'We houden de boel beter in de gaten' 27 Verdachte moord op Ten Napel vrij bijzondere parfums voor de feestmaand l&UC- Rabobank brengt kantoor Sas van Gent op de markt Broers Boidin Master of Science zaterdag 22 december 2012 Bij de afdeling Boterbloem van De Stelle staan de pannen tijdens de middagmaaltijd weer op tafel. Dat bevordert het gevoel van huiselijkheid, vinden ook de bewoners. De verandering wordt daarom ook op de andere afdelingen doorgevoerd. foto Mark Neelemans Er zijn mensen tevreden en er zijn mensen die moppe ren dat er te weinig perso neel is." Binnen de cliëntenraad van De Stelle klinken verschillen de geluiden over de huidige gang van zaken, concludeert voorzitter Ad van Kuijk. Zeifis hij best tevre den. „Er is een verschil tussen geen mensen kunnen krijgen of niet méér mensen kunnen beta len. In het verleden was het eerste nogal eens het geval. Dat is natuur lijk kwalijk. Maar met de huidige situatie zullen we het moeten doen." De communicatie tussen de direc tie en de cliëntenraad is ér afgelo pen jaar op vooruit gegaan, vindt Van Kuijk. „In het verleden nam de directie soms de meest simpele adviezen van ons niet over. Daar lopen we nu niet meer tegenaan." Over Yolanda de Jong is Van Kuijk goed te spreken. „Het zou ook vreemd zijn nu boordevol kritiek te zitten. We hebben immers op haar benoeming aangedrongen bij de Raad van Toezicht." Dat er maar één directielid is, kan een zwakke plek zijn, erkent Van Kuijk. „Maar als de Raad van Toe zicht zijn werk goed doet, hoeft dat geen probleem te zijn." En die Raad laat zich minder op afstand plaatsen dan voorheen, heeft Van Kuijk gemerkt. „Die zit er redelijk bovenop." Gerard van Noort, voorzitter van die Raad van Toezicht, erkent dat. „Er is veel meer interactie met de directie dan voorheen. Zo krijgen we elk kwartaal een uitgebreide rapportage over de vooruitgang op het gebied van zorg. Voorheen hadden we daar veel minder aan dacht voor; dan ging het vooral om de financiën." Ook worden de leden van de Raad van Toezicht nu bewuster gekozen. „Er zitten nu mensen in met kennis van za ken: een accountant, een jurist, ie mand met een zorgachtergrond. Het niveau van de Raad is daar door met sprongen omhoog ge gaan. We kunnen de boel nu veel beter in de gaten houden." OOSTBURG Solozangers brengen nieuwe kerstliederen De solozangers Corien Nortier-Lo- kerse (uit Oostburg) en Gijs Kamp huis (uit Cadzand) zingen maan dagavond tijdens de kerstnacht dienst in de stemmig versierde Pro testantse kerk aan het Kerkplein te Oostburg enkele nieuwe liederen. De kerstnachtdienst begint om 23 uur. Verder is er ook samenzang met veel bekende kerstliedjes en na de kerstnachtdienst wordt om middernacht warme chocolade melk geschonken. GROEDE Kerstfair voor behpud kerk en voedselbank De Grote Kerk in Groede is van daag het toneel van een kerstfair. Er is een markt, presentaties en zang. In een wensboom mag iede re bezoeker zijn of haar liefste wens verklappen. De afsluiting is om 19.30 uur met een wandeling en lampionnenoptocht door het dorp. Een deel van de opbrengst van de verkoop gaat naar de voed selbank en naar restauratie van de kerk. De fair begint om 11.00 uur. TERNEUZEN Psychedelische stoner in poppodium De Pit Creature with the Atom Brain staat vanavond, zaterdag, in poppodium De Pit in de Terneuzense binnen stad. De muziek van de Belgische band wordt door de organisatoren van het concert omschreven als 'psychedelische stoner met ballen, voor liefhebbers van Goatsnake, Ba roness en High on Fire'. De groep speelde april dit jaar ook al op het stonerfest in De Pit. Het optreden begint om 21.00 uur. De entree aan de kassa is acht euro. WESTDORPE - De enige verdachte die tot nu toe is opgepakt vanwege de moord op Michael ten Napel (30), een 42-jarige man uit Sas van Gent, is vrijdag vrijgelaten. Ten Na pel werd 4 juli dit jaar levenloos aangetroffen in een sloot aan de Kapittelstraat bij Westdorpe. De politie hield 15 oktober de 42- jarige verdachte aan vanwege mo gelijke betrokkenheid bij de dood van Ten Napel. Hij was de bestuur- wolsnaol 197 vlisslngen TERNEUZEN Vuurwerkvangst na twitterbericht In een woning aan de Dennen straat in Terneuzen is vrijdag door de politie bijna zeven kilo, uit Bel gië afkomstig vuurwerk in beslag genomen.De 18-jarige eigenaar liet via twitter weten dat hij vuurwerk had gegooid bij een voetbalvereni ging. De politie spoorde hem op en is bij hem thuis gaan kijken, met toestemming van een 45-jarige me de-bewoonster. Een doos siervuur werk en één nitraat zijn in beslag genomen. Het vuurwerk is vernie tigd. De 18-jarige wacht een gang naar de rechter. ZAAMSLAG Kerstzangavonden in protestantse kerk In de protestantse kerk van Zaam- slag vinden twee kerstzangavon den plaats. De eerste is vanavond, zaterdag, vanaf 19.30 uur. De deelne mers zijn: de jeugdkoren Benjamin en Mattithja, de gemengde zangver eniging Met Hart en Stem, trompet tist Ab Brouwer en organist Frank Kolijn. Maandag vindt de tweede zangavond plaats in de protestant se kerk die met honderden waxine lichtjes zal zijn verlicht Dit is de jaarlijkse interkerkelijke kerstzang avond, met ds G. de Lang en koor One People. Aanvang 19.30 uur. der van de donkere Ford Ka met Belgisch kenteken, waar Ten Napel maandag 2 juli instapte. Op zijn moordenaar(s) na is Ten Napel door de verdachte die dag voor het laatst in leven gezien. De politie heeft onvoldoende bo ven water kunnen krijgen om de Sassenaar langer vast te houden. Hij blijft wel verdachte. De moord op Ten Napel zou te maken heb ben met drugshandel. SaSMSS55!9!«SSK»S3!5»e5»K35SSS®5e555K»SHBWS8«fi^»»M«9S!^^ g ggQ Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl i ".'li CJ y Ia 1 bijzondere parfumerie met aandacht voor u, uw huid, huïdverzorsing c niche parfumerie^ Safique bodycare Terneuzen Noordstraat, 40 0115 - 612 650 www.safique.nl SAS VAN GENT - De Rabobank Ter- neuzen-Sas van Gent zet het kan toor aan de Westkade in Sas van Gent te koop. Het kantoor is veel te ruim voor de slechts twee a drie bankmedewerkers. De Rabobank onderzoekt nog of zij een vesti ging in Sas van Gent houdt. „Het wordt in elk geval een stuk klei ner", aldus directievoorzitter Teus Baars. De huur voor de gemeente balie in de bank is per 1 december 2013 opgezegd. Of de balie er blijft, is nog onbekend. De gemeente neemt de directe dienstverlening - ook in Axel en Terneuzen - onder de loep, omdat steeds meer men sen zaken afhandelen via internet. HULST - Yannick Boidin (25) uit Hulst heeft zijn Master of Science- titel aan de TU Delft gehaald. Hij is nu architect. Zijn broer Brian (22) behaalde dezelfde titel in Lin coln in Engeland. Brian is nu Mas ter of Design. Yannick en Brian volgden voortgezet onderwijs aan het Reynaertcollege. Brian zat ook op De Rede in Terneuzen. Bikkembergs Love Moschino Frankie Morellö - Jacob Cohën Rock. Revival RmporioArmani Armani Jeans Aerbriautica Militare 7 For Ail Mankind Ganzepoortstraat ^3 Goes; .0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 125