zoals de andere jaren wonen5 'Vooral de extra kosten vallen vies tegen' vrijdag 21 december 2012 Mariska den Hartog in de woonkamer. Tussen het gereedschap heeft dochter Isabel een plekje. foto's Dirk-Jan Gjeltema ming maakt de kamer aangenaam warm. Mariska heeft er een werkplek gecreëerd, zo dat ze haar werk als freelance" tekstschrijf ster en hoofdredacteur van de inwoners krant, kan uitoefenen. Er hangt een schilde rij aan de muur en plantjes staan op de ven sterbank. Mariska: „We proberen het zo ge zellig mogelijk te maken, dat maakt alles een stuk aangenamer." Sinds de start van de verbouwing slapen Ma riska, Robin en hun driejarige dochtertje Isa bel in een kleine caravan in de tuin van Ma- riska's ouders. Het huis van Mieke en Piet is hun tijdelijke basis als het op eten en douchen aankomt. Of als het gezin gewoon even wil ontsnappen aan het stoffige thuis. Ondanks de grote stappen die nu gemaakt worden valt er nog heel wat te doen. De badkamer en keuken moeten nog worden geplaatst. De vloer en het plafond. De mu ren. Allemaal moet het af voor 18 maart. Want dan wordt het tweede kindje ver wacht. Huiskat Lexie ligt luid spinnend uitgestrekt op de betonnen vloer. Die is sinds kort warm, nu de vloerverwarming werkt.Een rode kater springt op Mariska's schoot. „De katten zijn echt een deel van ons gezin. Soms voel ik me weieens" schuldig hoor. Ze krijgen met die verbouwing veel minder aandacht." Mariska en haar vader zijn aan het werk op een van de kamers boven. Wat Mariska den Hartog tegenvalt aan de verbouwing zijn de kosten. Die be zorgen haar af en toe flink wat stress. „Natuurlijk spreek je met de aanne mer een vast bedrag af, maar dat er zoveel onvoorziene kosten komen kij ken bij een verbouwing had ik nooit verwacht", zegt ze. „Vooral toen Ro bin afgelopen zomer zonder werk kwam te zitten, zorgde dat voor be nauwende momenten." Robin den Hartog is inmiddels gedeta cheerd bij een bedrijf in Terneuzen. Dat haalt de druk een beetje van de ketel. Aan de andere kant betekent het dat hij minder mee kan helpen bij de verbouwing. Om de kosten te drukken hebben ze het grote werk door een aannemer la ten doen. De hele afwerking, van keu ken tot badkamer en het schilder werk, doen ze zelf. Een klus die alleen geklaard kan worden dankzij heel veel hulp. Piet, Mariska's vader, is wat dat betreft een reddende engel. Hij is bijna iedere dag te vinden in het huis van zijn dochter en schoonzoon. Mo menteel is hij bezig met het installe ren van de centrale verwarming. En dat is nog niet zo makkelijk. Ondertus sen stuurt hij de elektricien aan. „Elek triciteit is niet echt zijn ding, maar dat is echt het enige", glimlacht Mariska. „Zelf mag ik heel weinig doen, door mijn zwangerschap. Dat is ontzettend frustrerend. Ik heb ontzettend veel ge luk dat mijn vader gouden handjes heeft Hij kan echt alles!" En als het hem niet alleen lukt, treffen ze de bak ker van een stukje verderop aan met zijn handen in de cementmolen. „Dat is de charme van het wonen in een dorp. Daarom voel ik mij hier zo thuis." Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl De caravan fungeert als tijdelijke slaapkamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45