41 Dit wordt geen kerst Poststraat 25 Stavenisse €109.900 k.k. Westerzicht 659 Vlissingen €104.900 €109.00 k.k. Lange Heerenstraat 6 Schoondijke vrijdag 21 december 2012 Aan aantrekkelijke straat gelegen opknapwoning met ruime tuin (ruimte voor garage) op perceel van 218 mi. Entree, living (voor- en achterkamer) en keuken op benedenverdieping. Vier slaapkamers en badkamer met vaste wastafel en douche op eerste verdieping. er dus al vaak. Vreemden waren we allang niet meer", legt Mariska uit. Mijn moeder kent hier veel mensen. Ze vertelt graag over ons, 1net als gevolg dat het hele dorp nu meeleeft met, de verbouwing." Het huis was een buitenkansje, vooral door de lage prijs. Toen al wisten ze, gezien de slechte staat waarin het verkeerde, dat het een flinke kluif zou worden. Ze kozen ervoor om eerst alleen het noodza kelijke te verbouwen. De vloer werd gedeel telijk aangepakt, net als een lekkende dakka pel. Ook lieten ze een nieuwe trap plaatsen. „Er zat nog zo'n eng wiebelend wenteltrap je in", griezelt Mariska. „Dat leek ons niet handig met een kind." Maar, op een gege ven moment werd de situatie onhoudbaar. „Afhankelijk van hoe de wind stond, sijpel de met slecht weer de regen door iedere kier naar binnen. En toen kwam er een avond dat we op bed lagen en we het water langs de muur naar beneden zagen gutsen", zucht ze. „We moesten Isabel zelfs naar een andere kamer verplaatsen." In juli van dit jaar was de vergunning rond. In augustus begon de verbouwing. Nu, vijf maanden later, is er al heel wat gebeurd. Het huis is tot aan de nok toe onder han den genomen. Als je binnenkomt zie je meteen dat er nog veel moet gebeuren. Een open plafond, een kale vloer en hier en daar missen muren. Toch krijg je tegelijkertijd een bijzonder hui selijk gevoel. De pas aangelegde vloerverwar- Geen kerst zoals altijd voor Mariska en Robin den Hartog. December betekent dit jaar keihard werken om de verbouwing af te krijgen voor de baby komt. door Sharon van Oost "W" uist tijdens de verbouwing speelt fami- I lie voor het jonge gezin een grotere I rol dan ooit. Mariska den Hartog glun- I dert als ze naar de overkant van de straat kijkt, waar haar ouders Mieke w en Piet wonen. „Door deze verbou wing realiseren we ons des te meer hoe be- langrijk-onze ouders zijn. Zonder hun hulp was de verbouwing niet meer dan een droom gebleven." Mariska's ouders geven praktische hulp. Ida en Fred, de ouders van Robin, springen financieel bij. In november 2008 maakten ze overstap van een flat in Amsterdam naar een vrijstaand huis aan de Weëldeweg in Burgh-Haamste- de. Eerder dan gepland, dat wel, want Maris ka werd zwanger van haar nu driejarige dochter Isabel. „Wij, een kind en twee kat ten, dat leek ons wat veel in een flatje." Ondanks dat Mariska en Robin beiden niet uit Zeeland komen, hebben ze geen moeite met het leven in het Schouwse dorp. „Veel van mijn familie woont hier. We kwamen Goed onderhouden appartement met onderhouds- vriendelijke tuin op zuidoosten in parkachtige woon omgeving. Indeling: hal, berging, badkamer, woonka mer 16 vierkante meter met tuin, keuken met inbouw- apparatuur en slaapkamer van 14 vierkante meter. Tussenwoning met schuur en tuin op zuidoosten en garage op 300 rm. Beneden: hal, toilet, woonkamer, aanbouw met bijkeuken en inpandig te bereiken schuur. Eerste verdieping: overloop, 3 slaapkamers (al le met wastafel), badkamer met 2e toilet. Tweede ver dieping: vliering. Bijbehorende garage op loopafstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44