Ik sta hier elke dag met plezier op 3 vrijdag 21 december 2012 door Elian van 't Westeinde Vlakbij de Botjeszeekreek, aan de Bos weg in Veere, wonen Rinus en Cor- rie Stoffels. Een oprijlaan met aan weerszijden lindes voert naar hun verbouwde woonboerderij, Land- f goed Buitenlust. Een huis met aangebouwde ge- potdekselde schuur. Zoals bij veel van dit soort boerderijen hangen aan weerszijden van de ra men groen-met wit geverfde luiken. Een gietij zeren levensboom siert het bovenlicht van de voormalige voordeur. Precies weten ze het niet, waarschijnlijk is het huis van rond 1840. De schuur is nieuwer, die dateert van na de oorlog. Rinus (72) wilde altijd al op een rustige plek op het platteland wonen en kocht het gerenoveer de huis twintig jaar geleden. „Dat ging heel snel", vertelt de in Hoek geboren Zeeuw. „Toe vallig reed ik hier voorbij met mijn schoondoch- ter. Ze kende de eigenaar van het huis en zag hem een bord 'te koop' in het weiland plaatsen. Toen heb ik de auto gekeerd en ben ik gaan pra ten. In drie dagen tijd was de koop rond. Sinds ik hier woon, sta ik elke dag met plezier op." Vanuit de voortuin kijken Corrie en Rinus uit op de Grote Kerk. Veere ligt op loopafstand. Een voordeel vinden ze. „We hebben hier geen last van de drukte in het toeristenseizoen. Ver der zijn de kreken en het bos vlakbij en wat ook prettig is: van hieruit fiets je zo naar het strand." De woonboerderij staat op bijna 1,5 hectare grond. Aan de achterkant grenst het perceel aan een stuk landbouwgrond. Naast het huis staan paardenstallen en er ligt een dres- suurbak. „Zelf rijden we niet. De stallen en de wei verhuren we aan iemand uit Veere. We vin den het gewoon leuk dat de paarden hier in de wei lopen, dat maakt het levendig." Corrie heeft groene vingers en ontwierp de tuin. Rondom het terras achter het huis liggen bloemborders. Om diepte in de tuin te brengen staan er coulissen van haagbeuken, 's Winters blijven de bruine blaadjes aan deze struiken hangen. In het voorjaar wanneer er nieuw blad aankomt veranderen ze in één groene oase. Over de hele lengte van het huis staan leilindes. In de zomer een fijne schaduwplek. Nu, in de laatste maand van het jaar, rusten de kale tak ken op de draden waarlangs ze worden geleid. „Zo'n grote tuin vergt veel-onderhoud, maar het is mijn hobby. Ik ben een echt buitenmens. Natuurlijk laat ik het echt zware werk zoals snoeien en sjouwen, aan Rinus over." Naast de rust, de stilte en de vrijheid die Corrie en Rinus zo waarderen van wonen op het plat teland, vinden ze het prettig dat alles in hun woning gelijkvloers is. De bovenverdieping met drie slaapkamers en een badkamer is alleen in gebruik als de kinderen en kleinkind'eren ko men. „Wel eens aan gedacht om daar een bed and breakfast te beginnen", zegt. Rinus. „De ruimte is er heel geschikt voor. Er is zelfs ruim te om een eigen ingang te creëren." Beneden heeft het echtpaar een slaapkamer met openslaande deuren, een keuken die grenst aan het terras en een werkkamer die uit kijkt op de tuin. Verder is er de enorme woon kamer met witmarmeren vloer. Eén wand is bordeauxrood geschilderd. Dit was het eerste wat ze deden toen Rinus en Corrie de woonka mer gingen herinrichten. Geleidelijk aan ging de boel om van klassiek naar modern met hier en daar wat antiek. De grote open haard vormt het hart van het woongedeelte. Op een hoogpo lig rood-zwart kleed staan twee zwarderen ban ken uit de Cor collectie. Rechts daarvan een re- laxhoek. In de verloren uurtjes speelt Rinus op de keyboard piano. Na een proefles zo'n vier jaar geleden kreeg hij de smaak te pakken. „Ik kon geen noot lezen, maar nu speel ik met veel plezier zowel klassieke als moderne stukken." Aan de keukenkant van de woonkamer staat een flinke tafel met zes leren stoelen. Een uitge lezen plek om 's morgens van de krant en het ontbijt te genieten. „Elke dag zeggen we tegen elkaar: 't is een paradijsje'. Toch staat het nu te koop. We willen kleiner gaan wonen. Maar als het zover is dat we moeten vertrekken, zullen we nog best een traan laten." Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43