'Ik krijg vast en zeker een eigen programma' Geen rotonde Stationsweg 281 zeel Eigenaren The Limit rekenen op sluiting Peijs wil vrouw als burgemeester in Sluis Ba M a NT zaterdag 22 december 2012 Ouderwets geruzie oppositie-coalitie Hulst door Eugène Verstraeten HULST - Er komt geen rotonde op het kruispunt Stationsweg - Van der Maelstedeweg - Absdaalseweg in Hulst. De coalitiepartijen scho ten in de raadsvergadering een voorstel van Progressief Hulst af Dat gebeurde na een tumultueuze discussie waarin de kerstgedachte ver te zoeken was. „De macht weegt zwaarder dan de veiligheid van de burgers", conclu deerde Frans de Vries (PH), toen zich zoals gewoonlijk in Hulst weer eens een stemverhouding van 10 tegen 11 aftekende; opposi tie- tegen coalitiepartijen. Hij pookte daarmee het vuurtje nog eens op dat burgemeester Jan- Frans Mulder even tevoren nog als een soort vredesengel had probe ren te blussen. Het ging allemaal om het voorstel om op het bewuste kruispunt een rotonde aan te leggen voor de ver keersveiligheid van fietsers en een betere verkeersafwikkeling. De Vries leverde er zelfs de financiële dekking bij voor de investering van meer dan 600.000 euro. Nadat door Martijn de Koning MOLLEKOT - Discotheek The Limit in Mollekot blijft open tot de ge meente officieel laat weten dat de zaak dicht moet. Dat zegt Rick Heijt, samen met zijn vader Mar tin eigenaar van de disco. De Raad van State gaf woensdag aan dat de gemeente op de plek van The Limit nooit een disco had mogen toestaan. „Dat betekent dat er geen disco-activiteiten meer mo gen plaatsvinden", concludeert burgemeester Jacques Suurmond. „Wij gaan daarop handhaven." Volgens Heijt heeft de gemeente nog niet officieel van zich laten ho- de andere oppositiepartijen Alge meen Belang Groot Hulst, SP en Jos van Eek (eigen lijst) het grote belang van de rotonde hadden be nadrukt, haalden de 'regeringspar tijen' CDA, Groot Hontenisse, WD en PvdA alles uit de kast om het vóorstel de grond in te boren. Waarbij de fracties zich wel haast ten om te benadrukken dat ze de verkeersveiligheid hoog in het vaandel hebben staan. Het .standpunt van de coalitiepar tijen was opmerkelijk, omdat bur gemeester en wethouders in een memo juist hadden vastgesteld dat de aanleg van een rotonde 'de bes te oplossing' is voor de verkeersvei ligheid. Hoewel de raad meer dan een jaar geleden een motie aan nam voor een veiligere kruising, besloot de meerderheid van die zelfde raad donderdagavond dat er voorlopig niets gebeurt. Het ouderwetse geruzie ontkracht te een beetje de eindejaarstoe- spraak van burgemeester Mulder. Die stelde dat afgelopen jaar de sfeer in de raad 'behoorlijk is bijge draaid'. Tot afgelopen donderdaga vond dan toch. ren. „Tot dan blijven wij open." Onduidelijk is nog of The Limit wel open zou kunnen blijven als café. Heijt heeft daar een hard hoofd in. „We zijn nu eenmaal een disco. Als je de muziek wat zachter zet, ben je toch niet op eens een café?" Hij gaat ervan uit dat The Limit ophoudt te bestaan. „En de gemeente moet dat com penseren. Wij mochten steeds een disco zijn en hebben daar ook naar gehandeld." Volgens Suurmond bekijken advi seurs van de gemeente de komen de tijd wat de precieze gevolgen zijn van de uitspraak. Ook komt er overleg met de Limit-eigenaren. In de rubriek De dag van staat wekelijks een dag uit het leven van een meer of minder bekende Zeeuws- Vlaming centraal. Vandaag de dag van oud-Terneuze- naar, acteur en presentator Martijn Roost. Martijn Roost (35) doet deze zaterdag een dag je kapper in Axel. Over acht weken komt hij weer, helemaal vanuit zijn woonplaats Bussufn. Nie mand anders dan topkapper Berni Ottjes mag aan zijn haar zitten. Noem het overdreven, Martijn noemt het noodzaak. Zijn werk als acteur, presentator en model valt of staat bij een verzorgd, stijlvol ui terlijk. Het ritje Bussum-Terneu- zen is een investering die geld moet opleveren. „Als ik vanavond thuiskom, stuur ik meteen een nieuwe foto naar een heleboel cas ting- en modellenbureaus, zodat ze weten dat ik weer up-to-date ben. Dan weten ze weer dat ze mij 'zo uit de la kunnen trekken', dat ik meteen beschikbaar ben." De terugkerende trip naar Zeeuws-Vlaanderen is ook steeds een weerzien met zijn jeugd; Mar tijn groeide op in Terneuzen. Meestal combineert hij het knip- en verfwerk met een bezoek aan zijn ouders of broer, maar vandaag gaat hij direct op en neer. „We zijn met zijn vijven vanuit Bus- sum gekomen voor Berni. Met mijn partner, die ook Martijn heet, en nog drie vrienden." Er is dus nog altijd een lijntje met de streek, maar geen haar op Mar- tijns hoofd die nadenkt over een permanente terugkeer. „Nooit, met een hoofdletter. Voor mijn werk moet je centraal wonen, de meeste castings zijn in Amsterdam door Raymond de Frel en Hilversum. Weet je, ik wist op het Zeldenrust-Steelantcollege al dat ik in de mediawereld terecht wilde komen. Van jongs af aan stond ik al graag in the picture. Ik heb geleerd mijn hart te volgen. Er zijn mensen geweest die mij vroe gen wanneer ik mijn droom nou eens zou laten varen. Geen den ken aan. Ik heb nu al aardig wat ac teer- en modellenwerk gedaan en krijg nu ook opdrachten als presen tator. Uiteindelijk komt mijn ei gen, zelfbedachte tv-programma op de buis, met mijzelf als presen tator. Dat gaat lukken, ik weet al leen nog niet wanneer." Zo, dat is dan meteen maar gezegd. Martijn moet ook wel. In de wereld van tele visie en modellenwerk moet je overtuigd zijn van jezelf Je moet jezelf kunnen verkopen, op men sen durven afstappen. Geef je ie mand een keer een hand, dan pro beer je de volgende keer je voet tussen de deur te krijgen. Zit dat niet in je, dan heb je een giganti sche achterstand. Na de middelbare school koos Mar tijn aanvankelijk voor zekerheid. Zo had hij dat ook van thuis mee gekregen. Zorg eerst voor stabili teit en kijk dan verder. „Ik ging communicatie studeren in Vlissin- gen, omdat er in de toneelwereld geen droog brood te verdienen zou zijn. Na drie jaar studie ben ik alsnog mijn droom achterna ge gaan. Ik houd niet van de makke lijkste weg. De route naar mijn droom is lang, vergt heel veel inves teringen, maar ik timmer nu lek ker aan de weg." Het gaat zelfs zó lekker, dat Mar tijn een maand geleden stopte met zijn job in een Amsterdamse bras serie. „Ik wil niet tot mijn tachtig ste kopjes koffie schenken, dus neem ik nu echt de grote gok. Maar ach, het is ook maar hoe je er in staat. In dit vak stoot jé ont zettend vaak je neus. In het begin werd ik daar onzeker van. Zag ik er niet goed uit, had ik niet genoeg kwaliteiten? Nu weet ik beter, ik benader alles positief Ze zoeken al tijd naar een bepaald type. Soms ben je het, maar vaker niet. Ik ga nu met hetzelfde gevoel naar cas tings als naar de supermarkt." Die instelling levert hem misschien juist wel meer op. Zijn curriculum vitae begint inmiddels aardig lang te worden. Twaalf jaar geleden begon het met vriendelijk lachen naar de camera's als assistent in het tv-pro gramma Cash Carlo, inmiddels staan er gastrollen in onder meer Goede Tijden, Slechte Tijden, Onder weg naar Morgen en Co-Assistent en de hoofdrol in de regiosoap Nachtegaal en zonen op Martijns lijstje. Ook was hij te zien in com mercials voor Jupiler en De Bijen korf „Vooral op die laatste ben ik trots. Ik heb de opzet namelijk zelf bedacht. De commercial behoorde vorig jaar bij de beste drie van Ne derland." Onlangs was Martijn dagelijks te zien als deelnemer van de realityse- rie Oh, Oh Europa op RTL5. „Dat zag ik als een investering. Ik was el ke dag op televisie! Ik pak alles aan, maar zorg er wel voor dat ik altijd mezelf blijf. Ik ben en blijf Martijn Roost, een leuke, nuchtere jongen met een vlotte babbel. Maar als ik dan toch moet vergelij ken: laat mij maar de mannelijke Natasja Froger of Wendy van Dijk worden!" Martijns commercial voor De Bijen korf is te zien op de website van de PZC: www.pzc.nl/video foto Peter Nicolai ^ijk voor e'aatste nieuws ook op: www.pzc.nl door Martijn de Koning OOSTBURG - „Wat zou ik trots op u zijn als u de vooruitstrevendheid toont een vrouw als burgemeester te benoemen." Blijmoedig gaf com missaris van de koningin Karla Peijs de Sluise gemeenteraad don derdagavond een vrijblijvend ad vies mee. Want, memoreerde ze: alle dertien Zeeuwse burgemees ters zijn momenteel man, de gede puteerden ook en de toekomstige commissaris van de koningin even zeer. Natuurlijk gaat kwaliteit boven al les, óók boven het geslacht van de nieuwe burgemeester, erkende Peijs tijdens een bijeenkomst over de vaststelling van de profielschets voor de nieuwe burgemeester van Sluis. Die volgt op 1 juli volgend jaar Jacques Suurmond op. Peijs kon zich prima vinden in de schets die de gemeenteraad had opgemaakt en waarin wordt ge vraagd om een duizendpoot met louter positieve eigenschappen. De vacature wordt binnenkort opengesteld. Geïnteresseerden kun nen vervolgens gedurende drie we ken bij Peijs solliciteren. Een ver trouwenscommissie, waarin de acht fractievoorzitters uit de Sluise raad zitten, doet vervolgens de sol licitatiegesprekken. KORTINGEN BIJ BOMONT OP ONZE NAJAARSCOLLECTIE les, Heren Kids-kleding van o.a- Gaastra, Tommy Hilfiger, Geddes Gillmore, Morca Polo, McGregor, GantS Geisha. M.u.v onze nieuwe collecties. www.bomont.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 126