'We leven nu In ons eigen kleine wereldje' D 26.115 Veere kan kwart geld Landsbanki mislopen ïM «Hs- Eind maart duidelijkheid bezuinigingen Orionis 20 Weinig hazen en fazanten door nat voorjaar bijzondere parfums voor de feestmaand (dud. Diner levert zo'n 7000 euro op Burgemeester Goes: geen wietplantage zaterdag 22 december 2012 1 mmmmmjim-iiumi i Cherry l tria «mie 1**1111, tits S WWW.CHiRnYLIN.HL ZIERIKZEE - De drijfjacht op hazen en fazanten op Schouwen-Duive- land ligt grotendeels stil. Dat komt omdat er weinig wild zit- op de ak kers. „Het is een rampzalig nat jaar", zegt Rinus Jeremiasse van de wildbeheereenheid Schouwen. „Boeren hebben ook veel proble men om de oogst van het land te halen. Het is een waterballet." Al die nattigheid heeft direct gevol gen voor de wildstand van hazen en fazanten. Fazanten en hazen- jongen hebben volgens Jeremiasse geleden onder het natte voorjaar en is veel jong spul dood gegaan. „Dat hoor je overal in het land." door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere loopt opnieuw het risico een deel van het geld van de IJslandse Landsbanki mis te lopen. Het zou gaan om 750.000 euro, een kwart van de drie miljoen die de gemeente had uitstaan bij de failliete bank. Veere heeft inmiddels 1,5 miljoen euro teruggekregen. De zogenoem de niet preferente-schuldeisers, die onderaan de lijst staan van terug betaling, hebben echter opnieuw een rechtszaak aangespannen. Deze groep, die waarschijnlijk niet meer dan tien procent van zijn geld terugziet, vindt dat Neder landse gemeenten, waaronder Veere en Goes, en andere Neder landse overheden tegen een te ho ge wisselkoers hun geld terugkrij gen. De Nederlandse schuldeisers staan nu bovenaan de lijst en zouden al hun geld terugkrijgen. Wethouder financiën René Mole naar van Veere: „We hebben een spaarpotje in de begroting opgeno men om eventueel verlies op te vangen. Deze voorlopige voorzie1 ning laten we echter vrijvallen om dat we ervan uitgaan dat we het geld terugkrijgen. Mocht blijken dat we die 7,5 ton toch niet terug zien, gaan we dat niet in één begro tingsjaar afboeken. Dat versprei den we over een aantal jaar. Maar ik blijf optimistisch. Het probleem is nu dat gedurende dié zaak alle betalingen gestopt zijn. Mochten die niet-preferente schuldeisers ge lijkt krijgen, gaan wij weer in ho ger beroep. Mar dat weten we pas in de loop van volgend jaar." 'De gemeente Goes had 12 miljoen in IJsland staan, waarvan tot dus ver 3.8 miljoen terug is. *2 i. I 's. jartdacJit voor u, .uw huid, huicJverro. Tussenstand (vrijdagavond) van de opbrengst van Serious Request Oostkapelle. Opgesloten in een Glazen Huis in Oostkapelle, zes dagen en nachten non-stop radio maken en ook nog eens niet eten: Hans Burgs, Reinier Wondergem en Jeroen Burgs maken het zichzelf niet makkelijk. „Maar het goede doel is onze drijfveer." door Carla van de Merbei Toch valt het ook alle maal wel mee, blijkt bij een bezoek aan de ra diostudio in het Glazen Huis vrijdagmiddag. De dj's van dienst zijn Hans en Jeroen. Reinier ligt boven te sla pen want hij verzorgt de komende nacht de uitzending. Het gaat pri ma in het Glazen Huis, zegt Hans. De sfeer is goed en de inzamelings actie voor de bestrijding van baby- sterfte loopt geweldig. „We kun nen heel goed met elkaar overweg. Dat moet ook wel als je dit doet. En het gaat natuurlijk om het 'goe de doel. Dat is onze drijfveer. We hadden niet gedacht dat onze actie zoveel teweeg zou brengen." Ook het radiomaken - iets waarmee ze geen ervaring hadden - gaat de mannen goed af. „Je moet wel iets van muziek weten als je hieraan begint." Voor de ramen staan deze middag veel kinderen. Maartje Speelman en Lisa Vermuë uit Aagtekerke hebben net een cheque van 450 euro in de speciale brievenbus ge daan. De twee meiden hebben bij de oliebollenactie van SV Duo uit Grijpskerke de meeste oliebollen verkocht. „Het is goed om te zien dat ook kinderen zo actief zijn", zegt Hans. Het effect van de actie staat in con trast met het beperkte wereldje waarin de drie dj's zich vrijwillig hebben laten opsluiten. Zij zitten achter slot en grendel op een dieet van vijf groente/fruitshakes per dag; buiten gebeurt van alles. Rondom het Glazen Huis. wordt het steeds drukker. Deze middag maakt cartoontekenaar Herman Nauta portretten van de bezoe kers. Vijf euro voor een portret; al les gaat naar het goede doel. De drie mannen zien het vanachter hun kant van het glas allemaal ge beuren, maar maken er niet direct deel van uit. „We leven nu in ons eigen kleine wereldje. Nee, het is niet erg om hier al die dagen bin nen te zitten. Ze krijgen ons hier niet uit voor 24 december half acht 's avonds." Zie ook www.pzc.nl/video Bollywooddanseressen openen de diner/dansavond. foto Lex de Meester door Maurits Sep Safique bodycare Terneuzen Noordstraat, 40 0115 - 612 650 www.safique.nl VLISSINGEN - Orionis Walcheren zal eind maart duidelijk maken aan de Walcherse gemeenten hoe zij de tekorten op de begroting zal wegwerken. Wethouder Marin de Zwarte van Vlissingen, tevens be stuursvoorzitter van Orionis, zeg de dat donderdagavond toe aan de gemeenteraad van Vlissingen. In navolging van de Middelburgse gemeenteraad eiste die van Vlissin gen versneld duidelijkheid over de manier waarop het tekort van 3,5 miljoen euro wordt weggewerkt. In Middelburg was eind maart als deadline gesteld voor een plan van aanpak en Vlissingen heeft die overgenomen. In Vlissingen bestaat bij een groot aantal partijen veel onvrede over de financiële problemen en het be leid bij Ortonis, de Walcherse orga nisatie voor sociale dienst en socia le werkvoorziening. De gemeente raad moet financieel bijspringen om het gat te dekken. De behoefte om meer grip te krijgen op de pro blemen neemt daarom toe. Orionis Walcheren is wel bezig met een reorganisatie - om uit de problemen te komen. Er was ech ter nog geen datum bekepd waar op het plan voor het terugschroe ven van het tekort zou komen. e diner/dansavond giste ren van Middelburg4Ma- ma heeft rond de 7.000 eu ro opgeleverd voor Serious Re quest. Zon 150 mensen bezochten de avond in sociëteit De Vergenoe ging. De verschillende gangen van het diner werden afgewisseld door muziek- en dansoptredens (Bol lywood-, flamenco-, tango- en buikdansen), een officiële opening door wethouder Chris Simons, voorspellingen van een waarzegs ter en presentaties over de bestrij ding van babysterfte en over een kindertehuis in Burkina Faso. Ook was er een veiling. Vrijdagavond rond 24.00 uur werd het eindbe drag overhandigd aan wethouder Ed de Graaf Het wordt symbo lisch naar het Glazen Huis in Oost kapelle gebracht. GOES - De Goese burgemeester René Verhulst ziet niets in het op zetten van een gemeentelijke wiet plantage. Dat zei hij donderdagavond tij dens de raadsvergadering op een motie van GroenLinks en de SP, die Verhulst daarin verzochten om bij het kabinet te pleiten om ge meenten de mogelijkheid te geven wietteelt te reguleren en/of een ge meentelijke wietplantage op te zet ten. Verhulst ziet dat echter niet zitten, omdat het kweken van wiet een strafbaar feit is en een ge meente zich in zijn ogen niet met criminele activiteiten zou moeten bezighouden. Alle dagen «ni voorstellingen hrrv om I4u. en 17.30U. reuwu' of? l\ det om 2«n en voorstellingen op 24 december en 1 lanuurl üe païftjJH^^gc-ïëelaiHinaUen voor ïniö nr.: O5440423itvVBTv.Kersrörcusgoesjil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26