Snert zeeland 125 Afsluitingen voor nieuwe weg Levensstrijddijk door Esme Soesman ZIERIKZEE - Tot en met half februa ri volgend jaar zijn de Weldamse- weg, Havenweg en levensstrijd- weg ten zuiden van de Levens strijddijk in Zierikzee op werkda gen afgesloten voor verkeer. Dit in verband met de aanleg van een weg over de Levensstrijddijk. De afgesloten wegen worden ge bruikt voor grondtransport. De nieuw aangelegde weg moet de Le- vensstrijdweg met de Havenweg gaan verbinden. De Weldamseweg verdwijnt. Deze nieuwe structuur maakt deel uit van het landinrich tingsproject Schouwen-Oost, waar mee wordt ingezet op herstel van natuurwaarden, een verbeterde waterhuishouding, betere verkeers veiligheid en de aanleg van recrea tieve voorzieningen. Een voor beeld van dat laatste is de nieuwe weg over de Levensstrijddijk. Rondom Zierikzee wordt 225- hec tare brakke natuur aangelegd, als sluitstuk van de natuurinrichting langs de zuidkust van Schouwen. Het gebied wordt omgevormd tot een krekensysteem, waarmee een ideaal leefgebied wordt gecreëerd voor onder meer de noordse woel- muis, de stern en planten zoals het schorrekruid. DLG (Dienst Landelijk Gebied) voert de werken uit in opdracht van de provincie Zeeland. Na aan leg wordt de weg overgedragen aan waterschap Scheldestromen. Het werk is 11 december begon- Ook de Stuntmarkt van Necker mann.com aan de Absdaalseweg ir Hulst ontkomt niet aan de afslan kingsoperatie van het postorderbe drijf. De outletwinkel van Necker- mann, waarin onder meer retourar tikelen en restanten worden ver kocht, sluit. Het is nog niet bekend wanneer precies. Vijf mensen ver liezen hun baan. Wil jij werken in de zorq op Schouwen-Duivelana? 3en [e zelfstandig zorgrexlcnei ol weikzaam in de zorg? Wij zijn op zoek nam gediplomeerd vex aekenvexzoigenden en veizoxgex Werken in de wijk. ïnlramuiaal ol 24 üÉSgP Wij regelen hel voor Vraag naar: Sandra. Femk Fazanlenhol 42.4332 XT Middelburg 0118 - 820213 middelburg@zeeunsezcrgmen3en.nl wwwneeuwsezorgmensen.nl I Klarinet weg 5 Middelburg T 01 13- 628 707 www.alkuplus.nl 'Het is heel knus en door de kleine opzet ook geschikt voor jonge kinderen' Ellen Bentlage over nieuwjaarsduik Dreischor MIDDELBURG Stroomstoring treft Middelburg-Zuid - A&7 j4li<tl PLUS Onverbrekelijk verbonden aan nieuwjaarsduiken is winterkost Bij de meeste nieuwjaarsduiken wordt al dan niet ambachtelijk gemaakte erwtensoep ge serveerd. OOSTKAPELLE Expositie van lichtwezens In museum Terra Maris in Oostka pelle is van 22 tot en met 13 januar een expositie te zien van lichtwe zens van Jürgen Reichert. Reicher heeft met siliconen en pigmen wonderlijke lichtobjecen gebouwd. Speciaal voor deze expositie wordt de aquariumzaal extra verduisterd. De verlichte zeeaquaria in combi natie met de lichtwezens zorgen voor een sprookjesachtige wereld. MIDDELBURG Corporaties kunnen fusie niet betalen Woningcorporaties Woongoed Mid delburg en Woonburg kiezen voor verdere samenwerking, maar tot een fusie zal het niet komen. De af gelopen maanden zijn Woongoed en Woonburg tot de conclusie ge komen dat de kosten op korte ter mijn niet opwegen tegen de bespa ringen. Dat komt mede doordat de Vlissingse corporatie L'escaut in een eerdere fase afhaakte. Bij ieder mens past een kunststof kozijn. s vrijdag 21 december 2012 De nieuwjaarsduik bij Westenschouwen trekt ieder jaar hordes deelnemers en toeschouwers Een flink deel van Middel burg-Zuid heeft donderdagochtend een tijdje zonder stroom gezeten. Zo'n 1700 woningen en kantoren archieffoto Ronald den Dekker hadden drie kwartier geen elektri citeit. De stroomstoring werd ver oorzaakt door een kabelbreuk. Hoe die kon ontstaan, was gisteren nog niet bekend. Na drie kwartier was de stroomvoorziening hersteld. Opvallen is belangrijk De duik in Dreischor tekt jaarlijks een vaste schare fans. foto Droomclub De knuffel na afloop HULST Markt Neckermann sluit ook deuren ,nieuweweg r afsluiting op [werkdagen j afsluiting op werkdagen in te richten gebied infogfaphicOonjsOdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57