zeeland 125 'Varende monumenten ook over op witte diesel' Toch 15.000 euro voor mobiel groen dankzij opgetrommeld raadslid Man schiet ex-echtgenote neer vrijdag 21 december 2012 eurocent ongeveer kost witte diesel meer dan rode diesel. Stoken in de polder wordt dan ook veel duurder. 'Als ik dit geweten had, had ik die dure combiketel nooit aangeschaft.' Polderbewoner Jan de Jong Bij ieder mens past een kunststof kozijn. Klarinetweg 5 Middelburg T 0118 - 628 707 wAvw.alkuplus.nl KRUININGEN Kerstboomconcert in Hartje Kruiningen Koninklijke Harmonie E.M.M. geeft zaterdag het traditionele kerst boomconcert voor het winkelend publiek in Kruiningen. Vanaf 10.00 uur speelt de harmo nie kerstliederen. Een koor, ge vormd door inwoners van Kruinin gen, verzorgt de zang. Het ensem ble trekt musicerend door Kruinin gen. De traditie methet gelegen heidskoor ontstond enkele jaren ge leden spontaan. De firma Martens uit Koewacht heeft het razenddruk. ledereen wil nog goedkope olie in de tank. foto's Camile Schelstraete TERNEUZEN - Eigenaren van varen de monumenten mochten tot nu toe op rode diesel varen. Schepen van vijftig jaar en ouder vielen on der die regeling. Vanaf 1 januari 2013 mogen ook die boten geen rode diesel meer tanken. Daarmee lopen ze dan in de pas met de overige pleziervaar tuigen die enkele jaren geleden al getroffen werden door de maatre gel. „Als ik me goed herinner, werd de rode diesel voor plezier vaartuigen al in 2008 afgeschaft,", zegt voorzitter Piet van D riet van de watersportvereniging Neusen uit Terneuzen. Destijds een forse stijging van de brandstofkosten die in het zuiden nog op te van gen was door in België de tank vol te laten gooien. Van Driel: „Een paar jaar na het Nederlands besluit, werd de rode diesel voor pleziervaartuigen ook in België afgeschaft. Moesten we ineens dertig, tot veertig euocent meer voor een liter diesel meer be talen. Alleen in Engeland mag er door de pleziervaart nog rode die sel getankt worden. Maar ja, even op en neer naar Engeland voor ro de diesel is natuurlijk niet te doen." Voor eigenaren van schepen die ouder zijn dan vijftig jaar en nog een voorraad rode diesel hebben, komt er een overgangsregeling. Het verschil tussen het lage accijns tarief en het hoge tarief moet wor den bijbetaald. Ook woonboten die altijd met een bunkerboot met rode diesel werden bevoorraad, moeten overschakelen op de duur dere witte diesel. 'S-HEERENHOEK Volkskerstzang in de Willibrorduskerk Het Bevelands kerstkoor verzorgt vanavond een volkskerstzang in de Willibrorduskerk in 's-Heeren- hoelc. Het koor staat onder leiding van dirigent Willy Feijtel-Bout. Fanfare St Caedlia verleent zijn medewerking. Deze staat onder lei ding van Judith van Boven. De kerstzang begint om 20.00 uur.. Ie dereen is welkom. De toegang is gratis. De Willibrorduskerk is te vinden aan de Deken Holtkampstraat. !5fflS!ffiS5552SKSSS^ door Luc Oggei GOES - De Goese soap rond mobiel groen in de Singelstraat heeft don derdagavond een verrassende wen ding gekregen. Doordat het CDA een afwezig raadslid optrommelde en vervolgens een schorsing aan vroeg totdat zij arriveerde, was er toch een nipte raadsmeerderheid voor het collegevoorstel om 15.000 euro uit te trekken voor verplaats bare plantenbakken. Dat het voorstel überhaupt nog op de agenda stond was al vreemd, aangezien een kleine maand gele den de raadscommissie tot de - bijna unanieme - conclusie was ge komen dat mobiel groen te duur was. Wethouder Loes Meeuwisse liet toen weten het voorstel zo goed als zeker terug te trekken. Toch prijkte het donderdag onge wijzigd op de agenda. De stem men dreigden in eerste instantie te staken, maar het CDA, toch al warm pleitbezorger van een groe nere Singelstraat, wist een afwezig raadslid net op tijd in de raadszaal te krijgen. Met CDA, WD en D66 ontstond zo toch een meerderheid van 12 tegen 11. Overigens wees CDA-raadslid Jan Hut er op dat er mogelijkheden zijn om het plan goedkoper uit te voeren, omdat het EduDelta Colle ge en het sinds kort aan de Singel straat gevestigde WEA Accoun tants hebben aangegeven zich er voor zouden willen inzetten. Maar dan nog zal er een forse investe ring vanuit de gemeente nodig zijn. Volgend jaar zal dat geld uit de pot masterplan binnenstad ko men, maar daarna zal structureel dekking moeten worden gevon den. Het besluit is extra opmerkelijk omdat de gemeenteraad eerder op de avond in ruime meerderheid ak koord ging met het voorstel om af te zien van een Cultuurhuis, om dat daar volgens het college mo menteel geen geld voor is. VLISSINGEN - Een 63-jarige man uit Servië die woensdagavond rond half twaalf zijn ex-echtgenote heeft neergeschoten in Vlissingen, zit nog vast. Hoe het met de vrouw gaat, die ernstig gewond raakte en naar het ziekenhuis werd gebracht, was gis teren niet bekend. Vanwege de ver houding tussen de man en de vrouw wordt de oorzaak van de schietpartij door de polite gezocht in de relationele sfeer. De vrouw van 54 woont in de Vlissingse wijk Bossenburgh en werd daar op straat neergeschoten. SINT-ANNALAND Serious Request-actie in café An de Sloove The Freebirds geven zaterdag een benefietconcert in Café An de Sloo ve in Sint-Annaland. De opbrengst gaat in zijn geheel naar de aktie Serious Request 'Let's hear it for the babies' van radio 3FM. Vanaf 22.00 uur speelt de band twee en een half uur lang nummers op verzoek, in ruil voor een donatie. STURM Amundsenweg 39 Noordweg 467 4462 GP Goes 4333 KE Middelburg 0118-612042 lease@autosturm.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63