met Johnny Walker 49 IS buitenland 19 www.dejongintra.nl Luxe parkhotel bij prachtig Münster cheap.nl/dagactie 10900 - 700 7004 zaterdag 22 december 2012 -»*v /ff*- ptj Voor alle reizen geldt: getoonde prijzen zijn per persoon o.b.v. 2 personen, 38Ü exclusief resérveringskosten, Bijdrage CalaraiteitenfOnds C 2,50.per boeking. PESHAWAR Malala wil geen school met haar naam MOGADISHU Bootongeluk Somalië kost 55 mensenlevens 2 overnachtingen incl. ontbijt t/ Gratis gebruik zwembad sauna Gratis welkomstdrankje Even buiten Münster gelegen Parkhotel Schloss Hohenfeld veel vraag is naar woonruimte. Men klaagt ook over concurrentie op de krappe banenmarkt. „Er zijn al niet genoeg banen voor Libane zen", klinkt het op straat. Hoewel vluchtelingen officieel niet mogen werken, blijken ze vaak goedkope arbeidskrachten. „Je kunt de vluch telingen natuurlijk niet de schuld geven, maar het is een last", zegt Dunia Geha, een vrijwilliger bij de Melkitische Grieks-katholieke kerk in Zahlé. Ze praat over de vluchte lingen en hoe die drukken op de Libanese gemeenschap. Libanezen klagen dat er hulp naar de Syri- sche vluchtelingen gaat. „We heb ben zelf heel veel arme mensen hier", zegt Dunia tussen stapels in-, gepakte poppen en speelauto's die de kerk voor kerst zal uitdelen. Volgens de VN zijn er alleen al in de afgelopen dagen 2,800 Syrische en Palestijnse vluchtelingen gearri veerd. Vrijwilliger Geha drukt uitnodigin gen in de handen van Syrische vluchtelingen die om olie zijn ko men vragen om hun flat te verwar men. De gekleurde kaarten kun nen ze bij bussen vol kerstman nen omruilen voor een doos Mo nopoly of een Barbie. Voorafgaand aan de kerstperiode gaf een Libane se weldoener als ieder jaar bijna twee miljoen euro aan cadeaus voor arme kinderen uit de buurt. Geha verzekert dat ook Syrische kinderen cadeautjes krijgen, maar tijdens een uitreiking bij een loka le school woensdag waren ze niet te bekennen. In de aangrenzende Syrische pro vincie Homs zijn geen christenen meer, ze zijn gevlucht of gedood. Behalve dan in het dorp Rableh: daar zitten 250 families die niet weg kunnen, weet aartsbisschop Dar wish. Een van de vluchtelin gen in Zahlé, George, heeft er nog een broer zitten. Zelf vluchtte hij al twee jaar geleden. Teruggaan zit er voorlopig niet in. George teken de een huurcontract voor drie jaar. Zijn vrouw en drie kinderen leven van het schilderwerk dat hij af en toe doet. Hun spaargeld is door de Syrische inflatie bijna niets meer waard. Optimistisch over de toekomst is geen van de christenen. Zelfs zon der oorlog zal het niet veilig zijn, weet George. Naast een lege fles Johnny Walker Red Label pronkt een mariabeeld. Christelijke ico nen sieren de muren. Maar een kerstgevoel brengt dat George niet; zolang zijn broer nog vastzit in Sy rië. Kerst voelt toch anders, zegt hij. Malala Het Pakistaanse meisje Malala Yousafzai (15), dat strijdt voor het recht van meisjes op onderwijs, heeft de lokale autoriteiten ge vraagd om de school die haar naam draagt, zijn oude naam terug te geven. Nadat de Taliban haar in oktober hadden neergeschoten, werd besloten de school naar het meisje te vernoemen. De bijna tweeduizend meisjes die daar on derwijs krijgen, voelen zich nu niet veilig. Malala herstelt van de aanslag in een Brits ziekenhuis. Een bootongeluk voor de kust van Somalië heeft aan vermoedelijk 55 mensen het leven gekost. Het onge luk voltrok zich dinsdagnacht. De overvolle boot met Somalische en Ethiopische asielzoekers raakte al snel na vertrek uit Somalië in de problemen. Het vaartuig was naar verluidt op weg naar Jemen. Vijf opvarenden zouden het onge luk hebben overleefd. Er zijn 23 do den geborgen, de overige opvaren den worden vermist en zijn ver moedelijk verdronken. van-8§" per persoon, per arrangement het aanhoudende geweld in Syrië. Hij vroeg 300 miljoen dollar nood hulp aan de internationale ge meenschap. Tientallen ngo's en VN-organisaties bieden intussen noodhulp als voedsel, dekens en hygiënische kits. Er is gewaar schuwd voor een tuberculose-epi- demie en alle risico's van dien voor de eigen bevolking. In de grote stroom ontheemden vergaat het de christenen beter dan veel anderen. „Met de christe nen gaat het prima, het zijn de moslims die echt in erbarmelijke omstandigheden leven", zegt een Libanese ngo-medewerkster. Nabij Zahlé zijn tentenkampen verrezen waar honderden mensen in de kou leven. Met name langs de grens leven vluchtelingen in schra le behuizing: in onafgebouwde ge bouwen, lege scholen of in tenten kampen. In de Bekavallei is de eer ste sneeuw al gevallen. Saudi-Arabië wil tijdelijke opvang centra aan de grens te bouwen. De Libanese regering voelt daar wei nig voor omdat de laatste grote vluchtelingengolf - de Palestijnen in 1948 - de delicate balans ver stoorde tussen de zeventien ver schillende (religieuze) groepen die in Libanon van oudsher de dienst uitmaken. De toestroom van toen wordt door velen gezien als de aan leiding voor de burgeroorlog. Libanezen klagen over de vluchte lingen, die verantwoordelijke zou den zijn voor een toename van kleine criminaliteit en de huurprij zen doen stijgen omdat er nu zo- 'Je kunt de vluchtelingen niet de schuld geven, maar het is een last' Syrische vluchtelingen uit Qusayr zijn aangekomen in de Libanese Bekaval lei. foto Wael Hamzeh/EPA VOLGENDE KEER WEER! ZO VOORDELIG ZIJN ONZE BUSREIZEN! Kroatische Bloemenrivièra 10-daagse busreis Div. vertrekdata van april t/m oktober I dejongintra.nl/bbopa01 Praag 6-daagse busreis Div. vertrekdata van april t/m oktober I Het Alpbachtal en de Achensee j 8-daagse busreis Div. vertrekdata van mei t/m augustus I deionqintra.nl/bbmst01 Zwarte Woud en Frankrijk 6-daagse busreis Div. vertrekdata van april t/m oktober dejonqintra.nl/bbend06 De Costa Brava 10-daagse busreis Div. vertrekdata van april t/m oktober 1 deionqintra.nl/bbtos01 «fTTl I T'r°' 6-daagse busreis Div. vertrekdata van april t/m oktober I deionointra.nl/bbnau02 HHFr p ■CuTjj bel 0180-457803 of ga naar uw ANVR reisbureau "Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.koslen C15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9