281 zeeland Hl Dorpsraad schenkt kerkborden 2006-2011 Zoeken naar antwoord op acht vragen nT Eind aan 150 jaar basisonderwijs in Terhole Ba Md o> Met Tafel Thuis bent u altijd verzekerd van een gezande complete en vooral smakelijke maaltijd. Tafel Thuis Bel (0118) 63 20 30 of kijk op www.tafel-thuis.nl TERHOLE - Het doek valt definitief voor basisschool Tervliet in Terho le. De school sluit eind dit school jaar, omdat het aantal leerlingen on der de opheffingsnorm (23) is ge zakt. Scholengroep Leertij heeft be sloten om geen verzoek aan de mi nister te doen om nog een paar jaar door te mogen gaan. Op de teldatum 1 oktober zaten er 22 kinderen op school in Terhole en dat is één leerling te weinig om als zelfstandige basisschool te mo gen blijven voortbestaan. Met de sluiting van Tervliet komt een ein de aan 150 jaar (basis)onderwijs in Terhole. Het 150-jarig jubileum is dit jaar nog gevierd. zaterdag 22 december 2012 1 w Het raadsonderzoek naar de financiële gang van zaken bij de Stichting Stadsschouwburg Middelburg en Theater Exploitatie Zeeland bestrijkt de periode 1 januari 2006 tot 1 juli 2011, de dag waarop de exploitatie van de schouwburg werd geprivatiseerd. door Annemarie Zevenbergen Een goochelaar in de Stadsschouwburg. Tijdens en na de overname van de exploitatie door Frans Lievens bleken ook in de kasten van de administratie van de Stichting Stadsschouwburg Middelburg en Theater Exploitatie Zeeland onaangename financiële verrassingen te zitten. foto Lex de Meester JL Tijdens de vergadering van de commissie Maza (maatschappelij ke zaken) ontstond de indruk dat de raad slechts kan instemmen,- omdat het hierbij uitsluitend om onvermijdelijke kosten gaat. De vraag is echter of alle kosten in de ze onvermijdelijk zijn/waren. 2 Kunnen alle kosten die ge maakt zijn door SSM-TEZ verant woord worden? (Zoals de vergoe dingen voor overwerk, kosten inte rim manager, overdracht inventa ris, kosten voor overdracht pen sioenen, tekorten voordat besloten werd tot overdracht van het thea ter). Heeft het bestuur van de ge meente voldoende toezicht gehou den op de financiën van de haar gesubsidieerde instelling? Voor de kosten die gemaakt moesten worden na het besluit tot overdracht, kan de vraag worden gesteld of deze kosten werkelijk voör rekening van de gemeente dienden te komen. In hoeverre waren deze kosten onvermijdelijk en in hoeverre was het college op de hoogte van deze te maken kosten? Had de raad daar een be sluit over moeten nemen c.q. eer der over geïnformeerd moeten worden? 5 Wist het college van de kosten voor de interimmanager; zo ja, hebben B en W ermee ingestemd en had de raad hier niet over moe ten beslissen? De raad heeft eerder besloten de TEZ/SSM een lening te verstrek ken. In hoeverre was de raad voldoende geïnformeerd om een afgewogen oordeel over deze le ning te kunnen geven? De inzet van het college was aanvankelijk een samenwerking tussen TEZ en Theater B.V. Indien deze samenwerking tot stand was gekomen, dan zouden er aanzien lijk minder kosten in verband met liquidatie van TEZ gemaakt zijn. Het lijkt erop dat gesprekken over deze samenwerking op enig mo ment zijn geëscaleerd. Welke rol heeft het college van B en W ge speeld in deze escalatie? S Het college heeft een actieve rol gespeeld in het bij elkaar bren gen van partijen die de Music Hall zouden moeten exploiteren. Wel ke relatie is er tussen het tot stand komen van een overeenkomst voor de exploitatie van de Music Hall en het tot stand komen van de overeenkomst tot exploitatie van de schouwburg? KOUDEKERKE - Een klein gezel schap onthulde vrijdagmiddag de twee informatieborden bij de Mi- chaëlskerk in Koudekerke. De bor den zijn geschonken door de dorpsraad van Koudekerke. Dominee Cees den Hartog nam de informatieborden symbolisch in ontvangst namens de PKN-ge- meente Koudekerke. Hij sprak zijn waardering uit richting de dorps raad. „Hiermee krijgt de kerk een mooi en waardevol geschenk." De houten borden staan in de kerktuin. Eén bij de consistorie, hierop staat informatie over de kerk. Bijvoorbeeld dat de twee kerkklokken tijdens de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers werden meegenomen. De klokken kwamen na de oorlog overigens wel terug. De kerk, in de zeventien de eeuw gebouwd, onderging in 1952-1953 een drastische restaura tie en in '62-'64 opnieuw. In 1967 werd het een rijksmonument. Het tweede bord is te vinden aan de andere kant van de monumen tale kerk. Dat vermeldt bijzonder heden over de Engelse oorlogsgra ven bij de kerk. Op het voormalige kerkhof rond de kerk liggen zeven Engelse gra ven uit de Franse tijd. Zo ook het graf van de 16-jarige Anne Eliza beth. Op haar grafsteen staat: 'treur niet om mij... ik ben niet dood, ik slaap hier'. O U D J A ARACTIE GELDIG t/m 31 Die '12 Zusterstraat 24, Middelburg 0118-612410 www.profile-vandendriest.nl KORTINGEN BIJ BOMONT OP ONZE NAJAARSCOLLECTIE es, Heren S Klds-kleding van o.a: Gaastra, Tommy Hilfiger, Gillmore, Marco Polo, McGregor, Gant Geisha. M.u.v. onze nieuwe collecties. www.bomont.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28