Moderne nomade kerstmis 14 Harald Doornbos werkt al bijna twintig jaar als buitenlandcorrespondent, vaak in oorlogsgebieden. Hij bezit twee huizen, huurt twee appartementen, maar is nergens echt thuis. „Met mijn telefoon en mijn laptop kan ik overal thuis zijn." 'Als ik in Dubai ben, is mijn vrouw er ook. En mijn kat, die geeft me wel een thuisgevoel' Zaterdag 22 december 2012 door Rob Berends foto Harald Doornbos Wat is thuis voor iemand die haast nooit thuis is? Vraag het buiten landcorrespondent Harald Doornbos en hij weet zelf het antwoord niet meer. „Ik ben een soort moderne nomade gewor den. Wat is mijn thuis nog? Ik denk dat mijn leven tegenwoordig in mijn laptop en in mijn vier telefoons zit. Ik heb alles in mijn laptop zitten: drieduizend é-books, e-mail, skype, duizenden foto's. Al mijn documenten sla ik op in de cloud, zodat ik er altijd bij kan en ze nooit kwijt raak, waar ik ook ben, in welk land, in welk hotel dan ook. Het is mijn virtuele huis dat ik overal mee naartoe neem. Mijn huisgevoel zit veel meer in dat soort dingen dan in die vierkante meter wo ning die je thuis kunt noemen." Doornbos begon in 1993 als buitenlandcorrespondent. Hij streek neer in de Balkan waar' hij de oorlogen versloeg die volgden op het uiteenvallen van Joegoslavië. Tegenwoor dig werkt hij in het Midden-Oosten. Hij woonde achter eenvolgens in Ermelo, Kampen, Amsterdam, Zagreb, Sara jevo, Sidney, Pristina, New Delhi en Beiroet. Hij bezit pan den in de Hongaarse hoofdstad Boedapest en in het Kroa tische Split en hij huurt appartementjes in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad en in Dubai. „Het is een cliché, maar de wereld is voor mij een global village geworden. Mijn paard staat nog bij een manege in Beiroet. Ik ga er geregeld naartoe om erop te kunnen rij den. Eigenlijk voel ik me overal wel thuis waar ik ooit ge woond heb of waar ik nu een huis heb. In de jaren negen tig woonde ik in Sarajevo op de bovenste verdieping van een flat, bij een Bosnische familie. Als ik daar nu nog kom, voel ik me er meteen weer thuis." Hij besloot een appartementje te huren in Dubai, een emi raat aan de Perzische Golf, omdat het een handige uitvals basis is voor reizen in de Arabische wereld en de regio rond Pakistan. Zijn echtgenote werkt voor een Arabische tv-zender die vanuit Dubai opereert. Zijn appartement in een torenflat in Dubai kent geen gezelligheid.: Geen fami-, liefoto's aan de muur of dierbare kunstwerken. Sterker: er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 74