27 Veiligheidsregio besluit tot herverdeling kosten Inkrimping vissersvloot begint voor achterblijvers vruchten af te werpen Samenwerking vergunningcontrole vrijdag 21 december 2012 'We beginnen nu met deze actie en wie weet zijn er andere restaurants die mee gaan doen.' Jet Kokelaar van Piccard Sn Vlissingen DEN HAAG Krimpregio's mogen niet extra lijden Bezuinigingen op rijksdiensten mo gen niet disproportioneel neer slaan in krimpregio's zoals Zee land. Dat stelt minister Stef Blok (Wonen en Rijksdiensten). De ef fecten worden bijgehouden. Ook wordt overlegd met provincies. uit. Dan kunnen die een duik ne men in het binnenzwembad om het uitje compleet te maken. Alles is gratis, ook de drankjes bij het buffet. „De voedselbank ver zorgt de selectie. Hoe dat precies gebeurt, is nog niet duidelijk, maar ik kan me zo voorstellen dat er ge loot wordt." Ze zouden wel alle mensen van de Voedselbank Walcheren willen hel pen, maar dat zijn inmiddels onge veer 180 adressen. „We beginnen met deze actie en wie weet zijn er andere restaurants die mee gaan doen." Er worden de laatste tijd veel ac ties voor voedselbanken opgezet, blijkt uit een overzicht op onder meer www.vbwalcheren.nl. Be stuurslid Kees Mesu van de voed selbank zegt: „Mensen hebben echt iets over voor de ander. En dat is maar goed ook, want de laat ste maanden is het aantal mensen dat afhankelijk is van onze voedsel bank met zo'n veertig procent toe genomen." De crisis laat niemand onberoerd. Mensen scheiden en komen in geldproblemen omdat ze hun huis niet kunnen verkopen; een alleen staande moeder met kinderen krijgt geen alimentatie omdat haar partner het niet kan ophoesten en mensen raken hun baan kwijt. Ko kelaar: „Iedereen kent misschien wel iemand uit zijn directe omge ving, die dit overkomen is. Trou wens, de privacy voor de mensen die hier komen eten, is volledig ge garandeerd. Ze krijgen dezelfde sef- vice als iedere andere gast." Het is Piccards goede doel voor 2013. Het geld komt uit de eigen pot. „Nee, niet uit de personeels- door Marcel Modde pot, volgend jaar is er weer ge woon een personeelsfeest en wie weet borrelt er dan weer een goed idee op." Om het personeel nog meer te be trekken bij de actie heeft Piccard een ludieke aftrap bedacht. Met de Nieuwjaarsduik in Vlissingen op 1 januari zullen personeelsleden, fa milie en vrienden van Piccard een duik nemen. „We hopen op 50 deelnemers, dan zijn de gasten van iedere zondag als het ware ver tegenwoordigd." Personeel van Piccard en vrienden en gasten nemen een duik in een T-shirt waarop staat: 01-01-2013. Ik was erbij. „Onze koks maken een grote pan erwtensoep voor de deel nemers. Ik neem geen duik. Het hotel zit vol en er moet iemand hier blijven om op de balie te pas sen." MIDDELBURG - De structurele bij drage van gemeenten aan de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ) stijgt volgend jaar met vijftig procent tot 15 euro per inwoner. Daarnaast moeten vooral de drie Walcherse gemeenten en Noord-Beveland jaarlijks extra in de buidel tasten voor regionale taken. Anderen zijn juist weer goedkoper uit. Het algemeen bestuur van de VRZ is donderdag unaniem akkoord ge gaan met de nieuw toe te passen verdeelsleutel. Daar ging nog wel een' heftige vergadering achter ge sloten deuren aan vooraf. Voorzit ter ]an Lonink sprak van een 'his torisch besluit', maar realiseert zich dat de klus nog niet is ge klaard. Het laatste woord is uitein delijk aan de afzonderlijke gemeen teraden, omdat er met de regionali sering van de brandweer per 1 ja nuari een nieuwe gemeenschappe lijke regeling van kracht wordt. Maar het besluit komt alleen nog onder druk te staan als een meer derheid van de raden zich tegen de aanpassing keert. Die kans wordt klein geacht, aangezien de meeste gemeenten (Terneuzen en Borsele voorop) voordeel hebben bij de nieuwe regionale spreiding van de veiligheidskosten. Boven dien prevaleert het 'algemeen be lang' boven financiële bezwaren, zo heeft de VRZ door juristen la ten uitzoeken, aldus Lonink. De VRZ heeft laten berekenen hoeveel geld de gemeenten jaar lijks van het Rijk krijgen voor vei ligheidszorg en welke uitgaven ze in dat kader doen. Gedefinieerd is wat onder regionale taken wordt verstaan. Dat geldt onder meer voor de veiligheid rond de kern centrale, chemische bedrijven en bestrijding van incidenten met ge vaarlijke stoffen. Maar ook de Wes- terscheldetunnel en waterongeval len zijn een regionale taak. Een aantal gemeenten betwist de ver antwoordelijkheid op deze punten en betaalt daar jiu niet aan mee. MIDDELBURG - De provincies Zee land en Zuid-Holland gaan met in gang van het nieuwe jaar als eerste provincies in Nederland samen werken op het gebied van vergun ningverlening, toezicht en handha ving bij risicovolle bedrijven. De gedeputeerden voor milieu van beide provincies ondertekenden daarvoor 19 december een intentie verklaring. Met ingang van 1 januari worden de vergunningen en inspecties bij risicovolle bedrijven in Zeeland en Zuid-Holland gecoördineerd van uit één Regionale Uitvoerings dienst (RUD). Dit coördinatiepunt is ondergebracht bij de DCMR Mi lieudienst Rijnmond, de dienst die dit toezicht al doet bij alle risicovol le bedrijven in het Rijnmondge bied. De bedrijven kunnen nog ge woon terecht bij dezelfde uitvoe ringsdienst als waar zij voorheen zaken mee deden. Er is geen wijzi ging in het bevoegd gezag. Door de uitvoering voor Zeeland en Zuid-Holland te concentreren bij één. Regionale Uitvoerings dienst ontstaat meer efficiëntie, kwaliteit en uniformiteit Tegelij kertijd mogen burgers ervan uit gaan dat de overheid op een ade quate manier vergunningen ver leent, toezicht houdt en bij overtre dingen consequent handhaaft. door Harmen van der Werf VLISSINGEN - Het kon niet uitblij ven. De Nederlandse vissersvloot is de afgelopen jaren fors inge- krompen. Dat begint zich te verta len in de visbestanden. Een direct gevolg daarvan is dat Nederlandse en andere Noordzee-vissers in 2013 meer schol mogen aanvoeren. Daartegenover staat dat er minder tong mag worden opgevist, al is het tongbestand niet slecht. De ver wachting is dat- het tongbestand zich in 2015 op een duurzaam ge zond niveau bevindt. De Europese ministers vamVisserij hebben woensdag besloten dat er volgend jaar 15 procent meer schol in de Noordzee mag worden ge vangen, oftewel 100.000 ton. Ne derland heeft veertig procent van dit quotum. De maximaal te van gen hoeveelheid tong - de belang rijkste vis voor Zeeuwse vissers - is verlaagd met 14 procent, tot 14.000 ton. Nederlandse vissers hebben 75 procent van dat quotum. Dit jaar is het tongquotum niet hele maal volgevist, vertelt secretaris Geert Meun van visserijorganisatie VisNed. Tien procent uit 2012 mag daarom mee naar 2013. Het meest tevreden is Meun nog wel over het besluit van de Europe se ministers van Visserij om het aantal dagen dat vissers op zee mo gen zijn, op hetzelfde niveau te houden als dit jaar. De vrees be stond dat het aantal zeedagen zou worden verminderd, waardoor het veel lastiger zou worden de vangst quota op te vissen. Óf 2013 een goed visjaar wordt, zal vooral afhangen van de nu erg ho ge gasolieprijs. Vissers die met een energiezuinig elektrisch vistuig, de pulster, vissen, weten de kosten te beperken. Er zijn echter nog maar 42 pulskor-ontheffingen, 43 nieu we komen eraan. Het Europees parlement moet zich daar echter eerst nog in maart of april over uit spreken, weet Meun. PUBLICATIE 1. Het dagelijks bestuur van Sabewa Zeeland maakt bekend dat in de vergadering van 30 november 2012 het 'Aanwijzings- en mandaatbesluit Belastingen Sabewa Zeeland' is vastgesteld. Dit besluit ligt ter inzage op het kantoor van Sabewa Zeeland. Kennedylaan 1 in Terneuzen. U vindt het besluit ook op de website 2. Het algemeen bestuur van Sabewa Zeeland maakt bekend dat in de vergadering van 7 december 2012 de Programmabegroting Sabewa Zeeland 2013, de meerjarenraming 2014 - 2016 en de financiële verordening van Sabewa Zeeland zijn vastgesteld. Deze besluiten liggen ter inzage op het kantoor van Sabewa Zeeland, Kennedylaan 1 in Terneuzen. U vindt de besluiten ook op de website www.sabewazeeland nl. Kennedylaan 14538 AE Terneuzen t. 088 9995800 info@sabewazeeland.nl www.sabewazeeland.nl De koks Anthon Langeveld (links) en Martin Hoebeke én Jet Kokelaar van hotel-restaurant Piccard. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27