Makkelijke avond Ajax 301 m Bij een zege op Steaua lonkt duel met Chelsea «sa Alex Ferguson bestelt alvast een goed wijntje Erwin Mulder uitblinker Feyenoord, Marco van Basten geplaagde coach vrijdag 21 december 2012 Knock-outfase Europa League Heenwedstrijd: 14 februari RKurn: 21 februari Winnaars naar achtste finales (7 en'14 maart BATE Borisov (WRu) l*) - Ijl Fenerbahqe (Tur) Napoli (Ita) Q - jg) Viktoria Plzen (Tsj) - UÏÏQPA Levante(Spa) - Olympiakos (Gri) LkAGUE Atletico Madrid (Spa) Roebin Kazan (Rus) Dinamo Kiev (Oek) Bordeaux (Fra) Benfica (Por) i - Metalist Charkov (Oek) Bayer Leverkusen (Dui) Newcastle United (Eng) Achtste finale Achtste finale Achtste finale Anzhi (Rus) Sparta Praag (Tsj) '3$ Hannover 96 (Dui) - fjp Chelsea (Eng) AJAX (NED) Steaua Boekarest (Roe) FC Basel (Zwi) Jjf - Dnjepropetrovsk (Oek) Zenit St. Petersburg (Rus) VfB Stuttgart (Dui) Liverpool (Eng) Racing Genk (Bel) B. Mönchengladbach (Dui) Tottenham Hotspur (Eng) Lazio Roma (Ita) Olympique Lyon (Fra) Internazionale (Ita) i CFR Cluj (Roe) 3— NYON - Ajax is tevreden over de lo ting in de Europa League. De afval ler uit de Champions League werd donderdag in Nyon aan Steaua Boekarest gekoppeld. Edwin van der Sar, namens Ajax aanwezig bij de loting, denkt dat Steaua best ge vaarlijk kan zijn. „Ze hebben hun groep in de Euro pa League gewonnen en onder meer Stuttgart onder zich gehou den", zei hij. „Ze hebben veel Roe- Achtste finales Champions League Heenwedstrijden: 12/13 en 19/20 februari Returns: 5/6 en 12/13 maart Galatasaray (Tur) Schalke 04 (Dui); (Jvj IÊL door Tim Senden NYON - Real Madrid stuit in de achtste finales van de Champions League op Manchester United. De equipe van vedette Cristiano Ro- naldo strijdt met de formatie van Robin van Persie en Wayne Rooney in twee duels om een plek in de kwartfinales. Het wordt voor Ronaldo zijn eer ste optreden op Old Trafïörd sinds hij Manchester in de zomer van 2009 inruilde voor Madrid. De top- ploegen stonden in 2003 voor de laatste keer tegenover elkaar, toen de Braziliaanse oud-PSV'er en naamgenoot Ronaldo in Manches ter een hattrick scoorde en daar mee Real naar de halve finales van de Champions League loodste. „Dit is dé wedstrijd van de achtste finales", vond United-manager Sir Alex Ferguson. „Het is voor de fans een mooie gelegenheid om Ronaldo weer aan het werk te zien en ik heb de kans om Mourin- ho weer te ontmoeten. Ik ga alvast een goede wijn bestellen." Ook Emilio Butragueno kijkt met smart uit naar het duel tussen de twee Europese giganten. „Ik weet zeker dat dit een speciale wed strijd voor Ronaldo wordt", rea geerde de Madrid-directeur. „Ik denk dat de fans heel blij zijn met deze spannende ontmoetingen. Het wordt voor iedereen een ge weldige ervaring. Liever had ik pas in een latere fase tegen Manches ter gespeeld, maar ik denk dat Uni ted daar precies zo over denkt." meense spelers, van wie er veel nog jong zijn. Je kan ze een beetje met ons vergelijken", zei de direc teur marketing van Ajax. Steaua is als koploper in Roeme nië de winterstop ingegaan. „Hun eerste duel na de winterstop is te gen ons. Dat is wellicht een voor deel", aldus Van der Sar. Dat Ajax bij winst mogelijk op Champions League-winnaar Chelsea stuit, zag de oud-doelman wel zitten. Celtic (Sch) Juventus (Ita) (jij) Arsenal (Eng) Bayern München (Dui) Sjachtar Donetsk (Oek) Borussia Dortmund (Dui) (^B) AC Milan (Ita) FC Barcelona (Spa) Real Madrid (Spa) Manchester United (Eng) ^5^ Valencia (Spa) Paris St. Germain (Fra) Porto (Por) Malaga (Spa) ANP bron uefa Robert Maaskant, trainer van FC Groningen, stelde Ajax een heet bekeravondje in het vooruit zicht. Maar een duel met eeu wigheidswaarde werd het niet. Daarvoor was het niveauverschil eenvoudig te groot. Ajax won met 0-3. door Dick Sintenie GRONINGEN - FC Groningen is be zig aan een zeer moeizaam sei zoen. Twee weken geleden ging het elftal van trainer Robert Maas kant nog kansloos onderuit in de Arena (2-0). Wellicht dat dat een rol speelde bij het samenstellen van het strijdplan voor het beker- treffen, want de thuisploeg nam zelden het initiatiefin stadion Eu roborg en verloor met 0-3. Op een koude avond in het hoge noorden werd Ajax weer eens op het juiste spoor gezet door aan voerder Siem de Jong. Met zeven doelpunten en zeven assists in de competitie is hij de offensieve vormgever van de club, die de laat ste weken veel terreinwinst boekte in de eredivisie. In Groningen sloeg De Jong toe toen het duel nog niet eens echt op gang was ge komen. De Achterhoeker liet zich na 25 minuten iets uit de punt van - de aanval terugzakken, kreeg de bal van Viktor Fischer in de voe ten geschoven en haalde verwoes tend uit. De bal zeilde via de bin nenkant van de paal tegen het net. Het afstandsschot is een speciali teit van De Jong, hoewel zijn veel zijdigheid eigenlijk zijn grootste kwaliteit is. Trainer Frank de Boer maakte er donderdag opnieuw gre tig gebruik van. Hij gaf Danny Hoesen rust en zette middenvel der De Jong weer eens in de spits. Behalve Hoesen liet De Boer nog twee basisspelers uit zijn elftal: Kenneth Vermeer, die in het beker toernooi telkens plaats moet ma ken voor Jasper Cillessen, en Toby Alderweireld. De Belgische centra le verdediger moest wijken voor de jonge Joël Veltman, van wie De Boer zeer gecharmeerd is. „Ik wil hem wel eens een hele wedstrijd op dit niveau aan het werk zien." Veltman bleef moeiteloos over eind, met dank ook aan het krach teloze aanvalsspel van de nummer tien van de eredivisie. Zelfs een po ging tot revanche van FC Gronin gen voor de matige eerste helft werd hardhandig de kop inge drukt door Ajax. Binnen drie mi nuten na de pauze volleerde Chris tian Eriksen de bal over doelman Luciano da Silva, na een leep pass- je van Lasse Schone. Het gemor op de tribunes stak de kop op toen Fischer kort daarna een voorzet van Derk Boerrigter te gen de touwen mikte (3-0). Ajax kon zich vervolgens heerlijk uitle ven in geolied positiespel en verlie zen in individuele hoogstandjes. De Boer haalde Christian Poul- sen,Boerrigteren De Jong naar de kant. Het trio is zondag weer hard nodig in de laatste wedstrijd van dit kalenderjaar, uit tegen FC Utrecht. FC Groningen-Ajax 0-3 (0-1). 25. Siem de Jong 0-1, 49. Christian Eriksen 0-2, 60. Viktor Fischer 0-3. Scheidsrech ter: Wiedemeijer. Gele kaart: Burnet (FC Groningen). Aantal toeschouwers: 22.000. Siem de Jong juicht nadat hij Ajax na HEERENVEEN - Het was San Marco tegen Sneeuwvlokje, hun oude voetbalnamen. In de korte rustpe riode vóór de twee verlengingen bespraken zij de tactiek met hun vermoeide spelers. Van Basten met een paar woorden voor ieder een, als een inspirator tussen de mannen. Ronald Koeman met zijn team gedisciplineerd als één aan dachtig luisterend blok voor zich. Penalty's beslisten, Feyenoord be kert verder. Na de vroegtijdige uitschakeling zijn voor Marco van Basten de da gen voor kerst nóg donkerder dan gevreesd. Toch blijft de geplaagde coach van sc Heerenveen licht puntjes zien. „Met een beetje maz zel win je dit", sprak hij na afloop. De Friezen droomden stiekem van betere tijden in het bekertoernooi, maar Feyenoord boorde die hoop de grond in. Saillant detail: Van Basten liet zijn hele selectie deze week trainen op strafschoppen, maar daar was verdediger Kenny Otigba niet bij aangezien hij maan dag nog bij de reserves meespeel de. En uitgerekend Otigba miste de beslissende strafschop. „De beker is iets speciaals", keek Van Basten terug. „Zeker als je ziet hoe we in de competitie staan. Juist dan kan het bekertoernooi wat extra's geven en met een beet je mazzel win je dit ook. Natuur lijk zijn we teleurgesteld, maar we hebben in de tweede helft goed te ruggevochten en een verlenging af gedwongen." Van Basten keek de afgelopen weken zeer kritisch naar de verrichtingen van zijn ploeg, maar was na de eliminatie vrij po sitief over 'zijn' mannen. „Feye noord is een volwassen ploeg, die bovenin in de eredivisie mee draait", weet de vedette van wel eer. „Als je dan op deze manier uit geschakeld wordt, kan je met opge heven hoofd uit de KNVB-beker stappen." Het bekerduel zag twee uitblinken de keepers, van wie Erwin Mulder een stuk vrolijker onder de douche stapte dan collega-doel man Kristoffer Nordfeldt. Beiden keepten uitstekend in 120 minuten (2-2-eindstand) ep de strafschoppenreeks. Maar Feye noord was na in totaal maar liefst twintig trappen van elf meter de winnaar en drong daarmee door tot de kwartfinale van de strijd om de KNVB beker. Zowel Mulder als Nordfeldt stopte drie van de tien strafschoppen die op het tweetal werden afgevuurd. Mulder kreeg daarnaast eenmaal de hulp van het houtwerk, waar door hij na afloop de held was en Nordfeldt de schlemiel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30