'Het gaat ze alleen om het afkraken9 'Hij was zo blij dat hij alleen naar school kon' 281 id Route naar nieuwe Aldi wat krap Nobego laat de ICatse Margrietschool fuseren BdMqnT zaterdag 22 december 2012 'SSS&XSSSSSS^tSS^SSSSSSSISSSSSS^SSSSSSSS^SS^ door Rob Paardekam Dolgelukkig was de zoon van Arie van Vossen toen hij op eigen hout je naar school kon. De vreugde was echter van korte duur, want de provincie besloot de bushalte, die speciaal voor hem was aangelegd, weg te halen. Zijn vader is teleurgesteld. De 13-jarige jongen uit Sint-Maar tensdijk, die liever niet met zijn naam in de krant wil, ging vroeger naar de mytylschool in Roosen daal. Sinds dit schooljaar bezoekt hij echter een reguliere middelba re school in Bergen op Zoom. „Maar een 13-jarige jongen wil na- cuurlijk niet door een speciaal taxi busje of zijn moeder naar school worden gebracht", zegt zijn vader. „Daarom zijn we gaan zoeken naar een manier om hem met het reguliere openbaar vervoer naar school te laten gaan." Probleem is dat de jongen door een beperking geen lange afstand naar een bushalte kan afleggen. „Hij is niet in staat om dingen te combineren", zegt zijn vader. „Naar de bus lopen en een boeken tas dragen is vaak al te veel." Van Vossen stapte naar de gemeen te, die graag met hem mee wilde denken. Zo ontstond het idee voor een nieuwe bushalte aan de door gaande weg tussen Stavenisse en Sint-Maartensdijk, vlakbij het huis waar de jongen woont. De ge meente heeft Connexxion bena derd en binnen de kortste keren was de halte een feit. „Alle lof voor deze twee partijen", zegt Van Vossen. Datzelfde kan wat hem betreft niet worden gezegd over de provin cie. Die besloot de halte een paar weken later weer weg te halen van wege de verkeersveiligheid. „Mijn zoon kwam terug van school en kon hier niet meer uitstappen. Ze hadden de palen met de borden weggehaald zonder iemand daar over in te lichten." Het gevolg is dat de jongen nu niet meer helemaal* zelfstandig naar school kan. Pa of ma brengen hem nu el ke morgen naar een andere halte, een kilometer of twee verderop. „Natuurlijk was dat een teleurstel ling voor hem", stelt zijn vader. „Hij was juist zo blij dat hij het he lemaal alleen kon." De inwoner van Sint-Maartensdijk zegt best te begrijpen dat de pro vincie de verkeersveiligheid in de gaten houdt, maar hij stelt dat el ders ook 8o-kilometerwegen zijn waar haltes aan liggen en de bus op de rijbaan moet stoppen. „Het was een prima oplossing, waar ie dereen blij mee was. Onze zoon kon zelfstandig naar school, de ge meente hoefde het speciale ver voer niet meer te bekostigen en Connexxion had er een halte bij, waar behalve onze zoon meer mensen gebruik van maakten." Van Vossen had gehoopt dat de provincie zich iets flexi beler zou opstellen. „Wij moeten door de beperking van on ze zoon veel hobbels nemen. Daar bij proberen we altijd in oplossin gen te denken en niet in proble men. Die instelling mis ik een beet je bij de provincie." De vader ziet het niet zitten om zijn zoon weer met een taxibusje naar school te laten brengen. „Bij de gemeente hebben ze voorge steld om hem een elektrische fiets te geven, zodat hij zelf naar de an dere halte kan. Dat is goed be doeld en ik waardeer het aanbod ook enorm, maar dat is ook de op lossing niet. Het kost de gemeen schap geld, terwijl er een heel goe de en goedkope oplossing was ge vonden." Van Vossen heeft zijn hoop geves tigd op de SP-fractie in provinciale staten. Die wil dat de halte terug komt en heeft de kwestie aange kaart bij het college van gedepu teerde staten. door Frank van Cooten WISSENKERKE - Het dagelijks ge meentebestuur van Noord-Beve land neemt de route voor de be voorrading voor de nog te bouwen Aldi supermarkt in Wissenkerke nog eens goed onder de loep. Dit doet het college naar aanlei ding van gemaakte opmerkingen deze week tijdens een inloop avond over de plannen voor onder meer de bouw van de nieuwe su permarkt.- „In Wissenkerke wor den weliswaar verkeersremmende maatregelen getroffen maar de ge plande route voor de vrachtwagen van de Aldi is wat krap. We onder zoeken alternatieven en gaan ver volgens met de omwonenden weer in gesprek", zegt wethouder Adrie van der Maas. De wethou der was tevreden over de opkomst (zo'n 75 belangstellenden) en over de bij sommigen weliswaar kriti sche maar vooral ook constructie ve opstelling. „Uiteraard zijn ook opmerkingen gemaakt over de ar chitectuur van de supermarkt. Wij hadden met projectontwikkelaar Blijvend Goed gesproken over de architectuur in de vorm van gevel tjes maar de Aldi koos voor iets an ders. Wij denken echter dat dit ontwerp qua kleurstelling wel in te passen is." Dat cijfer kreeg de kraam op de Grote Markt in Goes vorig jaar in de oliebollentest van het AD. door Rob Paardekam Een keurmeester van het Algemeen Dagblad kwam onlangs voor niets naar Goes. Frank van Haperen, die al ja ren een kraam heeft op de Grote Markt, weigerde hem een zak olie bollen mee te geven. Hij is het zat dat ze elk jaar worden afgekraakt in de jaarlijkse oliebollentest. Lang geleden kreeg de kraam een keer een voldoende, maar de afge lopen twee jaar velden de keur meesters een hard oordeel. „Ik vind het prima dat ze zo'n test doen, hoor", zegt Van Haperen. „En van mij mogen ze ook onvol doendes geven. Het gaat me om de manier waarop ze het doen. Er is niks opbouwends aan hun kri tiek. Het is puur afbrekend. Mijn oliebollen zijn vorig jaar betiteld als zeemleer en varkensvoer. Daar doe ik niet meer aan mee. Boven dien is het allemaal erg subjectief Smaken verschillen." De keurmeesters maken zich niet bekend als ze oliebollen komen ha len, maar Van Haperen wist de juiste man er zo uit te pikken. „Je weet wanneer ze ongeveer ko men", zegt hij. „Bovendien bestel len ze altijd twee zakken krenten bollen zonder suiker. Dat is een be stelling die niet zo vaak wordt ge daan. Ik heb netjes uitgelegd waar om hij geen oliebollen kreeg." Het is de vraag of Van Haperen er slim aan heeft gedaan om geen bol len te geven. De kans is groot dat hij nu nog veel harder wordt afge kraakt in het AD. De man die de oliebollen kwam halen, heeft al ge zegd dat zeker melding zal worden gemaakt van de weigering. „Ik hoop dat ze eerlijk zullen op schrijven. waarom ik niet meedoe, maar dat zal wel niet", vermoedt de uit Bergen op Zoom afkomstige oliebollenbakker. „Ze zullen wel schrijven dat ik mijn eigen oliebollen zo vies vind, dat ik ze niet mee durf te geven. Dat is niet de waarheid. Ik sta ach ter mijn product en krijg boven dien nooit klachten van mijn klan ten." Van Haperen heeft zijn oliebollen onlangs laten testen door het Bak kerij Centrum en kreeg daarvan wel een voldoende. „Ook zij heb ben altijd wel wat puntjes van kri tiek, maar dat is opbouwend. Je kunt er iets mee. In het AD word je de grond in geboord en daar kun je het mee doen. Het is niet voor niets dat het Bakkerij Cen trum geen medewerking meer ver leent aan de oliebollentest van die krant." De kraam van dè Bergenaar staat al dertig jaar in Goes tijdens de wintermaanden. In de zomer staat hij op kermissen. Zijn schoonva der is ermee begonnen en het is de bedoeling dat zoon Piet hem in de toekomst overneemt. door Claudia Sondervan WILHELMINADORP - De Prinses Mar grietschool in Kats fuseert met de Nobegoschool in Kortgene of in Colijnsplaat. In januari wordt dui delijk welke het wordt. Aan het be gin van de zomervakantie valt het doek voor de school. Op die manier heeft onderwijskoe- pel Nobego een aantal jaren de tijd om de financiële en personele gevolgen van de schoolsluiting op te vangen. Bovendien, zegt Nobe- godirecteur Ariaan Bohnen, is fu sie een manier waarbij de groep Katse leerlingen bij elkaar kan wor den gehouden en de aard van de Prinses Margrietschool ingebed kan worden in het onderwijscon cept van de fiisieschool. De mede- zeggenschapraad van de school in Kats en de Gemeenschappelijke Medezeggenschapsraad van Nobe go hebben ingestemd met het be sluit om de schoollocatie in Kats te sluiten. De ouders van de der tien overgebleven leerlingen zijn dinsdagavond geïnformeerd. Don derdag maakte het Nobegobestuur- het besluit definitief Alle aspecten worden komend kwartaal uitge werkt door werkgroepen. Ook praktische zaken: „Ik wil een bus om de Katse leerlingen te vervoe ren. Er moet nagedacht worden over dingen zoals schooltijden, ge zien de te overbruggen afstand voor leerlingen." Dit voorjaar komt Nobego met een visie op het onderwijs op Noord-Beveland en in de gemeen te Goes en op de eigen organisatie; met daar aan gekoppeld een so ciaal plan met een vertrekregeling om gedwongen ontslagen te voor komen. De onderwijskoepel heeft de komende twee tot drie jaar een overschot aan onderwijskrachten door krimpende leerlingaantallen. BIJ BOMONT OP NAJAARSCOLLECTIE Kids XieOing jon o.a: Gaast'O, Tommy Kiifjger, Gitur.orr, Marco Poio, McGregor, Gom S Gcisho M.u.v. un/e nieuwe i ullècties. www.bomont.nl Ikjjo&ylt fattori

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 118