Bikkels klaar voor duik in nieuwe jaar 'Oesterbaai wordt hele kluif 24 College Goes kiest voor westelijke variant voor afslag A58 Man schiet ex-echtgenote neer Denk lease? denk AUT STURM Schouwen stopt samenwerking op iet-gebied weekenddiensten vrijdag 21 december 2012 door Frank van Cooten WEMELDINGE - Het wordt nog een hele kluif om permanent wonen op recreatiepark De Oesterbaai in Wemeldinge goed te regelen. De meerderheid van de gemeente raad van Kapelle is bereid toe te staan dat in 25 procent van de va kantiehuizen permanent gewoond mag worden maar de hamvraag is welke bewoners onder de 25-pro- centregeling vallen. „De randvoor waarden proberen we samen met de Vereniging van Eigenaren vast te stellen", zegt wethouder Evert Damen. „De vereniging gaf eerder al aan akkoord te gaan met het per centage van 25 procent permanen te bewoning. Nu ga ik het gesprek aan met de WE om te bepalen wie daarvoor in aanmerking ko men en hoe we dat vervolgens gaan regelen. De WE zal wel rede lijk eensluidend moeten zijn." De gemeenteraad nam eerder een amendement aan waarin staat dat het afgelopen moet zijn met per manente bewoning op het recrea tiepark. De meerderheid van de raad vindt echter nu dat perma nente bewoning van een deel van de huizen een belangrijke bijdrage levert aan de leefbaarheid van het park. Anders ontstaat een spook- dorp in de wintermaanden en daar zit niemand op te wachten, is de mening van de meerderheid. Een uitzondering vormen de frac ties van Christenunie en SGP die blijven vasthouden aan het amen dement. De SGP vindt belonen van illegaal gedrag niet acceptabel. De Oesterbaai is immers een re creatiepark waarop niet perma nent gewoond mag worden. De ge meente heeft echter vijftien ge- doogbeschikkingen afgegeven. Het amendement wordt volgens Damen weer actueel bij verdeeld heid binnen de Vereniging van Ei genaren of als er op het ont- werp-bestemmingsplan tijdens de ter visie legging veel kritiek komt. „In dat geval kan ik me voorstellen dat de gemeenteteraad terug grijpt naar het eerder aangenomen amendement. Maar dat gebeurt al leen als er beren op de weg blij ven. We proberen er met de WE uit te komen." Als het amende ment toch wordt uitgevoerd, krij gen de mensen met een gedoogbe- schikking een permanente vergun ning die vervalt bij verkoop van de woning of bij overlijden. door Rob Paardekam GOES - Burgemeester en wethou ders van Goes kiezen de westelijke variant als het gaat om de nieuwe afslag vanaf de A58. De oostelijke variant, waarvoor een aantal woningen aan de Groe- weg gesloopt had moeten worden, is daarmee van de baan. De afslag waar het college nu op inzet, komt westelijk van de 's-Gravenpolderse- weg. De op- en afritten sluiten straks direct aan op de Nansen- baan. Volgens wethouder Loes Meeuwis- se heeft de westelijke variant een aantal voordelen ten opzichte van de oostelijke. Zo is hij iets goedko per. De kosten worden geschat op ruim 18 miljoen euro, terwijl voor de andere variant meer dan 20 mil joen nodig is. Bovendien kwam onlangs aan het licht dat een deel van de benodig de grond voor de oostelijke variant een hoge archeologische waarde heeft vanwege de aanwezigheid van een Vliedberg. Dat zou voor problemen kunnen zorgen. „Ver der neemt de westelijke variant minder ruimte in beslag en sluiten de op- en afritten rechtstreeks aan op de Nansenbaan", stelt de wet houder. „Dat is ook een voordeel. Westelijke variant afslag A58 Goes GOES "V i Voorkeursvariant van het x college van Goes. Afslagen en opritten sluiten direct aan op de Nansenbaan. Ziekenhuis ADRZ f en Emergis Oostelijke variant is van de baan. Woningen aan Groeweg hoeven niet te worden gesloopt. Nu hoeven er geen onwenselijke aansluitingen op de 's-Gravenpol- derseweg te komen." Hoewel de gemeente en de provin cie samen een groot deel van de kosten voor hun rekening nemen, is een rijksbijdrage noodzakelijk. Vermoedelijk neemt het ministe rie komend voorjaar een besluit over een bijdrage van bijna negen miljoen euro. „Zonder dat geld komt de afslag er niet", zegt Meeu- wisse. Ze heeft goede hoop dat het Rijk een gunstig besluit neemt. „Wij vinden dat we een goed ver- infographic Rolant Quist j bron Gemeente Goes haal hebben", aldus de wethouder. „Met deze afslag worden meerdere problemen opgelost. Het is belang rijk voor de hele regio rond Goes. Ik heb het idee dat ze dat bij het ministerie wel doorhebben." Als de nieuwe afslag er is, moeten de dagelijkse files tijdens de spits in zuidelijk Goes tot het verleden behoren. Het Admiraal De Ruyter Zieken huis, dringt ook aan op de komst van de nieuwe afslag. Het zieken huis is dan voor veel mensen veel sneller bereikbaar. Nog elf dagen te gaan, meldt de website van de Nieuwjaarsduik Westenschouwen. Dan staat het 'friste versejaarsfeesje bie d'n trap' weer op het programma. door Esme Soesman O, ok—in- Dreischor kunnen mensen op Nieuwjaarsdag het water inplonzen. Dit wellicht klein ste duikfeestje van de circa negen tig 'officiële' Unox-festijnen trok vorig jaar rond de 75 bezoekers. Een derde daarvan dook het kou de Grevelingenwater in. Tijdens de eerste editie, vier jaar geleden, ver zamelden zich nog maar negen mensen op dit door de Droom- club Dreischor genomen initiatief. „Het is heel knus en door de klei ne opzet ook geschikt voor jonge kinderen", somt mede-organisator Ellen Bentlage wat pluspunten op van de duik bij Dreischor. De plek bij de steiger heeft zo z'n eigen kwaliteiten. „Vorig jaar waren er tijdens de duik zelfs flamingo's te zien." Voor het eerst wordt dit jaar in Dreischor de mogelijkheid gebo den - het is geen moetje - mee te doen aan de wedstrijd 'best verkle de duiker'. Het thema is 'held'. Niet-duikers hoeven zich niet te vervelen. Voor hen zijn wat spelle tjes uitgezet. „Onder meer de in middels beroemde barbieduik, waarbij je vanaf een keukentrapje barbies in een emmer gooit." De echte fanaten kunnen de Nieuw jaarsduik in Dreischor en Westen- schouwen combineren. In Dreischor start de inschrijving om 12.30 uur. De duik zelf is om 13.00 uur. Bij de rotonde van Westenschou wen, bij de trap, wordt om 15.00 uur stipt gedoken. Daar deden vo rig jaar rond de 540 duikers mee. De organisatie waarschuwt men sen dan ook op tijd te komen en _w,j vooikui up ue nets, om rrievor- ming te beperken. Bij de Punt - op 10 minuten loopafstand - is vol doende parkeergelegenheid. Meer info en online inschrijven kan via: www.nieuwjaarsduikwestenschouwen.nl Meer duikspots zijn te vinden in Ouddorp (een niet-Unoxvariant) en op Walcheren. Op strand 't Flaauwe Werk bij Ouddorp wordt I 1 januari om 14.00 uur het start schot gegeven voor de Ouddorpse j nieuwjaarsduik. Hoofdsponsor is daar niet Unox maar Albert Heijn de Berg uit Ouddorp. De Ouddorp se nieuwjaarsduik beleeft de 31ste editie. Meer info: www.facebook.com/Duik.opOuddorp Jong meedoen is mogelijk VLISSINGEN - Een 63-jarige man uit Servië die woensdagavond rond half twaalf zijn ex-echtgenote heeft neergeschoten in Vlissingen, zit nog vast. Hoe het met de vrouw gaat, die ernstig gewond raakte en naar het ziekenhuis werd gebracht, was gis teren niet bekend. Vanwege de ver houding tussen de man en de vrouw wordt de oorzaak van de schietpartij door de polite gezocht in de relationele sfeer. De vrouw van 54 woont in de Vlissingse wijk Bossenburgh en werd daar op straat neergeschoten. V-Aease Amundsenweg 39 4462 GP Goes Noordweg 467 4333 KE Middelburg 0118-612042 lease@autosturm.nl ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland is gestopt met de samenwerking met de gemeenten Middelburg en Vlissingen op iet-gebied. De twee voormalige sa menwerkingspartners willen de iet onderbrengen in Vlissingen bij de Kenniswerf Daar kunnen ande re organisaties dan bij aansluiten. Schouwen-Duiveland wilde dit niet. De gemeente is verder dan de andere partners op het iet-gebied en daardoor levert samenwerking geen meerwaarde op. De gemeen te is ook bang de grip te verliezen. In maart 2011 werd nog een inten tieovereenkomst getekend voor de krachtenbundeling. Zaterdag 22 en zondag 23 december 2012 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56