Sale Dreigende kink in kabel in zaak Landsbanki Mannelijk bloot op S>a^t Lu\J 261 zeeland 0 iÉ i: i v V/ Wij pakken uit! KORTING TOT 50% Waardevermindering huizen door Sloelijn Cfldc&u bijzondere parfums voor de feestmaand IQUG. I Cherry opril grote markt 11, goes www.cherrylin.nl door Luc Oggel Safïque bodycare Terneuzen Noordstraat, 40 0115 - 612 650 Www.safique.nl GOES - Aanwonenden van het spoor tussen de oude en nieuwe aftakking van de Sloelijn kunnen met succes een schadeclaim indie nen bij het Ministerie van Infra structuur en Milieu voor waarde daling van hun woning. Dat blijkt uit een uitspraak van de rechtbank in Middelburg. De inmiddels opgeheven Belangen vereniging Aanwonenden Spoor lijn (BAS) was in 2009 een proce dure begonnen voor één van haar léden die bij de Sloelijn woonde. Na de aanleg van de nieuwe Sloe lijn komen er dagelijks en vooral 's nachts goederentreinen langs het huis, wat een forse waardevermin dering betekende. Op 24 oktober verklaarde de rechtbank het be roep van BAS gegrond, het ministerie/ProRail hadden zes we ken de tijd om in beroep te gaan bij de Raad van State, maar dat is niet gebeurd. Daarom is de uit spraak nu definitief. De rechtbank heeft vastgesteld dat de waardevermindering voor wo ningen tussen de oude en nieuwe aftakking tien procent bedraagt als er geen geluidwerende maatrege len zijn getroffen en vijf procent als dat wel het geval is. Bewoners kunnen op basis van de uitspraak dus een claim indienen bij het mi nisterie, mits zij een zogeheten stuitingsbrief hebben verzonden. Die voorkomt dat een claim ver jaart. Volgens de Belangenvereni ging kunnen aanwonenden ook bij de gemeente Goes een verzoek indienen tot vermindering van de onroerendezaakbelasting op grond van de verminderde waarde, moge lijk met terugwerkende kracht van af 9 februari 2009. zaterdag 22 december 2012 1 b Goes wellicht alsnog voor miljoenen schip in door Luc Oggel GOES - Goes loopt risico (veel) min der geld terug te krijgen van de omgevallen IJslandse bank Lands banki dan gedacht. Dat komt doordat de zogeheten niet-preferente schuldeisers (par tijen die in tegenstelling tot onder meer Goes geen voorrang krijgen bij het terugbetalen van verdamp te tegoeden) nieuwe claims bij de IJslandse rechter hebben inge diend. Deze hebben beide betrek king op de wijze waarop de ver schillende valuta's in de boedel worden uitbetaald. De claim met de potentieel belang rijkste gevolgen voor de gemeente is de eis om niet de koers van 22 april 2009 te hanteren voor de ver rekening van de uitbetalingen, maar de koers op het moment van uitbetalen. Als de rechter deze claim zou inwilligen, blijft de uit betaling uitgedrukt in IJslandse kronen ongewijzigd, maar de uit betaling in euro's, dollars en pon den zou - bij de.huidige koers van de IJslandse Kroon - aanzienlijk la ger worden. Goes had twaalf mil joen euro uitstaan bij de bank, die in 2008 omviel. Volgens het Goese college van B en W, dat de raad een week geleden al via een ver- touwelijke notitie op de hoogte heeft gesteld van de ontwikkelin gen, zijn er in tegenstelling tot een jaar geleden nu 'forse risico's' dat Goes de twaalf miljoen euro toch niet in zijn geheel zal terugkrijgen, terwijl het totale bedrag op last van de accountant al wel weer is ingeboekt. Voor de jaarrekening over 2012 betekent dat dat die zal moeten worden bijgesteld, het col lege wil op korte termijn met de accountant om de tafel om te bekij ken met welk risico rekening moe ten houden. Uit berekeningen van de gemeen te Texel, dat net als Goes behoort tot een groep van zestien Neder landse overheden die nog geld te goed hebben van de IJslandse bank (de zogeheten Noord-Hol- landgroep), zou de terugbetaling een kwart lager kunnen uitvallen. Dat betekent dat Goes alsnog voor drie miljoen euro het schip ingaat. Wethouder Loes Meeuwisse kon die percentages echter nog niet be vestigen. Tot op heden heeft Goes 'slechts' de helft van de twaalf miljoen eu ro die bij Landsbanki waren onder gebracht daadwerkelijk teruggekre gen. Hangende de juridische dis cussie zullen volgens het college vermoedelijk voorlopig ook geen nieuwe uitkeringen meer worden gedaan. Naar verwachting zullen de claims in de loop van 2013 via de Hoge Raad van IJsland worden beslecht. Goes hield overigens wel rekening met een lange terugbe taaltermijn. De Vissermannenkalender is een cadeau van de Nederlandse Beroepsvissers aan hun vrouwen. Van iedere twee verkochte kalenders krijgt een vissersvrouw een gratis exem plaar aanqeboden. Dat gebeurt tijdens een feestelijke bijeenkomst op Valen tijnsdag 2013. hebben uiteindelijk een keuze ge maakt voor de mooiste foto's die onderling ook een mooie samen hang hebben. Je gaat voor het mooiste eindresultaat", zegt Sarah Verroen, één van de initiatiefne mers. sers uit heel Nederland op de Vis sermannenkalender. Allemaal zijn ze uit de kleren gegaan en op de fo to gezet. „Het was voor ons een geintje", zegt Schot. „Het begon op de Vis- serijdagen in Bruinisse in 2011. Een maat van me werd benaderd en toen vroegen ze mij ook. Ze wil den ook graag een mosselkweker erbij. Ach, het leek ons wel een leuk geintje." Ondanks dat het nog best lang ge duurd heeft voor ze op de foto zijn gezet, hielden beide mossel- kwekers woord. „Je moet je af spraak nakomen." Dus werden de mannen op een mosselkotter ge zet in de vluchthaven van Bruinis se. „Dat was best wel een beetje raar natuurlijk, zonder kleren. Het is naakt, maar je ziet niks. Ik dacht: ik doe het maar gewoon. De foto's van ons zijn gemaakt in april. Het was slecht weer dus moesten we naar binnen. Dat kwam goed uit want ze wilden ook een paar foto's binnen maken. Die van mij zijn gemaakt terwijl ik in de stuurstoel zit." De vissers hadden zelf genoeg mo gelijkheden om met eigen ideeën aan te komen, vertelt Schot. „En dat is ook wel gebeurd. De één staat in het slik, de ander staat in de machinekamer. Ze zijn bij ons per persoon zeker anderhalf uur bezig geweest. Dat kost veel tijd maar er zijn ook een berg foto's ge maakt" Op het moment van het gesprek heeft Schot het eindresul taat nog niet gezien. „Wel ter plek ke natuurlijk, maar ik weet niet welke ze hebben uitgekozen. Ik door Melita Lanting ben heel benieuwd." Uiteindelijk is hij als enige Zeeuw uitgekozen Belofte maakt schuld", om op de kalender te komen. Dat zegt Joachim Schot uit vindt hij wel een beetje jammer. Zierikzee. Daarom staat Hij had liever gezien dat zijn maat hij nu als enige Zeeuw ook op de kalender had gestaan, met met elf andere vis- „Je doet het toch samen." „We g Alle dagen ff voorstellingen Wf% a om I4n. en 17.sou. eMèii jjjnpoii. n vuorsiclllnücn up 24 december'üii I lamiarl foiglaiHihaUen Voor mio nr.: 0644042311 Www.Rersielrcusöoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 116