DELTA Mobiel Top Chemie Pack krijgt taakstraf dos Santos blijft hopen binnenland 15 T@©S 'Wat doe je met een aanvraag van iemand die op één dag na niet aan de termijn voldoet?' Politiechef had ook drugs in huis zaterdag 22 december 2012 Fred Teeven, staatssecretaris van Veiligheid en Justitie vliegtuig gezet en belandde in een Brabants pleeggezin. Nu woont hij in Roosendaal, spreekt vloeiend Nederlands, voetbalt bij het plaat selijke BSC en heeft een studievi sum aangevraagd. „Daar heb ik nog geen antwoord op gekregen." Dus is hij, sinds zijn voorlopige vergunning in 2004 werd ingetrok ken, nog statusloos. Hij is vast van plan straks in januari te bekijken of hij aanspraak kan maken op ver blijf volgens de door Teeven aange kondigde maatregelen. „Want de strijd gaat door. Mijn leven is in Nederland, niet in Angola." Dat laatste lijkt nu in ieder geval op te gaan voor Patricio's landelijk bekende lotgenoot Mauro Manuel. Die Eindhovense jongen (even eens uit Angola, nu 20 jaar oud) werd in 2011 het symbool van de discussie over het asielbeleid voor jonge vluchtelingen. Omdat hij 18 werd moest hij het land uit, maar na veel politieke strijd kreeg hij van toenmalig minister Leers als 'schrijnend geval' een tijdelijk stu dievisum. Staatssecretaris Teeven meldde gisteren tijdens de perscon ferentie dat hij 'denkt dat met de ze regeling zijn tijdelijke verblijf de finitief kan worden'. Defence for Children, de organisa tie die het woord voert namens Mauro, verwacht ook dat hij nu kan blijven. De stichting wil de jongen uit de publiciteit houden, maar had gisteren al wel contact met hem gehad. „Het lijkt goed te komen, maar de vlag hangt nog niet uit. ]e moet voorzichtig blij ven met deze procedures. Pas als de papieren binnen zijn, kan het feest worden." ï&s&a&zwKS&vz Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Onbeperkt bellen met andere DELTA Mobiel nummers en één nummer van ZeetandNet Betalen per seconde y Makkelijk overstappen en je bestaande nummer meenemen Een voordelig, transparant en exclusief aanbod voor Zeeuwen. Surf snel naarwww.DELTAmobiel.nl en stap over. OM in beroep na uitspraak Rechter acht opzet bij brand niet bewezen. Geëiste celstraffen zijn daar om niet toegekend. Bedrijfsleiding krijgt louter taakstraffen. Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep. door Jan Reijnders en Peter Ullenbroeck BREDA - „Dit voelt goed", verzucht te de directeur van Chemie-Pack gisterochtend direct na het vonnis van de rechter. Het draaide" in de rechtszaak over wie schuldig was aan de grote brand op het terrein van het che miebedrijf in Moerdijk op 5 janua ri van het vorig jaar. De directeur hoeft, net als twee an dere leidinggevenden van het be drijf, niet de cel in voor de brand. Het drietal krijgt een taakstraf Het Openbaar Ministerie had te gen de directeur vier jaar cel geëist. In plaats daarvan krijgt hij een werkstraf van 240 uur. Net als de veiligheidscoördinator tegen wie drie jaar cel was geeist. Een productieleider die volgens het Openbaar Ministerie twee jaar zou moeten zitten, kreeg van de rech ter een taakstraf van 180 uur. Dat het drietal buiten de gevange nismuren blijft, komt omdat de rechtbank, in tegenstelling tot het Openbaar Ministerie, vindt dat er geen bewijzen zijn dat er opzet in het spel was bij de brand die even wereldnieuws was. In plaats daarvan spreekt de recht bank liever over 'grove onvoorzich tigheid' en een 'schrikbarend ge brek' aan het inschatten van risi co's. Ook het feit dat het bedrijf door de verschillende overheidsin stanties onvoldoende werd gecon troleerd en er geen slachtoffers vie len, pakte in het voordeel van het drietal uit. Voor de rechtbank staat vast dat de brand ontstond toen een pro ductiemedewerker van Che mie-Pack een bevroren pomp met een gasbrander probeerde te ont dooien. Daar had het bedrijf geen vergunning voor. Het op deze ma nier ontdooien van pompen was bij Chemie-Pack echter gemeen goed. Om die reden is de productieme dewerker die de brand direct ver oorzaakte, niet door justitie ver volgd, maar richtte het OM zijn pij len op de bedrijfsleiding die zich niet aan de regels hield. Het OM gaat tegen de uitspraak in beroep. Volgens woordvoerster Mirjam Mol is bij de door de recht bank geconstateerde feiten 'een ge vangenisstraf op zijn plaats'. Dat de rechter bij zijn uitspraak een vergelijking maakte met de vuurwerkramp in Enschede en de brand in Volendam waar veel slachtoffers vielen, maar de straf fen beperkt bleven, noemde Mol niet terecht. „Die zaken zijn niet met elkaar vergelijkbaar." Advocaat Ronald Drenth van het veroordeelde drietal van Che mie-Pack hield zijn kaarten nog even op zak. „Eerst het vonnis goed bestuderen en dan zullen we wel zien of we in hoger beroep gaan." KEKERDOM - In het huis van politie chef Jan Petter, die zichzelf en twee anderen in september dood schoot in Kekerdom, heeft de poli- tie 186 xtc-pillen, amfetamine en een hoeveelheid van de partydrug GHB gevonden. Ook had hij diver se oudere vuurwapens in huis. PAUL KUSTERS toosenhenk.nl B VELEN VIERDEN EIN&E VAN &E WERELö coRREKziE-.HET toRINKEN VOOR HEX OVERLEVINSSFEEST. IN- J IEX '...HIK.. J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5