19 Teleurstelling bij Het Zeeuws Orkest Wonderkamers agenda Namen Klomppop 'Bombardement' P W" «Ifm ZEEUWS MUSEUM zaterdag 22 december 2012 Meerderheid in Provinciale Staten willen bezuiniging niet ongedaan maken De pogingen van diverse par tijen om de bezuiniging op Het Zeeuws Orkest te verijdelen, hadden vrijdagmiddag in Provin ciale Staten geen resultaat. De wens om de grote festivals niet te ontzien bij de bezuinigingen, kreeg daarentegen brede steun. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - „We zijn teleurge steld", zei secretaris Wietske Lelie van Het Zeeuws orkest vrijdagmid dag, kort nadat een meerderheid in Provinciale Staten had besloten te bezuinigen op het orkest. „We weten nog niet hoe we dit na 2013 gaan invullen, maar dat het concer ten gaat kosten, staat als een paal boven water." Het orkest verliest met ingang van 2014 bijna twintig procent van zijn subsidie: van 236.000 naar pre cies twee ton. „Dit betekent niet het einde van het orkest, maar het is wel een duidelijke stap terug", al dus Lelie. „De vraag is ook wat on ze sponsors gaan doen. Eén is net afgehaakt. Als het er nog minder worden, dan hebben we echt een probleem." De bezuiniging is opgenomen in de cultuurnota, waar een meerder heid van Provinciale Staten mee in stemde. Met name Christenunie, Cora Dellebeke en Tiny van de Wijdeven van Het Zeeuws Orkest lieten voorafgaand aan de statenvergadering een muzikaal protest horen. Naast hen: orkestsecretaris Wietske Lelie en gedeputeerde Ben de Reu. foto Lex de Meester D66 en Partij voor Zeeland namen het op voor het orkest. Zij kregen steun van SGP, PW en SP, maar dat was onvoldoende om de bezui niging te voorkomen. Ook de hal vering van de subsidie aan kamer orkest TY bleef gehandhaafd. Een overgrote meerderheid van de Staten besloot wel dat de grote fes tivals niet buiten schot mogen blij ven bij de bezuinigingsoperatie in de cultuursector. Zij willen de tota le subsidie van 7,5 ton met 40.000 euro verlagen. Daarbij kijken zij vooral naar Concert at Sea, vanwe ge het commerciële karakter van dat festival. De veertig mille die nu vrijkomt, wordt ingezet om nieu we initiatieven op cultuurgebied te ondersteunen. Cultuurgedeputeerde Ben de Reu reageerde ontstemd, omdat steeds het uitgangspunt is geweest dat de grote festivals worden ontzien. Hij heeft daarom met de organisaties ook geen overleg gevoerd over mo gelijke bezuinigingen. „Wij willen dat in open dialoog met de festi vals doen." De Reu wees ook op de economische effecten die een festival als Concert at Sea voor Zee land heeft. Het voorstel van WD, SGP en CDA om de kleine subsidies aan vrijwilligersorganisaties op het ge bied van cultureel erfgoed in stand te houden, kreeg bijval van alle partijen. In totaal gaat het om een bedrag van bijna 65.000 euro. Het plan om dat geld door te sluizen naar Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), die daarmee de organisaties zou moeten onder steunen en adviseren, werd daar mee teruggedraaid. Net als vier jaar geleden deed Ar jan Beekman (Christenunie) de suggestie om een 'kijkwijzer' in te voeren bij theatervoorstellingen. Pictogrammen waarschuwen be zoekers voor bijvoorbeeld onwel voeglijk taalgebruik. Beekman pleitte voor een proef bij het Zee land Nazomerfestival. PW, SGP, CDA en D66 bleken daar ook wel wat voor te voelen, maar gedepu teerde De Reu wees de suggestie resoluut van de hand. „Ik ben niet van plan om dit uit te voeren." Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. ZATERDAG 22 DECEMBER Arnemuiden Kerstzangavond m.m.v. oa De Lofstem. Hervormde kerk, 19.00 uur Goes Dutch Swing College Band: 'Kerst met Lils Mackintosh'. De Mythe, 20.00 uur Kerstconcert door vijf koren van Peter Wildeman en Joost van Belzen. Maria Magdalenakerk, 19.30 uur Groede Adrie Oosterling speelt 'De terugkeer van de zon en zo...'. De Twee Duiven, 20.30 uur Kloetinge 'A festival of lessons and carols' door vocaal ensemble Musica Cordis. Geerteskerk, 20.00 uur Kwadendamme Indoor Bluesfestival, met Sugar Boy The Sinners, The Veldman Brothers, The Goon Mat en Tiny Legs Tim. De Burcht, 20.00 uur Middelburg Optreden Madrigaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool. De Drvkkery, 16.00-17.15 uur Familievoorstelling 'Lang Gelukkig' door Theatergroep Duinart. 't Spiegeltheater, 20.00 uur 'De Sultan en de Jood' met o.a. Hel- mert Woudenberg. Schouwburg, 20.00 uur Kerstconcert Grootkoor Zeeland. Nieuwe Kerk, 20.00 uur Kerstconcert Zeeuws Jeugdorkest sa men met Kamerorkest Archi Amici. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Noordgouwe Kerstconcert Tres Calides. Driekoningenkerk, 20.00 uur Oost-Souburg Kerstconcert Middelburgs Muziek korps (MMK). Historische kerk, 20.00 uur Renesse De Régahs met 'Carmuh'. Dorpshuis, 20.15 uur Terneuzen Big Swing Band met Vocal Four. Porgy en Bess, 20.00 uur Maikel Harte: Als het aan de Maya's ligt Scheldetheater, 20.00 uur Concert Creature with the Atom Brain. De Pit, 21.00 uur Tholen Kerstconcert Duivelands Mannenkoor. Grote Kerk, 19.30 uur Vlissingen Weihnachtsoratorium J. Mattheson door Vlissingse Oratorium Vereniging. St. Jacobskerk, 19.30 uur Concert The Saints. Ter Reede, 19.30 uur Concert The Wild Romance. De Piek, 22.00 uur Wemeldinge 'Het eerste mirakel van het kindeke Je zus' door Willem Ploum en OKK. De Wemel, 19.30 uur Westkapelle Kerstconcert Brassband van OKK. NH kerk Moria, 19.30 uur ZONDAG 23 DECEMBER Goes The JB Orchestra (wereldmuziek) Goederenloods, 14.30 uur Akoestisch popduo Sense Heartbreak Café, 16.00 uur Heinkenszand 'A festival of lessons and carols' door vocaal ensemble Musica Cordis. H. Blasiuskerk, 20.00 uur Middelburg Familievoorstelling 'Lang Gelukkig' door Theatergroep Duinart. 't Spiegeltheater, 14.30 uur Oost-Souburg Kerstconcert De Ruyterstadsingers. His torische Kerk, 11.30 uur Rilland Kerstconcert ensemble Loubistok. Dorpshuis Luctor et Emergo, 12.00 uur Vlissingen Nine Lessons and Carols Evensong. Sint Jacobskerk, 17.00 uur Westkapelle Optreden rock/folkband Woodworks. Café Kasteel van Batavia, 18.00 uur Zonnemaire Kerstzangmiddag door Smalstads Ge mengd Koor. N.H. kerk, 15.00 uur. Kwsssesssi^ssmm OVEZANDE - Popfestival Klomppop in Ovezande heeft de eerste na men onthuld voor de editie 2013. Het zijn Douwe Bob, Jo Harman, Milkbar en Tenement Kids. De 33e editie is donderdag 9 mei. De voor verkoop is vrijdag begonnen. GOES - De nieuwe film Het bombar dement, met Jan Smit in de hoofd rol, is ook te zien in de Goese bios coop DaVinci Cinema. In het bio scoopprogramma dat donderdag was afgedrukt in de Uitgids van de ze krant, was de titel weggevallen. De film wordt dagelijks om 15.45, 18.45 en 22.00 uur uur vertoond. compleet vernieuwd! geopend vanaf 22 december Zeeuws Museum, Abdij (plein), Middelburg Tegen inlevering van deze bon 2 euro korting op de normale entree (geldig t/m 6 januari 2013) ZEEUWS ORKEST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19