In Zelzate komt het niet meer goed 1530 Ook Stuntmarkt van Buurt maakt massaal bezwaar tegen Neckermann.com sluit plan kippenstal net over de grens Freddy De Vilder vrijdag 21 december 2012 Volgens veel Zelzatenaren is Freddy De Vilder al z'n mooie beloften van voor de verkiezingen van zes jaar geleden niet nagekomen. 'Hij heeft daar zes jaar de baas zitten spelen en z'n vriendjes bevoordeeld.' De nieuwe burgemeester van Zelzate, Frank Bruggeman, behaalde bij dé verkiezingen 1530 voorkeurstemmen. Z'n rivaal Freddy De Vilder kwam niet verder dan 842. door Wout Bareman Het is druilerig in Zel zate. Maar dat lijkt het altijd. Mensen rennen door de re gen naar hun auto. Een enkeling loopt het café bin nen. voor een vroege pint. In het frietkot op de Markt prikt een ste vige man in een bakje friet met stoofvlees. Op het gemeentehuis laat burgemeester Freddy De Vil der zich niet zien. Waar hij is, weet niemand, al wordt dat wel ge zegd met een grijnslachje. De Vil der loopt op z'niaatste benen. Hij keert begin januari terug als raads lid, dat wel. Hij heeft er alles aan gedaan om zijn opvolger, de liberaal Frank Bruggeman, de pas af te snijden. Maar die wordt zo goed als zeker toch z'n opvolger. Er loopt nog wel een strafrechterlijk onderzoek naar mogelijke fraude tijdens de raadsverkiezingen van zondag 14 oktober, maar dat lijkt hij te overle ven. Immers, de Raad voor Verkie zingsbetwistingen van Oost-Vlaan deren vond onvoldoende bewijs voor de fraude, die door de SP.a - de grote verliezer van de verkiezin gen - was aangemeld. Lijsttrekker en toekomstig burgemeester Brug geman zou, als voorzitter van het Openbaar Centrum voor Maat schappelijk Welzijn (OCMW) vol machten hebben geronseld bij ouderen in zorgcentrum Bloemen hof en het psychiatrisch centrum 'Zelzate stelde al niet veel voor, maar door die partij-oorlog gaat het he lemaal naar de knoppen' Sint-Jan-Baptist. De politie viel er enkele weken geleden binnen om de ronselpraktijken te onderzoe ken. Bruggeman zou in het 'rust huis' - waar charmezanger Eddy Wally z'n laatste dagen doorbrengt - volmachten hebben gekocht voor vijf tot tien euro per stuk. Daar zou hij met Pasen al mee zijn begonnen. Bovendien deelde hij paaseitjes uit om de bewoners voor zich te winnen. Tijdens de verkiezingen behaalde Bruggeman 1530 voorkeurstemmen, De Vilder kreeg er 842. Voor de SP.a waren de druiven zuur. Na ruim tachtig jaar leveren ze voor het eerst geen burgemeester meer in de overwe gend socialistische kanaalgemeen te. Overwegend socialistisch, maar ook liberaal, zo blijkt. In een café op de Markt zegt Johnny Verbeeke, nip pend van zijn glas bier: „We had den het met die kleine dictator wel gehad. Vilderken had al de pest in toen z'n partijgenoot John Schenkels destijds voor de tweede keer werd gekozen. De socialisten bestuurden alle openbare dien sten. Diploma's waren niet belang rijk, je lidkaart van de partij was dat wel." Volgens de uitbater heeft De Vilder diepe wonden geslagen in politiek Zelzate. „Frank Brugge man is een toffe gast, maar het is nu echt oorlog. Wat heeft De Vil der nu helemaal betekend voor on ze gemeente... Twee keer niks. Be taald parkeren ja, dat gehannes met die parkeerautomaten ben ik nog niet vergeten." Op de Markt maakt een vrouw, voor ze instapt, een wegwerpge baar. „Het is één pot nat. Ik heb he lemaal geen vertrouwen meer in de politiek. Zelzate stelde al niet veel voor, maar door die partij-oor log gaat het helemaal naar de knoppen. Ze moeten er één Ka naalzonegemeente van maken met de Gentse burgemeester Da niël Termont als burgemeester. Dat is een vent naar m'n hart. Niet zo'n kruiper!" door Eugène Verstraeten HULST - Ook de Stuntmarkt van Neckermann.com aan de Absdaal- seweg in Hulst ontkomt niet aan de afslankingsoperatie van het pos torderbedrijf. De outletwinkel van Neckermann, waarin onder meer retourartikelen en restanten wor den verkocht, sluit de deuren. Het is nog niet bekend wanneer pre cies. Op dit moment zijn er acht medewerkers werkzaam van wie er drie in dienst zullen blijven bij Neckermann.com. De overige me dewerkers zullen hun baan verlie zen. De Stuntmarkt in Hulst'werd in 1988 geopend. Bij Neckermann.com worden in to taal 130 voltijdsbanen geschrapt, voor 172 medewerkers is er geen plaats meer. Neckermann.com en investeerder Axivate Capital zijn in een verge vorderd stadium van het onder handelingsproces omtrent een overname. Axivate Capital wil de aandelen van. Neckermann.com Benelux overnemen, waardoor het voortbestaan van Necker- mann.com als internetbedrijf gega randeerd is. Axivate Capital gaat het merk Neckermann.com herpo- sitioneren, waardoor Necker- mann.com haar strategie als e-com- merce-organisatie kan uitbouwen. door Eugène Verstraeten HEIKANT - Namens een groep van bijna tachtig buurtbewoners uit de Magdalenastraat en omgeving in Heikant hebben Jos en Lucile Kroes-van den Bogaert een be zwaar ingediend bij de gemeente Stekene tegen de komst van een kippenfarm net over de grens in de Lekestraat. In de kippenstal wil initiatiefnemer Peter Dhollander 19.000 slachtkuikenmoederdieren onderbrengen. De bewoners vrezen ingeklemd te worden tussen twee kippenfarms, want Dhollander heeft aan de noordkant van Heikant ook al een pluimveebedrijf met zo'n veertig duizend kippen. De bewoners zien het ook niet zit ten dat er nóg meer vrachtauto's, nodig voor af- en aanvoer, door de Magdalenastraat komen denderen Ze willen het liefst af van het hui dige overlastgevende en onveilige vrachtverkeer. Ook hebben ze er groot bezwaar tegen dat het kippenbedrijf zich uitgerekend in een natuur- en wa terwingebied en wel erg dicht bij de woningen wil vestigen. „Er zal gezien de overheersende zuidwes tenwind overlast ontstaan voor wat betreft stank, fijns tof ammoni ak, allerlei micro-organismen en la waai van grote ventilatoren", vre zen de bewoners. Ze wijzen er er op dat van alle in tensieve veeteelten de pluimvee teelt de grootste belasting voor de volksgezondheid is. „Van de pluim veeteelt is die van slachtkuiken moederdieren de meest beruchte", zo stellen ze. Volgens de bezwaarmakers staan er veel onduidelijkheden in de mi lieuvergunningsaanvraag en be staat er veel weerstand tegen de plannen. Dit geeft de bewoners hoop dat de gemeente Stekene de aanvraag niet zal honoreren. Ze ho pen ook dat de gemeente Hulst een negatief advies geeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68