vrouwenkalender Vissermannen ie© 27 VERHUIZEN MET ZORG! 0113 2222 20 I ïï£kot>«# Weinig fazanten en hazen op de akkers M'UIMil'IHIiMSBllI Popavond voor Serious Request Zang en muziek in kerkdiensten tijdens Kerstmis zaterdag 22 december 2012 Twaalf vissermannen uit Urk, Zoutkamp, Den Oever, Texel, Katwijk en Zierik- zee zijn in het afgelopen jaar gefotografeerd in hun eigen werkomgeving. Het resultaat is te zien op de Vissermannenkalender. kalender is ontstaan tijdens de cri sis in de gamalensector. „Een soort steuntje", zegt Verroen. „Po sitieve aandacht voor de visserij en laten zien dat vissermannen ook leuk zijn." Na wat vragen hier en daar en via sociale media zijn uiteindelijk zes tien vissermannen bereid gevon den om te poseren voor de camera van Hugo Schuitemaker. Van handkokkelaar, platvis- en garna- lenvisser tot mosselkweker. „De kalender is niet alleen be doeld om de sector positief in het nieuws te brengen. Het is ook een gebaar naar de vissersvrouwen. De mannen zitten de hele week op zee met hun blootkalender en de vrouwen blijven met lege handen achter. Zij moeten al dat moois missen. Daarom krijgen zij nu ook een kalender in een makkelijk for maat dat "onder het hoofdkussen past." Voor Joachim Schot speelt dat (nog) niet. Hij is één van de twee vrijgezellen op de kalender. „Ja, wie weet...", lacht Verroen. De Vissermannenkalender wordt op Valentijnsdag officieel gepresen teerd. De kalender is voor 15 euro te bestellen via internet. www.vissermannenkalender.nl Foto links: Joachim Schot uit Zierik- zee. Gefotografeerd in de stuurhut van een mosselkotter. Foto boven: Robbert uit Oudeschild (Texel) met in zijn handen een kabel jauw. foto's Hugo Schuitemaker monpirtLmouERs pa NIEUWERKERK Klein kerstoratorium door Thomaskoor Het Thomaskoor onder leiding van dirigent Mar van der Veer geeft zondag 23 december in de PKN-ge- reformeerde kerk aan de Platbos- laan in Burgh-Haamstede een uit voering van een klein kerstorato rium. Dit oratorium is geschreven door Huub Oosterhuis en Antoine Oómen. De dienst op deze vierde adventszondag wordt geleid door predikant Leen Jan Lingen uit Mid- delharnis. Aanvang 10.00 uur. Bikkem bergs LoveMoschino FrankieMorellö - - Jacob Cohën i.-'-v' BockRëvival j Emóófio Armani lit i.\K «Si Kerstoptreden gospelkoor Together Gospelkoor Together onder leiding van dirigente Marianne van Dijke geeft zondag 23 december een op treden tijdens de kerkdienst van de PKN gemeente in de kerk op de Ring in Nieuwerkerk. De nadruk ligt bij Together op Engelstalig re pertoire. Het koor wordt begeleid door een eigen combo dat bestaat uit key board, drams en gitaar. De dienst begint om 10.00 uur. Empofio Armani $.V#; Armani Jeans Aëfónautiea Militare 7 For AH Mankind Ganzepoortstfaat --«K'Goes 0 MIDDELHARNIS - Jailhouse, de stich ting popmuziek in Middelharnis en de Flakkeese coverband Buckle Up vieren vanavond gezamenlijk hun jubilea in het Diekhuus in Middelharnis. De totale opbrengst en van de avond en de gages ko men ten goede aan Serious Re quest, de landelijke actie die op dit moment in het Glazen Huis in En schede wordt gevoerd ten behoeve van het Rode Kruis. Jailhouse bestaat 30 jaar en wijdt aan dit jubileum een expositie met uniek fotomateriaal als terugblik op de activiteiten van de popstich- ting. De band Buckle Up bestaat tien jaar. Beide jubilarissen hebben de handen ineen geslagen voor een groter doel: een grote inzameling voor de 3FM actie Serious Re quest. Het programma begint om 22.00 uur, de zaal is vanaf 21.00 uur geo pend en de toegang is gratis. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De drijfjacht op hazen en fazanten op Schouwen-Duive- land ligt momenteel grotendeels stil. Dat komt omdat er weinig wild zit op de akkers. „Het is een rampzalig nat jaar", zegt Rinus Jeremiasse van de wild beheereenheid Schouwen. „Boe ren hebben ook veel problemen om de oogst van het land te halen. Het is een waterballet." Al die nattigheid heeft direct gevol gen voor de wildstand van hazen en fazanten. „Het is in juni erg nat geweest en dat is net de tijd dat de fazanten jongen hebben. Als een fazantenjong te veel klei aan de po ten krijgt, wordt dat heel erg zwaar. Het is net al bij mensen die veel klei aan de laarzen hebben, dat loopt zwaar. Zo'n jong redt het dan vaak niet." Ook de hazenjongen hebben vol gens Jeremiasse geleden onder het natte voorjaar en is veel jong spul dood gegaan. „Dat hoor je overal in het land." De hazen die er wel zijn, hebben in veel gevallen de natte akkers ver laten en zijn op zoek gegaan naar een droger stuk om te liggen. „Je ziet ze nu wel op de dijken of in bosjes. Daar is het meestal droger. Omdat er weinig wild is, wordt er ook weinig geschoten. „Hennen worden helemaal niet geschoten, want die moeten komend voorjaar weer voor het nageslacht zorgen. Er wordt nog wel een enkele haan geschoten. Ook het aantal hazen is schaars. Jeremiasse verwacht dat zowel de fazanten- als hazenstand zich snel zal herstellen. „De natuur reageert hier op. Dan zijn er meer broed sels en meer worpen", zegt hij. Een haas rent voor zijn leven over een akker. foto Dirk-Jan Gjeltema RENESSE - De Kerstnachtdienst maandag in de Jacobuskerk in Ren- esse staat in het teken van zang, muziek en goed nieuws. Tijdens deze dienst is er een optreden van het Kerkkoor Renesse onder lei ding van Liesbeth Franken en met pianobegeleiding van Elvira Vos. Ook het Schouws Koperensemble onder leiding van Henk Blom ver leent medewerking. Annemarie Heiligers verzorgt de declamatie en Kees Groenleer bespeelt het or gel. De Kerstnachtdienst begint om 22.00 uur. Na de dienst wordt een speciale kerstkrant "uitgedeeld. In de kerstmorgendienst op eerste kerstdag om 9.30 uur in Renesse zingt sopraan Elisabeth Boeke- lo-Noordzij. In de dienst om 11.00 uur in Noordwelle treden Henk en Liesbeth Franken op (gitaar en zang). Voorganger in deze drie diensten is Piter Good ijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 107