21 - vrijdag 21 december 2012 Landgoed Buitenlust Wie: Rinus en Corrie Stoffels Waar: Landgoed Buitenlust aan de Bosweg in Veere vlakbij de Bot- jeszeekreek Wens: Rinus en Corrie Stoffels willen kleiner gaan wonen en hebben hun huis te koop gezet Paul van den Putten, algemeen direc teur van het ERA-makelaarsnetwerk is de stemmingmakerij van de ban ken spuugzat. „Banken moeten geen uitspraken doen over 'de wo ningmarkt' in 2013 of zelfs verder in de toekomst. Ze hebben geen ver stand van de markt. 'De markt' is een lappendeken van onderling zeer verschillende lokale markten, ver schillende woningtypes en gradaties van vraag en aanbod. Daarom is er geen algemene voorspelling te ge ven. De NVM doet dat ook nooit en nuanceert woningmarktcijfers altijd per regio en woningtype", aldus Van den Putten. „Wij zouden omgekeerd kunnen be weren dat door deze voorspellingen van de bank de stemming zodanig wordt beïnvloed dat mensen inder daad blijven zitten en afwachten. Erg dom van de banken. Hierdoor daalt daadwerkelijk de prijs van een huis en dus de dekkingsgraad van de hypotheken die diezelfde banken hebben verstrekt aan diezelfde con sument." foto's Ruben Oreel Ministers bieden perspectief voor net afgestudeerde starters op de woningmarkt Paul van den Putten van ERA-makelaarsnetwerk is de stemmingmakerij van de banken spuugzat Met behulp van het internet de eigen tuin indelen en ontwerpen De ministers Dijsselbloem van Finan ciën en Blok van Wonen hebben een voorstel gedaan om de leenmo- gelijkheden voor starters bij aan koop van een woning te verruimen. Dit kan hbo'ers tot zo'n 21.000 euro en universitair afgestudeerden tot 32.000 euro meer hypotheek ople veren bij een carrièreperspectief van vijf jaar, zo blijkt uit onderzoek van wegwijs.nl dat op basis van CBS-inkomenscijfers de hypotheek gevolgen heeft doorgerekend. Cijfers van het CBS tonen het gemid delde salaris van hbo- en wo-star- ters en de groei hiervan. Hieruit blijkt dat de salarissen van van hbo' ers toenemen met gemiddeld 16 procent in vijfjaar en 45 procent in tien jaar tijd. Bij universitair afgestu deerden liggen deze percentages respectievelijk op 28 en 57. Vol doende perspectief dus om een ho gere hypotheek te geven. Hierdoor kan de koop van de nét iets duurdere en nét iets mooiere woning wellicht gerealiseerd wor den. De gloednieuwe website Tuin op het web maakt het mogelijk om met de eigen tuin aan de slag te gaan. Borders indelen op kleur, hoogte en bloeitijd, eigen tuinfoto's uploaden en contact leggen met an dere mensen met groene vingers. Achter de computer kan ie dereen tuinplannen maken voor het komende tuinseizoen. Met het online tuinarchief en het weblog van Tuin op het web wordt tuinieren nog leuker en krijgen men sen antwoord op vragen als: welke Zeister makelaar mag zich Woningmakelaar van het jaar 2012 noemen Woningadviseurs uit Zeist mag zich Woningma kelaar van het jaar 2012 noemen. De makelaarsor ganisatie werd als beste gekozen uit zesduizend Nederlandse makelaars kantoren. De onafhankelij ke vakjury selecteerde twaalf cases, verdeeld over drie cate gorieën, te weten klantwaarde, mar keting en specialisatie. Het kantoor met de meeste punten mag zich Wo ningmakelaar van het jaar 2012 noe men. Woningadviseurs won de titel in de categorie klantwaarde. De cate gorie klantwaarde is voor Woningad viseurs de belangrijkste categorie. Door een grote groep van hun klanten zijn zij voorge dragen met diverse cases: een onderscheidend ver koop- en marketingplan mét resultaat, de klant be hoeden voor verkeerde aankoop en gratis advies via social media. Vervol gens heeft een onafhankelijke veer- tienkoppige vakjury zich over de di verse aanmeldingen gebogen. Het ju rycommentaar: „Door als aankoop makelaar veel tijd te steken in het achterhalen van de 'echte' woonwen sen weet Woningadviseurs klanten te behoeden voor de aankoop van een huis dat niet bij ze past." planten staan er in mijn border; hoe doen andere tuinliefhebbers dat; wan neer moet ik snoeien? Tuin op het web is ge maakt door Margot Huij- bregts van Webstap: „Met tuinieren als hobby en 48 jaar jong, ben ik in 2012 begonnen aan dit uitdagende en enorm leuke online tuinproject. Ik ben trots op het resultaat en heb de ambitie om deze website te laten uitgroeien tot een bloeiend tuinplat- form." www.tuinophetweb.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42