Vorst? meningen 117 KRASiNL brieven cor de jonge Kè^rëmrün -Z£6LAMÖ1~ ohides Voorkom schade. Sluit buitenkranen af en bescherm watermeter! zaterdag 22 december 2012 22 DECEMBER Elders 134 INCLUSIEF BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm Piij&a zijn p.p.. temfi aoa.ers ve/meld- Paper, zijn exc.'usie! festrveriagSkostea. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Kinderopvang Ik las uw artikel over de kinderop vang. Ik vind het een goede zaak, dat het Rijk minder geld hiervoor beschikbaar stelt. Als je kinderen hebt, moet je ze niet uitbesteden aan anderen, maar er zelf voor zor gen. Ouders zijn verantwoordelijk voor hun eigen kinderen. Dat je kinderen buiten de deur door an deren te laten opvoeden getuigt er van dat je eigenlijk er niet voor hen wilt zijn. Of je wilt kinderen en zorgt er ook zelf voor, of je wilt geen kinderen en gaat dus werken. De mensen laten gemakkelijker hun kind door anderen opvoeden, dan dat ze hun auto uitlenen. Hoe zou het toch komen, dat de jeugd tegenwoordig zo brutaal is? Er zijn geen ouders meer die ze opvoe den. Het is belachelijk dat het Rijk moet betalen (zo ook werkgevers) om je kind willens en wetens uit te besteden. Dit moet worden ge stopt, en dan krijgen we weer nor male gezinssituaties, waar moeder thuis is als de kinderen uit school komen. Daar kies je voor of niet. C. Plansoen Schans 12, Oost-Souburg Ontpolderen Ontpolderen Nee, dit kopte de krant van 14 december. Robesin legt zich neer bij het besluit van de ze regering om de Hedwige onder water te zetten, maar niet tegen verdere ontpoldering, gelukkig maar. 'Red onze Polders' legt zich daar niet bij neer, want achter dit kabinet staat een laag percentage, dat is zeker. Terwijl 80 procent te gen elke ontpoldering is, dat is ze ker. Hoelang zal dit kabinet nog be staan? 'Red onze Polders' tot in lengte van jaren, want wij voeren het motto: Wel ontkolderen! Nooit ontpolderen! C.J. de Broekert, Burg. Vogelaarstr. 7, Baarland Zie: www.kras.nl Ontpolderen 2 Het verweer tégen ontpoldering is ook gestuurd door het argument dat het indringende Scheldewater voor gezondheidsproblemen zorgt, dat het een risico zou zijn voor de volksgezondheid dus. Toch vreemd dat biologen die dit estua rium monitoren moeten constate ren dat het aantal zeehonden en bruinvissen de laatste jaren signifi cant is toegenomen. Van de bruin vissen weet ik het even niet, maar er leven nu zo'n 85 zeehonden in 2 dgn Wellness in THERMEN BUSSLOO verblijf in een 4-sterren hotel op de Veluwe, beoor deeld met een 9+ ontbijtbuffet 1/ onbeperkt entree tot de wellness Rasul-behandeling van ca. 45 minuten de Westerschelde die er een tiental jaren geleden nog niet in die hoe veelheid waren. Nu kun je je argu ment bouwen op allerhande des kundigen, maar meten is weten en bekend is toch dat als zeehonden en bruinvissen zich hier lekker voe len, dit komt omdat de Wester schelde aanzienlijk schoner is ge worden de laatste jaren. Je zou kun nen zeggen dat zij de ultieme ex perts zijn. Zien zij het verkeerd dan gaan ze gewoon dood. P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen Plaatwerkerij De Plaatwerkerij in Vlissingen ver bouwen tot zorgwoningen. Als er geen plaats is op het Scheldeter- rein, zou er wat voor te zeggen zijn. Maar het terrein is leeg dus plaats genoeg voor nieuwbouw. Een industrieel monument wordt bij verbouwing vernield, er moe ten ramen komen, de (schuifdeu ren gaan eruit en verdere restaura tie ten behoeve van comfort zullen het karakter geen goed doen. Bo vendien zal aan of nabij de Plaat werkerij een zorgcomplex bijge bouwd worden. De gemeente denkt eindelijk iets te kunnen verkopen en staat klaar met dit plan in zee te gaan. Waar om is de gedachte tot een evene mentenhal niet uitgewerkt? Mu ziek, exposities, markten, maar ook panorama zoeken ruimte en moge lijkheden. Met kortetermijndenken, wat geld innen en trekkers voor de stad niet stimuleren, zal men de binnenstad niet op een aantrekkelijker niveau tillen. Toerisme telt ook mee. Niet doen dus! P.L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Nucleaire veiligheid Volgens een Tweede Kamerlid is de nucleaire veiligheid in Neder land ondermaats. De portefeuille houder Veiligheidsregio Zeeland vindt dat 'quatsch', want er is ge noeg geoefend. In 2011 is nog oefening Indian Sum mer gehouden; uitgaande van koe- lingsproblemen in de kernreactor van Borssele met een grootschalige evacuatie; zevenhonderd functiona rissen inclusief ministers waren er bij betrokken. Dat de portefeuillehouder Veilig heidsregio Zeeland voor de inwo ners van de provincie geen enkel woord loslaat over de gebruikte evacuatieroutes om zo'n honderd duizend Zeeuwse inwoners op pa pier in veiligheid te brengen, dat vind ik geen 'quatsch', maar achter houden van resultaten, die zo'n oe fening heeft: opgeleverd wel. Is er trouwens veilige nucleaire energie te produceren in een gebied be schermd door kwetsbare dijken met een zeehaven, een marine werf, een industrieterrein en wel licht een marinekazerne op loopafstand onder de koepel van de reactor? Wanneer is een conclusie van een Tweede Kamerlid geen quatsch en wanneer is het wel quatsch? Dat conclusies van Tweede Kamerle den ook met respect behandeld kunnen worden, is helaas niet be wezen. Frans Courtin Kievitstraat 2, Hulst waarom zou je meer betalen waterbedrijf Evides Waterbedrijf raadt klanten aan om bij vorst buitenkranen af te sluiten en af te tappen, en de watermeter te beschermen met isolerend materiaal. Hiermee voorkomt u lekkages, overlast en hoge kosten. Kijk voor tips en adviezen op www.evides.nl/vorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17