PIANO'S Op de gehele winter collectie Beruchte bendes MC rukken op ACUSTICA Zeeuws schip ligt stil op Zuidpoolzee van vliegramp in Portugese Faro eisen duidelijkheid DNA uit zaak Vaatstra allemaal vernietigd Opstelten staat uitleveren Sabir K. toe BOEK ONLINE of bel 0900-9697 zaterdag 22 december 2012 SPIJKERHARD DE BESTE! Iedere zondag geopend Van 13.00 tot 17.00 uur Korte Huirakkerstraat 2, Breda - 076 560 24 23 www.acustica.nl DEN HAAG - De internationale poli tiedienst Europol waarschuwt voor een steeds harder wordende strijd tussen zogeheten outlaw bi- kers in Europa. Europol is vooral bezorgd over de komst van beruch te motorclubs uit Canada, Ameri ka en Australië. Volgens woordvoerder Soren Pe- dersen is het aantal nieuwe motor bendes dat in Europa voet aan wal probeert te zetten de afgelopen vijf jaar opvallend toegenomen. Het totale aantal groeide sinds 2005 van 400 tot meer dan 700 chapters. Als voorbeeld noemt hij de overzeese uitbreiding van de als gewelddadig bekend staande Mon gols MC uit de Verenigde Staten. Die groepering heeft inmiddels meerdere chapters (afdelingen) in Italië en Duitsland. Ook zijn er geruchten over nieuwe afdelingen in Scandinavië en Bel gië. Tegelijkertijd breiden Hells An gels MC, Bandidos MC, Outlaws MC en Gremium MC uit door ook in Oost-Europa en in Turkije chap ters op te richten. Europol vreest dat de bendes alle maal hün deel gaan opeisen in de internationale drugs- en mensen handel. De grote toename van de chapters komt mede door de op komst van wat Europol meer 'loka le groeperingen' noemt. Zij probe ren wat betreft aantallen en in vloedssfeer de Hells Angels te eve naren. Als voorbeeld in Nederland noemen de Europese politiedien sten de opkomst van Satudarah Maluku MC. Die groepering breidt nog steeds uit. Naast de 22 chap ters in Nederland heeft Satudarah ook afdelingen in België, Duits land, Spanje en Indonesië. pagina 12/13: landjepik in motorwe reld USHUAIA - Het Vlissingse schip Plancius heeft korte tijd stilgelegen op de Zuidelijke IJszee. Door een storing in een controlekast waren de motoren uit voorzorg uitgescha keld. Monteurs hebben een schake laar van 200 kilo vervangen. Na de reparatie konden de motoren weer worden gestart. Het schip is op weg naar de haven van Ushuaia in het uiterste zuiden van Argentinië. Gevaar voor de 92 passagiers was er niet, zegt directeur Mark van der Hulst van rederij Oceanwide Expeditions die het schip bezit. De passagiers komen uit 17 landen. Onder hen zijn zes Nederlanders. Het 89 meter lange en r4,4 meter brede schip is naar de Zuidpool ge weest. heeft dan ook niet alle schade ver goed. Volgens advocaat Jan Wil lem Koeleman van de nabestaan den blijkt daar niks van uit de zwarte dozen en is bewust verkeer de informatie verstrekt om de pilo ten te ontzien. Gerda worstelt nog elke dag met de gevolgen van de crash, net als haar 88-jarige moeder Corrie. „Al vrij kort na de crash kregen we ie mand over de vloer. 'Zegt u het maar', zei de slachtofferhulpmede werker. Daar hadden we dus hele maal niets aan", vertelt Corrie. „Van de 'hand op de schouder' die Martinair-directeur Martin Schroder ons beloofde, hebben wij nooit iets gevoeld." Bij de landing op die fatale dag in 1992 - in slecht weer - ging het he lemaal mis. De rechtervleugel van het vliegtuig raakte de grond, waar na de DC-10 met hoge snelheid over de landingsbaan tolde, in tweeën brak en uiteindelijk in brand vloog. „Ik was aan het werk, toen mijn moeder me belde en vertelde dat er in Portugal een vliegtuig was neergestort", herinnert Gerda zich. „M'n moeder maakte zich een beetje zorgen om Ab en de ande ren. Maar ik had zoiets van: ach, die zijn allang veilig geland." „Ik ben toch maar naar huis ge gaan, om te kijken of ik via een speciale informatielijn inlichtin gen kon krijgen. Dat lukte niet. Maar op een gegeven moment werd ik gebeld door een collega van Ab, die liet weten dat mijn Corrie (88) en Gerda te Winkel (56) met de foto van hun omgekomen fami lieleden bij de vliegramp in Faro in 1992. „We hopen dat de waarheid over de oorzaak nu aan het licht komt." foto Toussaint Kluiters/United Photos broer en zijn gezin wel degelijk in het verongelukte toestel zaten." Om meer duidelijkheid te krijgen over het lot van hun dierbaren, voegden Gerda en Corrie zich bij andere verwanten van passagiers die bijeen werden gebracht in een sportcomplex bij Schiphol. Pas de volgende ochtend hoorden zij dat Ab en zijn gezin waren omgeko men. Gerda: „Ik heb mijn moeder naar huis gebracht. Daarna ben ik naar de woning van m'n broer gereden. Het was avond toen ik daar aan kwam. De gordijnen waren dicht, maar in het schijnsel van de ka merverlichting zag ik schimmen. 'Goh, ze zijn toch gewoon thuis', dacht ik. Ook door de naamsver warring die bij de Portugese autori teiten was ontstaan, betwijfelde ik nog dat ze inderdaad dood waren. Maar in het huis van mijn broer bleken politiemensen rond te lo pen die vingerafdrukken zochten, om die te gebruiken bij de identifi catie van de lichamen." Gerda werpt een korte blik op de familiefoto in de woonkamer van haar moe ders huis, waarop Ab, Marian, Er- win en Nadine zijn vereeuwigd. „Van medewerkers van het Ram pen Identificatie Team die na het ongeluk onderzoek deden, kregen we te horen dat ze niet hebben ge leden. Dat betwij fejen we. Maar ik hoef niet precies te weten wat ze in de laatste minuten van hun le ven hebben meegemaakt. Kort ge leden is ons trouwens wel verteld dat mijn broer en schoonzus op verzoek van twee andere passa giers met hen van stoelen hebben gewisseld. Die mensen hadden de ramp wel overleefd. LEEUWARDEN - Al het DNA van de 6500 mannen die in Noord-Fries land hebben meegedaan aan het grootschalig verwantschapsonder- zoek om de moordenaar van Ma rianne Vaatstra te vinden, is vernie tigd. Dat heeft het Openbaar Mi nisterie in Leeuwarden gisteren ge meld. Het DNA van de na het on derzoek opgepakte Jasper S. blijft wel bewaard. DEN HAAG - Minister Ivo Opstelten (Justitie) geeft toestemming voor de uitlevering van de Nederlandse terreurverdachte Sabir K. aan de VS. Die kondigde nadat dat giste ren bekend werd aan het besluit aan te gaan vechten. K. wilde vol gens de VS een zelfmoordaanslag plegen op een Amerikaanse mili taire basis in 2010. TOP-accommodaties bij KRAS.NL! JAN THIEL BAAI Livingstone Resort* Ga voor het volledige aanbod naar: www.kras.nl/zon-curacao .kras.nl/25309 Prijzen zijn p.p., exclusief reserveringskosten en Calamitei ten fonds. Voor de meest actuele prijze r vlieg met ArkeFly en ontvang tot 100 actiekorting p.p. op diverse vertrekdata t/m februari! ontsnap aan de kou in Nederland en geniet van het tropische klimaat, de parelwitte stranden en ontdek de kleurrijke hoofdstad Willemstad! Familie-resort met een groot zwembad, met glijbaan en ruime appartementen. Super-deluxe boutique hotel in het centrum van Willemstad met eco-bad. Populair en rustig gelegen 4-sterren resort, nabij het strand van Jan Thiel waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7