Actie breekt records 50% OPEN! KORTING PZC 2e kerstdag Keuken Kampioen9 Rouwend Newtown van over hele wereld overspoeld met speelgoed Prijs Blof zoek Man ontsnapt uit gevangenis MAANDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 24 december 2012 I 254e jaargang nr. 307 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I Bewolkt en O» regenachtig, 11 Teller Serious Request na vijfde dag op ruim zes miljoen, vorig jaar was dat 3,6 miljoen ENSCHEDE - Als de trend van de af gelopen dagen doorzet, breekt de actie van Serious Request in En schede alle records. Bij de actie van 3FM tegen baby- sterfte stond de teller zondag avond rond half negen op. 6.142.180 euro. Vorig jaar had de in zameling na de vijfde dag bijna 3,6 miljoen euro opgeleverd. De 3FM-dj s verlaten vanavond om 21.12 uur het huis waar ze de af gelopen week hebben gevast, ge feest en plaatjes gedraaid. Dan wordt duidelijk of de eindstand van vorig jaar in Leiden (ruim 8,6 miljoen euro) wordt overtroffen. Dat zou dan moeten lukken zón der de financiële steun van het ka binet. Want net als de voorganger verdubbelt Rutte-II de opbrengst niet meer. Dat zette het bezoek van minister Lilianne Ploumen (Ontwikkelingssamenwerking) wel op scherp. De vastende dj Giel Beelen onderwierp haar aan een 'stevig gesprek', al was er waarde ring voor de moed om toch naar Enschede te komen. De persoonlij ke verhalen blijven binnenstro men, ook bij de callcenters die zo wel in Enschede als in Utrecht zit ten. Een medewerker: „Ik kreeg een vrouw aan de telefoon die een maand geleden haar kind verloor tijdens de zwangerschap. Ze had al 500 euro gespaard voor na de ge boorte. Dat bedrag wilde ze nu aanbieden voor Serious Request. Als je dat hoort springen de tra nen je in de ogen." Ook bij het Glazen Huis in Oostka- pelle blijft het geld binnenstro men. De klapper kwam gisteren, toen de deelnemers aan de estafet teloop van Delta in Oostkapelle aankwamen. De vier organisato ren Jason van Pul, Annika Lansen, Aniek Uitdewilligen en Matthijs Jobse overhandigden de cheque aan de drie dj's. Maar liefst 11.058,97 euro. Jason: „Ik krijg er kippenvel van." pagina 4/5: goede doel wint, commer cie ook pagina 18 en 19: 'dit is goud joh' Profiteer alleen I deze week nog van 1 de prijzen van 2012! op keukenmeubelen* MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Woonblv. Mortiere), 0118-60 66 90 BREDA, Grenssteen 7 (tegenover NAC), 076-542 29 20 GOES, Marconistraat 28 (Meubelboulevard Goes), 0113-22 70 77 Kampioen in keukens Kijk voor overige adressen en openingstijden op w.keukenkampioen.nl m NEWTOWN - Het rouwende Ameri kaanse stadje Newtown wordt overspoeld met speelgoed. Van over de hele wereld arriveren er pakjes om de kinderen van Newtown te helpen bij het verwer ken van de bloedige schietpartij op een basisschool, ruim een week geleden. Alle jonge inwoners van het stadje mochten zaterdag op het stadhuis een stuk speelgoed ko men uitkiezen uit de nog altijd groeiende berg cadeautjes. Die arri- AMSTERDAM - De 538 JingleBall Award die Blof zaterdag won voor beste popband van Nederland, is zoek. Kort na de prijsuitreiking in de Ziggo Dome in Amsterdam bleek de prijs uit de kleedkamer te zijn verdwenen. Aanvankelijk be stond - op basis van uitlatingen via Twitter - het vermoeden dat het ging om een grap van de band Kane, die dezelfde prijs won in de categorie hit van het jaar. Gitarist Dennis van Leeuwen ontkende zondag bij Radio 538 voor de ver dwijning verantwoordelijk te zijn. AMSTERDAM - Uit een gevangenis aan de Havenstraat in Amsterdam is zondag een gedetineerde ont snapt. Dat meldde het ministerie van Justitie. De man wist in de middag te ontkomen en de politie was aan het begin van de avond nog naar hem. op zoek. De man zat volgens een woord voerster niet vanwege een geweld dadig delict in de cel en staat niét bekend als gevaarlijk. Over zijn identiteit en hoe hij is ontsnapt doet Justitie geen mededelingen. DE STELLING Ik doe het dit jaar wat rustiger aan met de Kerst Reageeroppzc.nl UW MENING 499 reacties Kinderpardon past goed bij Kerst eens oneens Leerlingen van groep zeven van de Algemene Basisschool (ABS) in Middelburg trotseerden zaterdag wind en regen door in zwemkleding op de Middel burgse ijsbaan te schaatsen ten bate van Serious Request Oostkapelle. foto Lex de Meester veren vaak in met getekende hart jes en regenbogen versierd pakpa pier. De postbodes van Newtown hebben zesmaal zoveel werk als an ders. Zaterdag werden de laatste slachtoffertjes begraven van het bloedbad dat de 20-jarige Adam Lanza vrijdag 14 december aan richtte. Lanza schoot die dag op ba sisschool Sandy Hook 27 mensen dood, onder wie zijn moeder en twintig kinderen van zes en zeven jaar oud. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 .8"711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1