succesvol eigen bedrijf? werken i 5 Een flexibele monteur met technisch inzicht M GEZOCHT zaterdag 22 december 2012 Welke bedrijfsvorm? Eenmanszaak Oprichting: gemakkelijk, goedkoop en snel. Aansprakelijkheid: de eigenaar is hoofdelijk, dus met zijn privéver- mogen, aansprakelijk voor schul den van het bedrijf. Belasting: over de winst uit de on derneming betaalt de eigenaar in komstenbelasting. Besloten vennootschap (bv) Oprichting: een notariële akte met daarin de statuten van de bv wordt opgemaakt. Vervolgens moet de bv ieder jaar jaarstukken opmaken en deponeren bij de Kamer van Koophandel. Aansprakelijkheid: de bv is een rechtspersoon. Meestal kan alleen de bv als bedrijf aansprakelijk ge steld worden voor schulden. Belasting: de bv betaalt vennoot schapsbelasting over de winst. De directeur-grootaandeelhouder be taalt inkomstenbelasting over zijn of haar loon- en dividendbelasting over het ontvangen dividend. Vennootschap onder Firma (vof) Oprichting: net als eenmanszaak, maar dan met meerdere personen. De vennoten kunnen een vennoot schapscontract opstellen. Aansprakelijkheid: alle vennoten zijn voor alle schulden hoofdelijk aansprakelijk. Belasting: iedere vennoot betaalt inkomstenbelasting over zijn deel van de winst uit de onderneming. Maatschap Oprichting: meerdere personen (maten) willen hetzelfde beroep uitoefenen onder een gezamenlijke naam. De maten kunnen een maat schapscontract opstellen. Aansprakelijkheid: omdat de ma ten meestal alleen verplichtingen aangaan voor zichzelf, zijn zij al leen hoofdelijk aansprakelijk voor hun eigen schulden. Belasting: iedere maat betaalt in komstenbelasting over zijn deel van de winst uit de onderneming. meer risico om op te vallen dan al langer be staande bedrijven. Wassink noemt de groot ste risico's: „Een veelgemaakte fout is het verkeerd inschatten van de omzet. Dat er een grote markt is voor jouw product of dienst, betekent niet dat iedereen jouw pro duct of dienst ook meteen gaat kopen. Ook wordt nogal eens de verkeerde doelgroep aangeboord, of ligt het product of dienst niet goed in de markt. Veel fouten zijn te voorkomen door vooraf marktonderzoek te doen." Een ander zwak punt voor startende onder nemers is de administratie. Wassink: „Als de boekhouding een ronimeltje is, geef je makkelijk meer geld uit dan dat er binnen komt." En neem niet te snel een zakelijke beslissing. Kijk uit bij het afsluiten van een huurcontract voor een bedrijfspand dat je niet een te lange huurtermijn kiest Ook de Kamer van Koophandel adviseert beginnende ondernemers een goede advi seur in de naaste omgeving te zoeken. En ga praten bij de Kamer van Koophandel. Was- reageren? geld@depersdienst.nl sink: „Voor mensen met een eenmanszaak is het bovendien van belang goede leverings voorwaarden en goede verzekeringen te heb ben. Die verzekeringen zijn niet alleen voor de ondernemer zelf, zoals een arbeidsonge schiktheidsverzekering, maar ook voor zijn bedrijf, zoals een aansprakelijkheidsverzeke ring. MRC MIDDELBURG! rOQtS MAINTENANCE MRC Middelburg, Tools Maintenance, onderdeel van TEAM Industrial Services Nederland heeft door aanhoudende toename van werkzaamheden de volgende VACATURES Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met Henk Goeree van MRC Middelburg. De advertentie staat op pagina 10 van dit katern. Appendagerevisiebedrijf MRC Mid delburg, dat zeventien vaste mede werkers in dienst heeft, zoekt zo snel mogelijk een appendagemonteur met ervaring. Wat houdt de functie precies in? „Een appendagemonteur is iemand die afsluiters reviseert. Deze afsluiters van systemen in chemische fabrieken slijten en moeten eens in de twee of drie jaar een onderhoudsbeurt hebben. Afsluiters, kogelkranen en veiligheidssystemen op leidingen worden uit de systemen ge haald en in onze werkplaats gedemon teerd, schoongemaakt, opgezuiverd en machinaal bewerkt. De appendagemon teur werkt voor tachtig procent op onze werkplaats en voor twintig procent op lo catie bij bedrijven door heel Nederland en België." Welke eigenschappen moet de ideale kandidaat hebben? „We zoeken in elk geval iemand met rele vante werkervaring. De monteur moet bereid zijn om buiten kantooruren te werken, en enige kennis hebben van de Engelse taal in woord en geschrift. Daar naast moet hij flexibel inzetbaar zijn voor alle activiteiten en alle soorten pro blemen kunnen oplossen. Het komt soms voor dat een machine tien of twin tig jaar oud is. Daarvan hebben we geen ontwerptekening meer, maar het pro bleem moet toch opgelost worden. Daar voor moet je technisch inzicht hebben. Daarnaast moet de nieuwe collega ook in het bezit zijn van het veiligheidscertifi caat VCA." Wanneer kan de nieuwe collega begin nen? „Zo snel mogelijk. We hebben voor vol gend jaar een goed gevulde orderporte feuille." Welk salaris staat er tegenover? „Dat is afhankelijk van leeftijd en erva ring, maar het basissalaris ligt op 2500 eu ro per maand."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53