Safe Mannelijk bloot op 20 I Raad vraagt onderzoek naar Duinlioevepad .S/s-fti Schouwen-Duiveland maakt zich op voor 'het nieuwe vlaggen' Op de gehele winter collectie bijzondere parfums voor de feestmaand i Ui l - 1 'w Cadeau zaterdag 22 december 2012 SPIJKERHARD DE BESTE! door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Een meerder heid van de gemeenteraad wil een onderzoek naar het veiliger maken van het Duinhoevepad bij Burgh-Haamstede. Het pad tussen de campings aan de Kloosterweg en het strand loopt over een paar hele steile duinen. Het is een druk pad waar niet alleen fietsers, maar ook ruiters en wandelaars gebruik van maken. „Wij vinden dat je eerst problemen met bestaande pa den moet oplossen voor je nieuwe gaat aanleggen", zegt Kees van den Berge (SGP). Volgens hem zijn vo rig jaar weer diverse ongelukken gebeurd. De raad wil onderzoeken of het mogelijk is de ruiters van het pad te halen en het huidige pad wat te verleggen zodat de stei le stukken er uit gaan. In het afgelopen jaar zijn diverse mensen in het ziekenhuis opgeno men na een val op het pad. Schouwen-Duiveland investeert de komende tijd flink in fietspa den. Hiervoor is subsidie verkre gen vanuit de compensatiegelden aanleg Tweede Maasvlakte. Er komen paden in het Groene- woudgebied en tussen de Adriaan van de Weijdeweg en de Moolweg bij Burgh-Haamstede en een pad tussen Renesse en de Ooster- schelde/Plompe Toren. Dit laatste pad hebben CDA, Christenunie en Alert moeite mee. Volgens de fracties is dit niet de meest logi sche keuze voor een fietsroute tus sen beide plekken, maar er is wel heel veel geld mee gemoeid. Om veilig te kunnen fietsen moet een tunnel onder de N59 worden aan- ]Wij1 pakkm uitf KORTING TOT 50% opmïMHiiiswm-tiiiiiimt 1 L-HERRYf| -IKJ1 l OPRIL SROTE MARKT 11, GO ES WWW.CHERRYLfH £L De fracties kregen geen gehoor voor' een alternatief. IQUC- Safique bodycare Terneuzen Noordstraat, 40 0115 - 612 650 www.safique.nl De Vissermannenkalender is een cadeau van de Nederlandse Beroepsvissers aan hun vrouwen. Van iedere twee verkochte kalenders krijgt een vissersvrouw een gratis exem plaar aangeboden. Dat gebeurt tijdens een feestelijke bijeenkomst op Valen tijnsdag 2013. door Melita Lanting Belofte maakt schuld", zegt Joachim Schot uit Zieriiczee. Daarom staat hij nu als enige Zeeuw met met elf andere vis sers uit heel Nederland op de Vis sermannenkalender. Allemaal zijn ze uit de kleren gegaan en op de fo to gezet. „Het was voor ons een geintje", zegt Schot. „Het begon op de Vis- serijdagen in Bruinisse in 2011. Een maat van me werd benaderd en toen vroegen ze mij ook. Ze wil den ook graag een mosselkweker erbij. Ach, het leek ons wel een leuk geintje," Ondanks dat het nog best lang ge duurd heeft voor ze op de foto zijn gezet, hielden beide mossel kwekers woord. „Je moet je af spraak nakomen." Dus werden de mannen op een mosselkotter ge zet in de vluchthaven van Bruinis se. „Dat was best wel een beetje raar natuurlijk, zonder kleren. Het is naakt, maar je ziet niks. Ik dacht: ik doe het maar gewoon. De foto's van ons zijn gemaakt in april. Het was slecht weer dus moesten we naar binnen. Dat kwam goed uit want ze wilden ook een paar foto's binnen maken. Die van mij zijn gemaakt terwijl ik in de stuurstoel zit." De vissers hadden zelf genoeg mo gelijkheden om met eigen ideeën aan te komen, vertelt Schot. „Én dat is ook gebeurd. De één staat in het slik, de ander staat in de.machi nekamer. Ze zijn bij ons per per soon zeker anderhalf uur bezig ge weest. Dat kost veel tijd maar er zijn ook een berg foto's gemaakt." Op het moment van het gesprek heeft Schot het eindresultaat nog niet gezien. „Ja, wel ter plekke na tuurlijk, maar ik weet niet welke ze hebben uitgekozen. Ik ben heel door Piet Kleemans telijke vlaggenmast. Dat moet an ders, vindt het college. In Sirjans- land wordt het ontbreken van een gemeentelijke vlaggenmast opge vangen door te vlaggen vanaf het schoolplein. InJBru en Ellemeet echter gebeurt dat niet. Voorge steld wordt om in deze dorpen permanente vlaggenhouders te plaatsen. In geval van 'uitgebreid vlaggen' - wat bijvoorbeeld op Koninginne dag gebruikelijk is - dient voortaan gevlagd te worden bij de kerken in tien kernen, op de dorpsring in drie kernen, op het Marktplein in Brouwershaven, de Hostellerie in Schuddebeurs en in Zierikzee van af het gemeentehuis, Zuidhaven poort, Nobelpoort en het oude stadhuis. Op 1 februari wordt slechts op een beperkte aantal loca ties gevlagd; de begraafplaatsen bij Sirjansland, Bruinisse, Oosterland, Nieuwerkerk en Ouwerkerk. Bij Ouwerkerk wordt ook gevlagd aan de Weg van de Buitenlandse Pers., in Serooskerke bij de kerk en in Zierikzee bij het gemeentehuis. zierikzee - Vlaggen tijdens natio nale feestdagen mag op Schou wen-Duiveland voortaan niet meer vanaf havens en gemeentelij ke werkplaatsen. Dat staat in de nieuwe vlaginstructie voor het ei land. Momenteel is het een beetje een rommeltje voor wat betreft het vlaggen op Schouwen-Duiveland. Het is niet altijd even duidelijk wanneer en van welke locaties gé- vlagd moet worden. Zo wordt de vraag opgeworpen of je vanaf een werkplaats moet vlaggen terwijl dit eigenlijk niet de hoofdvestiging is van de gemeente. Ook is vastgesteld dat in de ene ha ven wel en in andere niet gevlagd wordt. Daar komt bij dat steeds meer havens worden geprivati seerd en werkplaatsen worden ge sloten. „In de kernen wordt niet eenduidig gevlagd", is de eindcon clusie van het gemeentebestuur. Bovendien beschikken niet allé ker nen op het eiland over een orden- benieuwd." Uiteindelijk is hij als enige Zeeuw uitgekozen om op de kalender te komen. Dat vindt hij wel een beetje jammer. Hij had lie ver gezien dat zijn maat ook op de kalender had gestaan. „Je doet het toch samen." „We hebben uitein delijk een keuze gemaakt voor de mooiste foto's die onderling, ook een mooie samenhang hebben. Je gaat voor het mooiste eindresul taat", zegt Sarah Verroen, één van de initiatiefnemers. Het idee voor een vissermannen- x- rik Allcilagcn - cS™ mBm om I4u. en I7.30u. KJ /CVeniiw 'Ai «iet om 20?t, voorstellingen op 24 december en t januari öe par.!M IfcfepMiiji' voor into nr.: 064404231? www.Rerstelrcusgoes.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 106