AZC in Goes blijft open 'Ik krijg vast en zeker een eigen programma' 281 Veere kan kwart geld Landsbanki mislopen BDMdnT zaterdag 22 december 2012 Bezetting hoger door Luc Oggel GOES - Het asielzoekerscentrum (azc) in Goes blijft toch open. Dat heeft het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) vrijdag be kendgemaakt. Drie maanden geleden kondigde het COA nog aan de locaties Goes, 's-Gravendeel, Almelo en Sint An- naparochie uiterlijk per 1 april vol gend jaar te sluiten omdat de be zetting afneemt door een dalende instroom van asielzoekers, een kor tere verblijfsduur in de opvang en daarmee snellere uitstroom. Op dit moment is de bezetting in-de- opvariglocaties echter hoger dan was voorzien in de prognoses. Dat heeft een aantal oorzaken, legt woordvoerder Jan-Willem An- holts van het COA uit. „Door een uitspraak van de Hoge Raad van 21 september moeten uitgeprocedeer- de gezinnen onderdak blijven krij gen zolang ze niet zijn terugge keerd naar hun eigen land. Tegelijk heeft het aankomend kinderpar- don invloed op de terugkeerbereid- heid van deze gezinnen. Daarnaast hebben we tijdelijk nog te maken met de opvang van vreemdelingen en asielzoekers die vallen onder coulanceregelingen, waaronder mensen die hebben deelgenomen aan een protestactie." Omdat het COA minder snel krimpt dan was gedacht, heeft het bestuur besloten om de locaties in Almelo, Goes en Sint Annaparo- chie open te houden. Het - semi-permanente - asielzoe kerscentrum in Goes aan de Al- bert Plesmanweg is anderhalf jaar geleden officieel geopend, er wo nen zo'n 250 vluchtelingen. Oud-Terneuzenaar Martijn Roost, acteur, presentator en model manifesteert zich graag 'up-to-date'. Hij heeft maakt er een ritje voor van Bussum naar Zeeuws-Vlaan- deren. Voor een bezoek aan topkapper Bemi Ottjes. door Raymond de Frel Martijn Roost (35) doet deze zaterdag een dag je kapper in Axel. Over acht weken komt hij weer, helemaal vanuit zijn woonplaats Bussum. Nie mand anders dan topkapper Berni Ottjes mag aan.zijn haar zitten. 'Noem het overdreven, Martijn noemt het noodzaak. Zijn werk als acteur, presentator en model valt of staat bij een verzorgd, stijlvol ui terlijk. Het ritje Bussum-Terneu- zen is een investering die geld moet opleveren. „Als ik vanavond thuiskom, stuur ik meteen een nieuwe foto naar een heleboel cas ting- en modellenbureaus, zodat ze weten dat ik weer up-to-date ben. Dan weten ze weer dat ze mij 'zo uit de la kunnen trekken', dat ik meteen beschikbaar ben." De terugkerende trip naar Zeeuws-Vlaanderen is ook steeds een weerzien met zijn jeugd; Mar tijn groeide op in Terneuzen. Meestal combineert hij het knip- en verfwerk met een bezoek aan zijn ouders .of broer, maar vandaag gaat hij direct op en neer. „We zijn met zijn vijven vanuit Bus sum gekomen voor Berni. Met mijn partner, die ook Martijn heet, en nog drie vrienden." Er is dus nog altijd een lijntje met de streek, maar geen haar op Mar tij ns hoofd die nadenkt over een permanente terugkeer. „Nooit, met een hoofdletter. Voor mijn werk moet je centraal wonen, de meeste castings zijn in Amsterdam en Hilversum. Weet je, ik wist op het Zeldenrust-Steelantcollege al dat ik in de mediawereld terecht wilde komen. Van jongs af aan stond ik al graag in the picture. Ik heb geleerd mijn hart te volgen. Er zijn mensen geweest die mij vroe gen wanneer ik mijn droom nou eens zou laten varen. Geen den ken aan. Ik heb nu al aardig wat ac teer- en modellenwerk gedaan en krijg nu ook opdrachten als presen tator. Uiteindelijk komt mijn ei gen, zelfbedachte tv-programma op de buis, met mijzelf als presen tator. Dat gaat lukken, ik weet al leen nog niet wanneer." Zo, dat is dan meteen maar ge zegd. Martijn moet ook wel. In de wereld van televisie en modellen werk moet je overtuigd-zijn van je zelf Je moet jezelf kunnen verko pen, op mensen durven afstappen. Geef je iemand een keer een hand, dan probeer je de volgende keer je voet tussen de deur te krijgen. Zit dat niet in je, dan heb je een gigan tische achterstand. Na de middelbare school koos Martijn aanvankelijk voor zekerheid. Zo had hij dat ook van thuis meegekregen. Zorg eerst voor stabiliteit en kijk dan verder. „Ik ging communicatie studeren in Vlissingen, omdat er in de to neelwereld geen droog brood te verdienen zou zijn. Na drie jaar studie ben ik alsnog mijn droom achterna gegaan. Ik houd niet van de makkelijkste weg. De route naar mijn droom is lang, vergt heel veel investeringen, maar ik timmer nu lekker aan de weg." Het gaat zelfs zó lekker, dat Mar- 'Er zijn mensen geweest die vroegen wanneer ik mijn droom zou laten varen. Geen denken aan' tijn een maand geleden stopte met zijn job in een Amsterdamse bras serie. „Ik wil niet tot mijn tachtig ste kopjes koffie schenken, dus neem ik nu echt de grote gok. Maar ach, het is ook maar hoe je er in staat. In dit vak stoot je ont zettend vaak je neus. In het begin werd ik daar onzeker van. Zag ik er niet goed uit, had ik niet genoeg kwaliteiten? Nu weet ik beter, ik benader alles positief Ze zoeken al tijd naar een bepaald type. Soms ben je het, maar vaker niet. Ik ga nu met hetzelfde gevoel naar cas tings als naar de supermarkt." Die instelling levert hem misschien juist wel meer op. Zijn curriculum vitae begint inmiddels aardig lang te worden. Twaalf jaar geleden begon het met vriendelijk lachen naar de camera's als assistent in het tv-pro gramma Cash Carlo, inmiddels staan er gastrollen in onder meer Goede Tijden, Slechte Tijden, Onder weg naar Morgen en Co-Assistent en de hoofdrol in de regiosoap Nachtegaal en zonen op Martijns lijstje. Ook was hij te zien in com mercials voor Jupiler en De Bijen korf. „Vooral op die laatste ben ik trots. Ik heb de opzet namelijk zelf bedacht. De commercial behoorde vorig jaar bij de beste drie van Ne derland." Onlangs was Martijn dagelijks te zien als deelnemer van de realityse- rie Oh, Oh Europa op RTL5. „Dat zag ik als een investering. Ik was el ke dag op televisie! Ik pak alles aan, maar zorg er wel voor dat ik altijd mezelf blijf. Ik ben en blijf Martijn Roost, een leuke, nuchtere jongen met een vlotte babbel. Maar als ik dan toch moet vergelij ken: Laat mij maar de mannelijke Natasja Froger of Wendy van Dijk worden!" Martijns commercial voor De Bijen korf is te zien op de website van de PZC: www.pzc.nl/video foto Peter Nicolai Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veere loopt opnieuw het risico een deel van het geld van de IJslandse Landsbanki mis te lopen. Het zou gaan om 750.000 euro, een kwart van de drie miljoen die Veere had uit staan bij de failliete bank. Veere heeft inmiddels 1,5 miljoen euro teruggekregen. De zogenoem de niet preferente-schuldeisers, die onderaan de lijst staan van terug betaling, hebben echter opnieuw een rechtszaak aangespannen. Deze groep; die waarschijnlijk niet meer dan tien procent van zijn geld terugziet, vindt dat Neder landse gemeenten, waaronder Veere en Goes, en andere Neder landse overheden tegen een te ho ge wisselkoers hun geld terugkrij gen. De Nederlandse schuldeisers staan nu bovenaan de lijst en zouden al hun geld terugkrijgen. Wethouder financiën René Mole naar van Veere: „We hebben een spaarpotje in de begroting opgeno men om eventueel verlies op te vangen. Deze voorlopige voorzie ning laten we echter vrijvallen om dat we ervan uitgaan dat we het geld terugkrijgen. Mocht blijken dat we die 7,5 ton toch niet terug zien, gaan we dat niet in een begro tingsjaar afboeken. Dat versprei den we over een aantal jaar. Maar ik blijf optimistisch. Het probleem is nu dat gedurende die zaak alle betalingen gestopt zijn. Mochten die niet-preferente schuldeisers ge lijkt krijgen, gaan wij weer in ho ger beroep. Mar dat weten we pas in de loop van volgend jaar." De gemeente Goes had 12 miljoen in IJsland staan, waarvan tot dus ver 3,8 miljoen terug is. (yuSC Ljjejtylt KORTINGEN BIJ BOMONT OP ONZE NAJAARSCOLLECTIE Games, Heren Kids-kleding van o.aGaostra, Tommy Hilfiger, yr'Gèddes Gillmore, Marco Polo, McGregor, Gant Geisha. M.u.v. ome nieuwe collecties. www.bomont.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 108