Eredivisie is nog ver weg voor Groene Ster 361 sport 8 FC Twente zakelijk en koel in Alkmaar Gertjan Verbeek veegt 'gedragscode' van tafel Floris Willeboordse weerstaat honderd man zaterdag 22 december 2012 ALKMAAR - Op koele en zakelijke wijze heeft FC Twente vrijdaga vond de uitwedstrijd tegen AZ ge wonnen, al waren de cijfers (0-3) geflatteerd te noemen. De Ensche- dese ploeg voert daarmee in elk ge val voor één avond de ranglijst van de eredivisie aan. Concurrent PSV kan zaterdagavond door te win nen bij NAC Breda langszij komen en dankzij een beter doelsaldo als koploper de winterstop in gaan. FC Twente sloeg aan het begin van de tweede helft toe, toen het schot van Nacer Chadli ongelukkig door AZ-verdediger Nick Viergever van richting 'werd veranderd en in het doel vloog. De Belg scoorde later op eigen kracht nog eens, het tech nische hoogstandje was de climax van de avond. Tussen de bedrijven door had Luc Castaignos voor de 2-0 gezorgd. De bezoekers uit Enschede had den zowel in de eerste als tweede helft de betere start. Met Cas taignos in de punt van de aanval werd doelman Esteban aanvanke lijk zelden op de proef gesteld. Col lega Sander Boschker kwam in de eerste helft wel tweemaal in de problemen. Eerst liet hij een vrije trap van Viktor Elm los, maar Jozy Altidore kon niet profiteren. De grootste kans voor AZ was in de 33e minuut, toen Adam Maher na een fraaie aanval leek te scoren, maar de bal ketste af op het hoofd van verdediger Douglas. Voor zowel Altidore als Maher had het duel met FC Twente een mar kant tintje. In oktober verloor AZ in Enschede met 3-0, nadat de twee sterspelers al vroeg in de tweede helft van het veld waren gestuurd. De technisch én tactisch vaardige Maher speelde een goede wedstrijd, maar kon het verschil ook niet maken. De zeker niet fitte Altidore slaagde er niet in zijn twaalfde treffer te maken. Op het spel van AZ valt weinig aan te mer ken, maar het benutten van de kansen is een repeterend pro bleem. Na een uur spelen schoof eerst Al tidore en even later Markus Hen riksen de bal uit vrije positie naast. Het was voor de zesde keer op rij dat de Alkmaarders een thuisduel niet konden winnen. Na de overwinningen bij PEC Zwolle en FC Dordrecht (beker) was een derde zege op rij een utopie. ALKMAAR - Gertjan Verbeek heeft geen zin om de verscherpte ge dragscode te ondertekenen die de KNVB vrijdag aan alle clubs heeft gestuurd. De hoofdtrainer van AZ vindt het plan van de bond om de huidige regels strenger te gaan nale ven „complete onzin". „Het blijft altijd dubieus. Je moet gewoon zeg- - gen: je mag niet meer protesteren. Niet: alleen functioneel. Want wat is functioneel? Nu wordt de ene trainer naar de tribune gestuurd en de andere niet, dat heeft alleen maar te maken met naam en faam. Dit zorgt voor onduidelijk heid. Ik ben dan ook niet van zins viÊË', 'Ijjrapfr Nu Real/Café De Kroon uit de competitie «KnÜT gehaald, weet Croene Ster dat het nog m -TüL-J 1 Bi acht competitieduels voor de boeg heeft. Groene Ster hoopt komend seizoen weer tegen Leekster Eagles te spelen. Niet zozeer omdat de bekerwedstrijd van vrijdagavond naar meer smaakt, maar omdat dit betekent dat de Vlissingse zaalvoetballers dan in de eredivisie spelen. De club heeft echter nog een lange weg te gaan. „Wij willen geen tweede Klein Arsenal worden." dit te ondertekenen." Verbeek rep te van „een belachelijke actie". Hij haalde hard uit naar de KNVB-top- mannen Michael van Praag en Bert van Oostveen. Van Praag liet zich onlangs zeer kritisch uit over trainer Michel Vonk van Sparta Rotterdam, terwijl Van Oostveen botste met oud-bondscoach Bert van Marwijk over de fitheid van Oranje tijdens het EK. „Moet je eens kijken hoe zij naar buiten ko men. Als de twee grootste voetbal bazen van Nederland zich zich al niet aan de gedragscode houden, moeten zij ons daar dan op wij zen?" door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Het bericht kwam vo rige week niet eens als een verras sing. Het eerste team van Klein Ar senal, dat vorig seizoen Groene Ster achter zich liet in de titelrace, was per direct opgeheven. De re den? Geen geld. De eredivisie zaal voetbal telt daardoor nu nog elf clubs. Deze week kwam er een vergelijk bare mededeling van de KNVB overheen. De bond nam Real/Café De Kroon per direct uit de eerste divisie B omdat de tegenstander van Groene Ster niet meer aan de financiële verplichtingen richting de KNVB kon voldoen. De wereld zit midden in een crisis en die gaat echt niet aan de zaal voetballers voorbij. Sponsors vin den is bijzonder lastig, sponsors behouden blijkt voor veel clubs ook een moeilijk verhaal. Groene Ster wil graag naar de eredivisie, maar of dat ook kan moet de ko mende maanden duidelijk wor den. Achter de schermen werkt de ongeslagen.koploper hard aan een sterke financiële basis. „We blijven realistisch", legt voor zitter Youssef Afkir uit. „Alles moet kloppen, het moet echt kun nen, anders beginnen we er al niet eens aan. Wij willen geen tweede Klein Arsenal worden. Eerst een prachtig seizoen hebben en kam pioen worden, om een paar maan den later uit de competitie te wor den genomen. We zijn nu in ge sprek met verschillende sponsors. Als dat allemaal doorgaat, ziet het er goed uit voor Groene Ster." Er moeten euro's binnen komen om onder meer de zaalhuur en het vervoer naar uitwedstrijden te kunnen bekostigen. „Wij hebben geen geld nodig om spelers te beta len", benadrukt Afkir. „Groene Ster is opgericht door vrienden, die nog bijna allemaal in het eer ste team spelen. Met z'n allen wil len wij er iets moois van maken en een uithangbord zijn voor Zee land. Trainingspakken, een koffer tje voor de spelers, wat eten op de terugweg; die zaken vormen de ba sis van Groene Ster. Niet betalin gen of premies." Het bestuur van de Vlissingse club weet ook aan welke voorwaarden allemaal moet worden voldaan. Al leen is de kans aanwezig dat de KNVB nog wat licentievoorwaar- den gaat aanpassen. Een eis is nu bijvoorbeeld dat een zaalvoetballer die in de eredivisie uitkomt niet op het veld mag spelen. Youssef Af kir: „In de wandelgangen heb ik al opgevangen dat ze die regel willen schrappen. Want het kost de zaal voetbalteams vaak spelers. Het zaalvoetbal is voor veel jonge gas ten ook gewoon goed te combine ren met het veldvoetbal." Een kampioenschap betekent nog niet direct promotie naar de eredi visie. De nummer elf van de eredi visie (nu Fermonia Boys) komt daarna in een poule met de kam pioenen van de twee eerste divi sies. De nummers één en twee van die poule promoveren naar het hoogste niveau van Nederland. „En misschien zijn die promotie wedstrijden wel helemaal niet no dig", zegt aanvoerder André Siere- veld. „Je hoort steeds meer dat clubs hun licentie kwijtraken. Als er nog één eredivisieclub zijn licen tie kwijtraakt, promoveren de twee kampioenen uit de eerste di visie automatisch." Als dat het geval is, heeft Groene Ster straks zes jaar na de oprich ting het hoogste niveau van Neder land bereikt. Met een ploeg waar van de kern nog steeds intact is. Maar is dat volgend seizoen ook nog het geval na een promotie? Stel dat VC Vlissingen op het veld naar de hoofdklasse promoveert, dan wordt het toch best een lasti ge combinatie. „Daarom twijfel ik nu nog een beetje", zegt aanvaller Hoessein Bouzambou. „Ik geniet van het zaalvoetballen. Maar met Vlissin gen in de hoofdklasse spelen lijkt me toch ook wel aardig." André Siereveld: „Voor mij is het een heel ander verhaal. Ik speel met RCS in de tweede klasse, dat is wel te combineren. Als ik moet kiezen, dan kies ik voor het zaal voetbal. Ik ben mede-oprichter van Groene Ster. En in de eredivi sie spelen, dat wil ik toch een keer meegemaakt hebben." door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Floris Willeboordse van Dynamica was vrijdag de sterkste van de zowat honderd deelnemers aan een loop in het ka der van de inzamelingsactie Se rious Request. De atleten legden op de Vrijburgbaan in Vlissingen een afstand van drie kilometer af. Elke loper droeg tien euro bij voor het goede doel. 'In de snelste serie was een leuk ge vecht te zien tussen Erwin Har mes, Ronnie Overgaauw en Floris Willeboordse. Dit drietal sloeg al snel een flink gat met de achtervol gende Wim van Sparrentak. Voor Harmes, getooid met een baardje, ging het op den duur iets te snel, omdat de twee koplopers na twee kilometer een snelle tijd noteerden van 5.58 minuten. Tot op tweehonderd meter van de fi nish had Willeboordse nog een machtige versnelling in huis. Zijn winnende tijd van 8.55 minuten was prima voor een koele vrijdaga vond in december. Overgaauw gaf drie seconden toe op de tweede stek. Har mes maakte het podium vol. Zijn concurrenten gaven hem te verstaan dat hij zonder baardje waarschijnlijk gewonnen had. „Ik scheer hem dan maar af', was hier op Harmes' commentaar. Chantal Köole was de enige vrouw in de snelste serie. Haar winnende tijd bedroeg 12.26 minuten. Caroli ne Veringa liep in een minder snel le serie op bijna een minuut ach terstand naar de tweede plaats. Ma rian van Dijk maakte het vrouwen podium compleet. Burgemeester Rob van der Zwaag (50) van Veere opende in de eerste serie met start nummer 1 in een goede tijd net on der de vijftien minuten. De deelnemers aan de loop ten bate van Serious Request, onder wie burgemeester Rob van der Zwaag van Veere, wachten op de atletiekbaan in Vlissingen vol ongeduld op het startschot. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36