I Veere gaat raadsleden 'ronselen' 25% 2e kerstdag open WALCHEREN -JSï wm almanak Kras Watertoren eindelijk onder handen ZATERDAG 22 december 2012 25 Eredivisie nog ver weg voor Groene Ster 36 Het Glazen Huis in Oostkapelle 26 en 27 11.00 - 17.00 uur Ook maandag zijn wij EXTRA geopend •^§c A.S. ZONDAG OPEN Goes, Marconistraat 34 Tel. 0113-246080 PIO««e' Keukens - Badkamers - Tegels Sanitair www.brugman.nl DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Zondag 23 december zijn onze 3 winkels geopend. Op 2e Kerst zijn onze winkels in Veere en Domburg geopend. Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG Kaai 53 VEERE Markt 1 DOMBURG* Iedere zondag geopend www.depagterantiekeninterieur.nl Tip? redactie@pzc.nl Het voornemen van de wethouder voor verkeerszaken om in de binnen stad van Terneuzen een parkeerkras- kaart in te voeren voor bezoekers van bewoners, leidde tot veel opwin ding. De centrumbewoners zijn gehecht aan hun parkeerschijf en willen die niet kwijt. Dat handige schijfje kan immers het hele jaar door worden ge bruikt. Daarbij vergeleken is het met zestig kraskaarten per jaar maar behelpen. De Wijkraad Binnenstad maakt zich dan ook sterk voor behoud van de parkeerschijf. Dat was tegen het zere been van een oudere bewoonster. Ze sprak haar buurvrouw erover aan. „Die zestig kraskaarten kosten maar zes euro. Bij de sigarenboer ben ik echt veel meer geld kwijt. Ik wil kras sen." De buurvrouw droog: „Ja, misschien win je er wel een auto mee." Gemeente wil inwoners warm maken DOMBURG - Het is op het nippertje, maar deze week is de restauratie van het casco van de Domburgse waterto ren eindelijk van start gegaan. Het industrieel monu ment, dat de skyline van de badplaats domineert, krijgt een nieuw leven. In de toren komen twee appartemen ten. Maar eerst moet de buitenkant worden aangepakt. De toren kwam flink onder vuur te liggen tijdens de Tweede Wereldoorlog en raakte daardoor fors bescha digd. De nieuwe eigenaren kregen een rijkssubsidie van ruim 3,5 ton om dat casco te laten restaureren. Met daarbij de voorwaarde dat die restauratiewerkzaamhe den nog dit jaar moesten beginnen. Na jaren van plannen maken, wijzigingen, bezwaren en weer plannen maken, is nu de eerste stap voor dat nieu we leven gezet. Twee gezinnen gaan straks de twee wo ningen in de toren betrekken. foto Ruben Oreel k door Annemarie Zevenbergen maal gedaan wordt door die raad. De Veerenaren zo meer betrekken bij de raad." Dat gaan we op verschillende ma nier doen doen. Via social media maar ook met allerlei acties. Ik ga daar nu nog niet op vooruit lopen, maar te denken valt aan speciale raadsvergadering waarin duidelijk gemaakt wordt wat er daar alle maal gebeurt." Burgemeester en raadsgriffier voe ren de regie over de Veerse actie. „Ik weet dat een aantal andere ge meenten in Nederland ook zo be zig is. Voor ons is dit een nieuwe aanpak. Zeker omdat we dit als ge meente doen en niet als politieke partij. Wij vinden het belangrijk om het werk dat onze raadsleden doen zo voor het voetlicht te bren gen", aldus Molenaar De Veerse wethouder doelt op de gemeenten Almere, Delft, Scha- gen, Houten en Beuningen. Zo heeft Delft de wervingscampagne 'Ja, ik wil in de gemeenteraad', compleet met een gratis cursus Po litieke Participatie. Wat Veere precies gaat doen wil Molenaar niet kwijt. „Maar er ko men leuke acties aan," zegt hij al wervend. „We gaan in de loop ja nuari echt van start. DOMBURG - De gemeente Veere gaat de boer op om nieuwe raads leden te werven. Via social media en diverse acties wil de gemeente haar inwoners opwarmen om zit ting te nemen in de gemeente raad. Hiermee neemt Veere alvast een voorschotje op de gemeenteraads verkiezingen in maart 2014. Het is geen politieke wervingsactie van de huidige gemeenteraadsfracties, maar het gaat van de gemeente zelf uit. „Dwars door alle politieke richtingen heen", licht wethouder René Molenaar toe. Hij twitterde deze week al: binnen kort acties óm inwoners te interesse ren voor zitting nemen in #veerse gemeenteraadkans om maatschap pelijke bijdrage te leveren. Molenaar: „We weten dat een aan tal raadsleden straks uit de de ge meenteraad verdwijnt. De politie ke partijen zoeken en selecteren natuurlijk zelf hun kandidaten, maar wij willen als gemeente het werk dat de raad verricht in de eta lage zetten. De interesse van onze inwoners voor dat raadswerk op wekken. Ook laten zien wat er alle-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25