30 opruiminq I ,h 9 berco na 23 KORTING 'Varende monumenten' ook over op witte diesel We Smoke vangt bot Duikplanken alleen bij grote drukte gesloten vrijdag 21 december 2012 eurocent ongeveer kost- witte diesel meer dan rode diesel. Stoken in de polder wordt dan ook veel duurder. 'Als ik dit geweten had, hadjk die dure combiketel nooit aangeschaft'. Polderbewoner Jan de Jong 1 stuk 30% 2 stuks 40% 3 stuks 50% Oudejaarstrekking 2012 Koop uw Oudejaarsloten bij: Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 4531 EKTerneuzen Tel. 0115-616570 Koop uw Oudejaarsloten bij: C1000 Ingels Burgemeester van Zuijenstraat 79 4511 GLBreskens Tel, 0117-382568 De firma Martens uit Kpewacht heeft het razend druk. ledereen wil nog goedkope olie in de tank. foto's Camile Schelstraete C LI N G E TERNEUZEN - Eigenaren van varen de monumenten, mochten tot nu toe op rode diesel varen. Schepen van vijftig jaar en ouder vielen on der die regeling. Vanaf 1 januari 2013 mogen ook die boten geen rode diesel meer tanken. Daarmee lopen ze dan in de pas met de overige pleziervaar tuigen die enkele jaren geleden al getroffen werden door de maatre gel. „Als ik me goed herinner, werd de rode diesel voor plezier vaartuigen al in 2008 afgeschaft,", zegt voorzitter Piet van Driel van de watersportvereniging Neusen uit Terneuzen. Destijds een forse stijging van de brandstofkosten die in het zuiden nog op te van gen was door in België de tank vol te laten gooien. Van Driel: „Een paar jaar na het Nederlands besluit, werd de rode diesel voor pleziervaartuigen ook in België afgeschaft. Moesten we ineens dertig, tot veertig euocent meer voor een liter diesel meer be talen. Alleen in Engeland mag er door de pleziervaart nog rode die sel getankt worden. Maar ja, even op en neer naar Engeland voor ro de diesel is natuurlijk niet te doen." Voor eigenaren van schepen die ouder zijn dan vijftig jaar en nog een voorraad rode diesel hebben, komt er een overgangsregeling. Het verschil tussen het lage accijns tarief en het hoge tarief, moet wor den bijbetaald. Ook woonboten die altijd met een bunkerboot met rode diesel werden bevoorraad, moeten overschakelen op de duur dere witte diesel. Jarige fanfare geeft concert met kerst Fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge bestaat Tweede Kerstdag woensdag 26 december 124 jaar. Zo als ieder jaar viert de fanfare ook dit keer haar verjaardag met een gratis toegankelijk 'verjaardagscon cert'. Ook het leerlingenorkest treedt op. Het concert is in de h. Henricuskerk en begint om 11.00 uur. Uiteraard wordt ook kerstmu- ziek ten gehore gebracht. Iedereen is welkom en na afloop wordt er een glas glühwein geschonken. MIDDELBURG - De aanvraag van de stichting We Smoke om een niet-commerciële coffeeshop an nex cannabis-informatiecentrum te vestigen in het Middelburgse Stationsgebied is door het college van B en W afgewezen. Volgens Dimitri Breeuwer uit Ter- neuzen, woordvoerder van We Smoke zou de 'cannatheek' uit. twee tijdelijke gebouwen bestaan. In het ene zou een wietshop ko men en in de andere een voorlich tingscentrum. Het plan is onder meer afgewezen omdat de strook tussen de Kanaal- weg en het spoor de bestemming kantoor heeft, aldus burgemeester Harald Bergmann. We Smoke heeft ook in Terneu zen een plan voor een cannatheek ontvouwd. door Maxime Ambrosini TERNEUZEN - Als er voldoende toe zicht is, kunnen zwemliefhebbers volgend jaar gewoon van de duik- plank springen in de vijf Temeu- zense openluchtzwembaden. Al leen bij grote drukte worden ze ge sloten, om zo de veiligheid in het zwembad te waarborgen. Het Temeuzense college van burge meester en wethouders reageert hiermee op vragen van het PvdA-raadslid Johan van der Ha. Hij trok aan de bel omdat in de ge meentelijke begroting staat dat er mogelijk duikplanken zouden ver dwijnen. Het college opperde dit omdat voor het toezicht op de planken extra gecertificeerde life guards nodig zijn. Op de inzet van personeel wordt namelijk wél be zuinigd. Op drukke zwemdagen beslist de leidinggevende voortaan of de duikplanken wel of niet mo gen worden gebruikt. Het college is overigens bereid om andere bezuinigingen voor te stel len, laat Van der Ha weten. Het raadslid deed daartoe al eerder een paar voorstellen. Zo vindt hij dat de vloer in de Axelse sporthal nog niet aan vervanging toe is. Ook kunnen de buitenzwembaden vol gens hem best een week korter ver warmd worden. Kerststallen en -groepen uit de 'we reld-verzameling' van Albert Van den Durpel (Lokeren) zijn van 22 december tot en met 30 december te zien in de gewezen rk kerk van Ossenisse. De expositie omvat verder twintig kerststallen en -groepen uit de streek, een zelfgemaakte levensgro te engel en een vier meter hoge kerstboom van parochie Ter Dui nen Kloosterzande. Alle dagen open van 14.00 tot 17.00 uur. NIEUWVUET Expositie kerststallen in katholieke kerk OSSENISSE Goud van Oud-party hij Zonneweelde Camping Zonneweelde aan de Baanstpoldersedijk in Nieuwvliet houdt morgen, zaterdag, een 'goud van oud-party' in het eigen horeca gedeelte. Vanaf 21.00 uur wordt er muziek uit de vorige eeuw ge draaid. Toegang kost 10 euro, inclusief hap jes. Kaarten zijn te koop bij de cam ping, Delta Drogist in Cadzand- Bad, Het Posthoekje in Oostburg, Bruna in Breskens en boekhandel Van Remortel in Sluis. Als er nog kaarten over zijn, wor den die aan de deur verkocht. met neel veel Keus lange vorststraat-goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67