bij vergaan wereld buitenland 19 Uren rijden om kerstman te zien 39, cheap.nl dagactie Aanval adelaar blijkt nep 42% de kast komen? Echt niet!' Nederlandse boer beschoten in Zimbabwe 50 Wellness in Thermaalbad Arcen hotel cheap.nl /dagactie 10900-700 7004 vrijdag 21 december 2012 door onze correspondent Robert Portier SYDNEY - Als de trein kreunend tot stilstand komt, is het pas acht uur in de ochtend maar al bijna 30 gra den Celsius. De Nullarbor doet zijn naam eer aan nullus betekent 'niets' in het Latijn en arbor staat voor 'boom'). Het is een genadelo ze woestijn waar schaduw ont breekt, want nergens is een boom te bekennen. Bebouwing bestaat niet op deze vlakte, vijf keer groter dan Nederland. De dichtstbijzijn de stad is 800 kilometer verderop. Voor de vijftig aboriginalkinderen die zich bij het spoor hebben ver zameld, maakt dat allemaal niet uit. Ze wonen in kleine gemeen schappen in de woestijn en heb ben uren in de auto gezeten om de kerstman te ontmoeten. „Wat geweldig dat ze hier komen. Dit soort dingen hebben ze normaal alleen in de stad", verzucht een moeder tevreden. De enige struik is versierd met een ster en twee slingers. De Indian-Pacific is een 650 meter lange trein, die in vier dagen van Sydney naar Perth rijdt. Eenmaal per jaar wordt een specia le kerstrit gemaakt, waarbij de trein stopt op afgelegen plekken. „De meeste kinderen hebben de kerstman nog nooit gezien, ze wo nen soms duizenden kilometers mwtsmmmsimmiwai verwijderd van de bewoonde we reld", zegt Jos Engelaar die op de trein werkt. In Rawlina staat Da vid bedremmeld te kijken naar de kerstman. Het ventje, cowboy hoed op, is duidelijk onder de in druk. Hij heeft 500 kilometer gere den voor een handje en een pre sentje. „Er gebeurt hier zo weinig, dat we de gelegenheid graag aan grijpen om bij elkaar te komen", vertelt zijn moeder Karen Forres ter. Er staan twintig mensen op het station. Als de trein is vertrok ken, is er een gezamenlijke barbe cue. Vanwege de strakke dienstregeling verlopen de bezoeken in een ra zend tempo. Zodra de trein tot stil stand is gekomen, springt Brian MacFadden tevoorschijn. De voor malige Westlifezanger speelt drie liedjes, waarna de kerstman tevoor schijn komt. Luid bellend en 'mer ry Christmas' roepend, baant hij zich een weg door de kinderen, deelt snoep en presentjes uit. Bin nen 30 minuten is de trein weer vertrokken. Richard zit gelukzalig voor zich uit te staren. „Cadeau tjes", stamelt de 8-jarige en wijst naar de plastic zak op zijn schoot Daarin zit een kleine gele rugby bal, een kleurplaat van de Flying Doctors, een zakje chips en nog wat klein grut. Hij kan het amper geloven. MONTREAL - Miljoenen keren is de laatste dagen een You tube-filmpje bekeken over een aanval van een adelaar op een peuter in een park in Montreal. De vogel grijpt de ba by na een duikvlucht en sleurt hem een paar meter mee. In pa niek rent de toevallige cameraman erheen en filmt vervolgens het kind huilend op de grond. De beel den zijn nep, zo is nu naar buiten gebracht. Het blijkt een trucage van vier studenten van het Natio nal Animation and Design Centre (NAD) in Montreal. Slechts een en keling doorzag de grap en wees bij voorbeeld op onvolkomenheden in de schaduw van de overscheren- de adelaar. Het is niet de eerste stunt van NAD-studenten. Vorig jaar lieten ze, levensecht, een pin guïn door hartje Montreal lopen. zie onze website:buitenland Bekijk het veelbesproken Youtube-film- pje online Een Maya in vol ornaat geeft een dansdemonstratie in het Xcaret Eco Theme Park bij het Playa del Carmen in Mexico-Stad. foto Israel Leal/AP Photo per /toplocatie één superactie! Het FIS (Front Islamique du Salut) is de partij die in 1991 de verkiezin gen in Algerije won maar die nooit aan de macht kwam omdat er een militaire coup volgde met als doel om het FIS van die macht af te houden. Taher wil uiteindelijk chirurg wór den, maar dan wel in het buiten land. Er zijn zeker banen voor hem in Algerije. Dat is het pro bleem niet. „Hier kan ik wel te recht, maar ik wil meer persoonlij ke vrijheid. Ik wil de persoon zijn die ik ook echt ben." Ooit zal er in Algerije volgens hem wel meer openheid komen: een maatschappij waarin iedereen een plaats heeft. Maar dat is nog ver weg en hij gaat er niet op wach ten. „Het gaat te langzaam. De ge middelde Algerijn is nooit in den vreemde geweest, die trek je niet zo maar in de 21ste eeuw." Zelf woont hij in een 'bubble' zegt Taher, een luchtbel waarin hij ge noeg vrienden heeft. Maar dat is geluk hebben. „Voor veel homo's in "Algerije is het erg eenzaam." HARARE - Een Nederlandse boer in Zimbabwe is deze week aan de dood ontsnapt toen hij van dicht bij in zijn gezicht werd geschoten. Piet Zwanikken (50) denkt dat hij het doelwit was van een moord aanslag met de bedoeling zijn grond af te pakken. Zwanikken, die vijftien jaar boer is, werd maan dag op zijn tabaksplantage bena derd door drie mannen. Na een kort gesprek trok een van de man nen een vuurwapen en schoot. De kogel ging door Zwanikkens neus en schampte zijn wang. Zwanikken is in een ziekenhuis in de hoofdstad Harare geopereerd aan. zijn gezicht, zo meldt hij in een verklaring aan Novum Nieuws. De Nederlander krijgt in het ziekenhuis bezoek van de Ne derlandse ambassade. Twee ver dachten van de schietpartij zijn in middels gearresteerd. korting per persoon, per arrangement 1 overnachting incl. ontbijt Gratis parkeren Entree Thermaalbad Arcen (4u) Bij het Thermaalbad Fletcher Hotel-Restaurant Rooland 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Exd. res-kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9