vrouwenkalender Vissermannen Goese coalitie zegt nog niets over koopzondagen www.vuurwerklandgoes.nl II Verhulst wil geen wiet telen VERHUIZEN MET ZORG! 0113 22 22 20 Oppas in danszaal Op de gehele winter collectie ^SPECTACULAIRE AANBIEDINGEN1 Koningstraat 2,4461 AW Goes j zaterdag 22 december 2012 wolstraat 197 vllssingen door Luc Oggel vanderkooij Itn edelsmeden GOES - Dansstudio Shirley stelt zich maandag 24 december be schikbaar als kinderoppas tijdens de kerstinkopen. Kinderen vanaf 1 jaar oud kunnen van 08.00 tot 17.00 uur uur terecht in de dansstu dio aan de Beukenhof in Goes-Zuid. Voor twee euro per uur worden de kinderen bezigge houden door - naar gelang de drukte - zeven docenten van de dansschool. Bedjes voor een slaap je moeten ouders zelf meenemen, alsook een eventuele lunch. Hap jes tussendoor levert de dans school. Ouders kunnen reserveren bij Shirley Kleij: 0113-226226 of dansstudio@zeelandnet.nl SPIJKERHARD DE BESTE! Foto links: Joachim Schot uit Zierik- zee. Gefotografeerd in de stuurhut van een mosselkotter. Foto boven: Robbert uit Oudeschild (Texel) met in zijn handen een kabel jauw. foto's Hugo Schuitemaker Twaalf vissermannen uit Urk, Zoutkamp, Den Oever, Texel, Katwijk en Zierik- zee zijn in het afgelopen jaar gefotografeerd in hun eigen werkomgeving. Het resultaat is te zien op de Vissermannenkalender. GOES - De Goese burgemeester René Verhuist ziet niets in het op zetten van een gemeentelijke wiet- plantage. Dat zei hij donderdagavond tij dens de raadsvergadering op een motie van GroenLinks en de SP, die Verhulst daarin verzochten om bij het kabinet te pleiten om ge meenten de mogelijkheid te geven wietteelt te reguleren en/of een ge meentelijke wietplantage op te zet ten. Op die manier zou de bevoor rading van coffeeshops (de 'achter- deurproblematiek') uit de illegali teit kunnen worden gehaald en kan er controle komen op de kwa liteit van de wiet. Een aantal gemeenten (waaronder Eindhoven, Haarlem, Leeuwarden, Nijmegen, Rotterdam, Tilburg en Utrecht) heeft zich inmiddels voor stander getoond van gemeentelij ke wietplantages. Verhulst ziet dat echter niet zitten, omdat het kweken van wiet een strafbaar feit is en een gemeente zich in zijn ogen niet met crimine le activiteiten zou moeten bezig houden. Hij erkent overigens wel de achterdeur problematiek die wat hem betreft ook verre van ide aal is. De motie van GroenLinks en SP kreeg ook van de overige fracties geen steun. Het idee voor een vissermannen- kalender is ontstaan tijdens de cri sis in de garnalensector. „Een soort steuntje", zegt Verroen. „Po sitieve aandacht voor de visserij en laten zien dat vissermannen ook leuk zijn." Na wat vragen hier en daar en via sociale media zijn uit eindelijk zestien vissermannen be reid gevonden om te poseren voor de camera van Hugo Schuitema ker. Van handkokkelaar, platvis- en garnalenvisser tot mosselkwe ker. „De kalender is niet alleen be doeld om de sector positief in het nieuws te brengen. Het is ook een gebaar naar de vissersvrouwen. De mannen zitten de hele week op zee met hun blootkalender en de vrouwen blijven met lege handen achter. Zij moeten al dat moois missen. Daarom krijgen zij nu ook een kalender in een makkelijk for maat dat onder het hoofdkussen past." Voor Joachim Schot speelt dat (nog) niet. Hij is een van de twee vrijgezellen op de kalender. „Ja, wie weet...", lacht Verroen. De Vissermannenkalender wordt op Valentijnsdag officieel gepresen teerd. De kalender is voor 15 euro te bestellen via de website: www.vissermannenkalender.nl door Luc Oggel GOES - Het gedogen van de zon dagsopenstelling van alle Goese su permarkten gaat vooralsnog ge woon door. Uitbreiding van het aantal koopzondagen voor perifere - en detailhandel daarentegen is voorlopig nog niet aan de orde. Dat was donderdagavond laat de uitkomst van een bewogen debat in de gemeenteraad over de kwes tie. Het onderwerp stond niet op de agenda, maar kwam dat wel door dat drie fracties moties hadden in gediend. Die waren weer het ge volg van commotie die vorige week ontstond door een besluit van B en W om te gedogen dat al le Goese supermarkten vanaf 1 ja nuari tussen 16.00 en 20.00 open mogen zijn, in afwachting van de nieuwe Winkeltijdenwet. Het CDA noemde dat besluit in een open brief aan burgemeester Ver hulst onder meer 'onwettig'. Het was echter de SGP-Christen- Unie die donderdag een motie in diende om het besluit terug te draaien. Die kreeg geen steun, ook niet van het CDA. Fractievoorzit ter Ellemijn van Waveren gaf aan dat haar fractie zich nog beraadt over verdere stappen, tot verba zing van de SGP-CU. De discussie leidde tot een verhit debat tussen CDA-fractievoorzitter Ellemijn van Waveren en Carel Bruring van GroenLinks. Bruring suggereerde dat Van Waveren 'te impulsief heeft gehandeld' door een open brief te sturen aan de burgemees ter. „U zou kunnen zeggen; dat was een beetje dom", aldus Bruring. Ook moties van D66 en Groen Links om het aantal koopzonda gen voor winkeliers in de binnen stad en aan de Marconistraat uit te breiden naar twaalf, haalden het niet. Coalitiepartijen WD, PvdA en CDA willen voorlopig vasthou den aan de afspraak in het colle ge-akkoord dat het aantal koopzon dagen niet wordt uitgebreid. Pas bij invoering van de nieuwe Win keltijdenwet, naar verwachting me- •dio volgend jaar, zal die discussie worden gevoerd. De SGP-CU kondigde vrijdag aan een petitie te beginnen tegen de verruiming van de zondagsopen stelling voor supermarkten. Die is te vinden via de website van de pa- tij: www.sgp-cu.nl KIJK EERST OP sss^fgex^oooBisaieBBtessBmasxsammtmssmnmtKmMmtmnanim 11111 msmmnm Bikkembergs LoveMoschinö' Frankie Mprelld JaCpbCphën Rock Revival Emporio Armani ArmahrJeans Aëronaütica Militare 7 F-or AU Mankind Ganzepoortstraat Goes 0^3 21 9222

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 117