze gewild zou hebben. We hadden de kist volgeplakt met kortingsstickers. Ma zou hard gela chen hebben, dat weet ik zeker." ,9469 Piet Römer (83) 17 januari. Acteur, bij grote publiek vooral bekend door series als 'Stiefbeen Zoon' en "t Schaep met de 5 Pooten', drie series waarin hij speelde, wonnen Televizier Ring. Rudi van Dantzig (78) 19 januari. Balletdanser, werd huischoreo- graaf van Het Nationale Ballet, waarvan hij ook artistiek leider was, maakte balletten als '.Vier letzte Lieder', was ook schrijver. Florence Green (110) 4 februari. Laatste Britse veteraan uit Eer ste Wereldoorlog, nam in 1918, twee maan den voor einde oorlog, dienst bij Koninklij ke Vrouwen Luchtmacht. Whitney Houston (48) 11 februari. Amerikaanse zangeres, ver kocht alleen in VS al 55 miljoen platen, scoorde hits als 'I will always love you', sinds jaren '90 verslaafd aan alcohol en drugs. Dick Bruijnesteijn (84) 28 april. Nederlandse sporttekenaar, schreef boeken over Appie Happie, maakte karikaturen voor 'Studio Sport', kreeg ten toonstelling in Stripmuseum in Groningen. George Knobel (89) 5 mei. Voetbaltrainer, was trainer bij Ajax, en bondscoach van het Nederlands elftal, nam deel aan EK 1976, waar Nederland der de werd. Donna Summer (63) 17 mei. Amerikaanse koningin van de disco, verwierf faam met nummers als 'Hot stuff en 'Last dance'. In Nederland mede groot geworden dankzij 'Van Oekel's Disco Hoek' Robin Gibb (62) 20 mei. Britse zanger, met broers Barry en Maurice vormde hij popgroep Bee Gees, be gon drie keer solocarrière, steeds onderbro ken door samenwerking met broers. Klaas Carel Faber (90) 24 mei. Nederlandse oorlogsmisdadiger, was lid van executiepeloton kamp Wester- bork en Sondercommando Feldmeijer dat mensen executeerde, woonde in Duitsland. Piet Ekel (90) 28 juni. Nederlandse acteur, vooral bekend als Malle Pietje in tv-serie 'Swiebertje', gaf op radio stem aan allerlei typetjes in bijvoor beeld 'Steravonden' van de NCRV. Ruud van Hemert (73) 5 juli. Regisseur en programmamaker, be gon carrière in jaren '70 met tv-shows van de VPRO als 'De Fred Haché Show', maakte film 'Schatjes' en 'Mama is boos!'. Gerrit Komrij (68) 5 juli. Dichter, schrijver en criticus, debu teerde in 1968, stelde veelgelezen bundels over poëzie samen, eerste Dichter des Va derlands, maakte naam als tv-criticus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 10