Terrein Straalweg gaat in uitverkoop SCHOUWEN-DUIVELAND Oliebollen bij de schaatsbaan almanak Lokroep tyiljoe^ VRIJDAG 21 december 2012 21 Het doek valt voor Sneeuwwitje 24 en 25 Grondprijs met dertig procent verlaagd door Melita Lanting ZIERIKZEE - De grondprijs van be drijventerrein Straalweg II in Zie- rikzee wordt met 30 procent ver laagd. Op die manier hoopt de ge meenteraad bedrijven naar Zierik- zee te trekken. De korting duurt maximaal één jaar. De gemeente Schouwen-Duive- land heeft sinds 2009 slechts twee maal een stuk grond aan bedrijven kunnen verkopen. Een stuk in Bruinisse en een kavel in het busi- nesspark bij Zierikzee. Dit gebrek aan belangstelling van onderne mers voor Schouwen-Duiveland baart de gemeenteraad grote zor gen. Op initiatief van de SGP-fractie is gekozen voor een kortingsactie. „Als raad willen we graag de eco nomie steunen. Een van de weini ge instrumenten die we hebben is de grondprijs", zei Florus van der Paauw SGP gisteravond. Hij dien de een amendement in met steun van de fractie van de WD, LSD en CDA. „Een onorthodoxe tijd vraagt om onorthodoxe maatrege len", zei Daniël Joppe (CDA). Wethouder Ad Verseput had geen moeite met het voorstel omdat het alleen om de Straalweg gaat. Voor dit terrein is nagenoeg geen belang stelling. Hij deelde de raad mede wel in gesprek te zijn met belang stellenden voor het Businesspark en het bedrijventerrein in Bruinis se. Een tariefverlaging voor deze terreinen zou hij onverstandig vin den. Daar heeft de raad niet om ge vraagd en uiteindelijk stemde een ruime meerderheid in met het voorstel om bij de Straalweg in Zie rikzee te experimenteren met de grondprijs. Gelijktijdig probeerde de WD via een motie meer aandacht te vra gen voor de gemeentelijke acquisi tie om bedrijven binnen te halen. „We hebben uitgesproken dat we meer gerichte acquisitie willen voe ren maar wat heeft het opgele verd?", vroeg Dick Meulblok (WD) zich af Hij constateerde dat Economische Impuls Zeeland de gemeente Schouwen-Duive land niets concreets heeft opgele verd. Zijn partij kwam met een motie om het acquisitiebeleid van de afgelopen jaren eens te evalue ren en te kijken hoe het kan verbe teren. Dit punt werd ook grif over genomen door wethouder Ad Ver seput. Hij zegde toe voor 1 juli vol gend jaar met een voorstel te ko men om de acquisitie te verbete ren. ZIERIKZEE - Op uitnodiging van het Welzijns huis Schouwen-Duiveland bezocht een aantal leden van ouderenbond Anbo gisteren de tij delijke schaatsbaan in Zierikzee waar ze ge trakteerd werden op oliebollen. Een aantal van hen ging vervolgens zelf - na het op het gemakje oppeuzelen van een oliebol - de boer op met oliebollen en snoep om te verkopen ten bate van de actie Serious Request. „Ik vind het leuk om op deze manier ouderen bij de actie te betrekken", zegt Welzijnshuis-sta giair Frank Douw. „Zo helpen de ouderen in dit geval de jongeren." Er is momenteel al voor vijftig euro aan snoep verkocht ten bate van Serious Request. foto Pieter van der Laan omroep zeeland tv Hoe het ooit begonnen is weet ze ei genlijk zelf niet, maar die Dreischor- se hoeft maar tef uiten en haar twee katten staan - waar ze ook vandactn moeten komen - binnen een paar tel len verwachtingsvol bij de voerbak. Horen ze het bekende fluitje dan wé ten ze dat er iets lekkers geserveerd wordt. Toen ze laatst moest overwer ken besloot haar vriend dat hij de katten wel even eten zou geven. Maar hoe hij ook foot, ze kwamen niet. De een keek vanaf de bank wat lodderig in de richting van het la waai, maar verroerde verder geen vin. Plots bedacht de man dat zijn vriendin eigenlijk nooit echt zuiver foot en produceerde een uiterst vals en schril f uitje. De poezen stonden binnen twee tellen klaar. Oudejaarstrekking - 31 december Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53