Kerst is ook uitwaaien aan de Zeeuwse kust z ai Ik ben blij dat ik hier mag spelen' Leon bestookt Ajax-selectie met vragen maandag Suspense De krant 6 weken voor 18 euro! PZC maandag 24 december 2012 door Wim Hofman Vorige week waren we in Rome, dat zich voorbe reidde op het kerstfeest. Op de Piazza Navona leek het kermis. Er stonden veel kramen met snuisterijen. Je kon er natuurlijk de miniatuur Sint Pieters en de mini Colosseums van plastic kopen en er waren ook de traditionele Pinocchio's, maar veel van de kramen waren in kerstsfeer: er waren kerststalle tjes en setjes met schapen en her dertjes. Beren met kerstmutsen op. Er was eventueel ook een opblaas bare Kerstman te koop. De Italia nen noemen hem Babbo Natale. In de stad, vooral in de grote win kelstraat veel mensen die, omdat het crisis is, hun tijd nemen om kerstgeschenken voor hun familie leden en geliefden uit te zoeken: een stropdas, een knuffel, een sie raad. Boven de lange winkelstraat die Corso heet hing een golvend gor dijn van ijskleurige lampjes. Een violist stond aandachtig te spelen, één voet van de stoeprand, zijn oor vlak bij de snaren. Een eindje COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T; 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt €27,50 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarlevenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: D een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nazsi D een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal <na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (Ik heb de Iaatste3 maanden geen proef gehad) (p6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld ve Rekeningnummer i mijn rekening af te schrijven. Handtekening 0c PZC gaat zorgvuldig om mei persoonsgegevens. In het colofon nadere informatie aan. 'Met z'n allen aan een grote tafel, lekker kalkoen eten met zelfgebakken brood en wijn, gezellig praten. En op kerstochtend naar de kerk' Marin Vasilev, straatmuzikant uit Bulgarije verder speelde een jonge man een suite van Bach op zijn cello. Her en der in der stad had men kerst bomen neergezet. Die bij het Co losseum viel op door zijn verlich ting. De lampjes gaven de indruk vallende sterretjes te zijn. Misschien was de boom op het Sint Pietersplein de grootste. De stam was wel vijftig centimeter dik, maar de boom viel in het niet bij de grote zuilen van het plein. In de Sint Pieter was nog niet veel kerstsfeer aanwezig. Er stond wel een kerststal. Erbij stroomde een beekje en er brandde een vuurtje met een dampende kookpot erbo ven. Er waren herders en schapen, al klopt dat laatste niet erg met het verhaal uit de bijbel. De schapen waren immers ergens achtergela ten. Onder een afdak met gras wa ren alvast de beelden van Maria en Jozef klaargezet. Ze zaten op hun knieën in het stro en keken vol verwachting naar een fel ver lichte plek. Zo was het ook met de andere kerststallen in Rome: men wacht tot het kerstnacht is. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Velen kiezen bewust voor een kerstvakantie in het buitenland, anderen vieren de feestdagen door werk of andere omstandig heden noodgedwongen ver van huis. Maar waar ook ter wereld, het 'kerstgevoel' wordt altijd wel even opgezocht. eelui, vrachtwagenchauf feurs, seizoensarbeiders, straatmuzikanten; niet iedereen zit tijdens de kerst thuis met de familie aan ta fel. Harde werkers die zich schik ken in hun lot en volstaan met een eenzaam telefoontje naar huis. Vrolijker is het uitgangspunt van hen die er voor kiezen om elders de feestdagen door te brengen. Het Nederlands Bureau voor Toerisme (NBTC) heeft berekend dat zo'n 800.000 Nederlanders deze kerst periode op vakantie gaan. Dat is net zo veel als vorig jaar. De helft viert de kerstvakantie in eigen land. Ook het uitwaaien aan de kust in de Zeeuwse vakantiepar ken is onverminderd populair. Wel constateert het NBTC dat de consument de aanbiedingen scherp in de gaten en de hand op de knip houdt. Ook in dat ver band zijn er veel last minute boe kingen. Ruim de helft van alle bin nenlandse vakanties in deze perio de wordt doorgebracht in een bun galow. Een kwart zoekt de hotels op. De rest kiest voor een winter camping of een andere vorm. Van de buitenlandse vakanties blijven Duitsland, België en Oostenrijk het populairst. Marin Vasilev moet het juist van dagen als kerst hebben en kan daarom niet naar zijn familie in Bulgarije. foto Dirk-Jan Gjeltema Karren vol met eten trekken aan het oog van Marin Vasi lev voorbij. Deze dagen zo mogelijk nog voller gestouwd dan op een doorsnee zaterdag. Neder landers zijn rijk, kan dan ook wei nig anders zijn conclusie zijn. Thuis in Bulgarije blijft het sappe len. Ruim tien jaar alweer verdient Marin zijn geld met spelen voor klanten van de Albert Heijn in Zie rikzee. Langer dan hij ooit van plan was, maar veel keus heeft hij niet. Een werkvergunning op basis waarvan hij iets anders zou kun nen zoeken, krijgt hij niet. Ook al heeft hij inmiddels een verblijfsver gunning en wonen zijn vrouw en twee kinderen inmiddels bij hem. „Ik ben blij dat ik hier mag spelen. De mensen uit Zierikzee zijn heel goed voor mij. Ik wil ze bedanken! Maar als het koud wordt, is het zwaar. En ik weet nooit hoeveel ik in een week verdien. Moeilijk..." Kerst thuis in Bulgarije is bovenal een familiefeest. „Met z'n allen aan een grote tafel, lekker kalkoen eten met zelfgebakken brood en wijn, gezellig praten. En de volgen de dag, op kerstochtend naar de kerk. Dat is traditie." De laatste keer dat hij dat heeft meegemaakt, was ruim tien jaar geleden. „Ik kan niet naar huis met kerst. Dan moet ik hier juist-spelen. Als ik het geld had, zou ik daar naartoe gaan. Om samen te zijn met mijn broers en zus, met de familie van mijn vrouw. Maar dat gaat niet..." Marin haalt berustend z'n schouders op en speelt vrolijk verder. MIDDELBURG - „Waarom kijkt Frank de Boer altijd zo boos, ter wijl hij nog niet verloren heeft?" Die vraag bracht de 7:jarige Leon de Jonge uit Middelburg tot een echte persconferentie met vijf spe lers van de Ajax 1- selectie. Samen met tien andere jeudige fans van de Amsterdamse voetbal club mocht hij Danny Hoesen, Joel Veltman, Daley Blind, .Lasse Schone en Derk Boerrigter aan de vooravond van de wedstrijd tegen Utrecht zondag het vuur aan de schenen leggen. Frank de Boer was er zelf niet bij en het liefst had Leon ook even met Jody Lukoki ge sproken, zijn huidige favoriet' bij de regerend landskampioen. „Hij is goed en kan ook leuke grappen maken. En hij maakt soms twee salto's achter elkaar op het veld." Leon wilde van Boerrigter weten of hij in de laatste wedstrijd tegen Groningen een schwalbe maakte. „Hij zei dat hij dat soms wel doet, maar die keer niet." En Blind gaf op aangeven van de jonge fan aan dat de band met Zeeland vooral via zijn vader bestaat en hij hier zelf niet zo vaak komt. Leon voetbalt bij de F7 van Zeelan- dia Middelburg. Hij volgt de ont wikkelingen in de eredivisie op de voet. Dat leverde hem vorig jaar al een etentje op met de voltallige se lectie. Gevraagd naar de beste spe ler toen, stuurde Leon de naam van Theo Jansen in. „En ik heb er gelijk maar mijn favoriete opstel ling bijgeplakt. Boerrigter en Blind herkenden me nog."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2