Iedere klusser kan hier straks terecht' Veere stimuleert elektrisch vervoer De hobbyloods College Goes kiest westelijke afslag A58 24|Zi weekenddiensten vrijdag 21 december 2012 AAI I door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Bezoekers aan het Veer- se gemeentehuis in Domburg kun nen hun elektrische auto daar straks opladen op twee speciaal daarvoor gereserveerde parkeer plaatsen. De oplaadpaal van de ge meente staat er sinds eind novem ber. Dit is de opmaat voor uitbrei ding van elektrische vervoer in Veere. De gemeente Veere heeft zelf één elektrische auto en twee elektri sche scooters. In de gemeente staan verder vier oplaadpalen van E-laad op parkeerplaatsen van het waterschap in Vahcenisse, twee in Oostkapelle (Westhove en de Vier Hoogten) en een in Vrouwenpol der bij resto Vrouwenpolder. Maar dat is niet het einde, verze kert verkeerswethouder Jaap Mei- se: „Wat we in gang gezet hebben, mag zeker niet wegzakken. We gaan volgend jaar goed bekijken wat de paal bij het gemeentehuis en de palen van E-laad op de par keerterreinen opgeleverd hebben. Maar we willen het elektrisch ver voer in ieder geval sterk stimule ren. De twee scooters hebben we nu twee jaar en dat werk heel goed. zeker in steden als Domburg en Veere komen ze makkelijk en geruisloos bij hun doel. Boa's ge bruiken ze veel. Niet alleen voor handhaving maar ook om in druk te verkeer te regelen." „We denken overigens niet alleen aan elektrische auto's maar ook aan fietsen. Daar is nóg veel winst te behalen. We hebben bijvoor beeld veel personeel dat in de om ringende dorpen woont. Ik heb zelf sinds eind mei een elektrische fiets. Er staat nu al 2280 kilometer op de teller. Ik fiets snel naar het provinciehuis en kan daar tot bijna in de voordeur komen." Bij de andere Walcherse gemeen ten blijkt dat in Vlissingen nog geen oplaadpalen staan, maar vol gens een woordvoerster buigt het college van B en W zich daar be gin volgend jaar over: Middelburg heeft inmiddels vijf kleine elektrische wagentjes in de stad rijden voor bijvoorbeeld het legen van vuilnisbakken. De hoofd stad beschikt over vier oplaadpa len van E-laad met elk twee op- laadpunten. De toekomst? „De markt moet het verder doen, we plaatsen ook geen benzinesta tions", zegt een woordvoeder van de gemeente. „Misschien rijden we over een paar jaar wel op water stof." Volgend jaar staat in ieder ge val een evaluatie op stapel. door Rob Paardekam GOES - Burgemeester en wethou ders van Goes kiezen de westelijke variant als het gaat om de nieuwe afslag vanaf de A58. De oostelijke variant, waarvoor woningen aan de Groeweg ge sloopt had moeten worden, is van de baan. De afslag waar het college nu op inzet, komt westelijk van de 's-Gravenpolderseweg. De op- en afritten sluiten straks direct aan op de Nansenbaan. Volgens wethouder Loes Meeuwis- se heeft de westelijke variant een aantal voordelen ten opzichte van de oostelijke. Zo is hij iets goedko per. De kosten worden geschat op ruim 18 miljoen euro, terwijl voor de andere variant meer dan 20 mil joen nodig is. Bovendien kwam onlangs aan het licht dat een deel van de benodig de grond voor de oostelijke variant een hoge archeologische waarde Een ruimte waar klussers lekker kunnen sleutelen aan hun oldtimer, konijnenhok of scoo tertje. Dat willen Ido en Els Matthijsse straks bieden in hun nieuwe hobbyloods naast de smederij in Meliskerke. ledereen is welkom, mits lid van de nieuwe hobbyclub. Het moet een ontmoetingsplek worden voor klussers. Of dat nu het oplappen van een oldtimer is of het timmeren van een konij nenhok. De Hobbywerkplaats van Ido en Els Matthijsse biedt straks ruimte aan knutselaars van alle leeftijden en gezindten. door Annemarie Zevenbergen De loods is nu nog leeg. Er wordt druk geschil derd en de werkban ken, die Ido Matthijsse zelf maakt, staan nog in losse on derdelen in de smederij aan de rand van Meliskerke. Het is behaaglijk warm in de smidswinkel. In de ijzeren kachel brandt een behaaglijk vuurtje. Ter wijl de regen ritmisch roffelt op het dak vertelt smid Ido vol liefde over zijn vak en de plannen voor de hobbyloods, die in januari de deuren opent. Ido en Els vonden het tijd om 'naast werk, economie en winst' ook iets anders te doen. Ido: „Iets op sociaal vlak. Voor mensen die willen knutselen maar daar thuis geen ruimte voor hebben. Een plek waar oudere vakmannen, als leermeesters, hun kennis kunnen overbrengen'. Een plek ook waar jong en oud met elkaar een kop koffie drinken. Je ziet nu vaak aller lei groepen tegenover elkaar staan. Het zou leuk zijn als ze bij ons sa men dingen gaan doen." De toekomstige gebruikers van de loods moeten wel lid worden van de nieuwe hobbyclub. „Dat was ook een voorwaarde om een verze kering te kunnen afsluiten", ver telt Els. „Dat viel nog niet mee", vult Ido aan. „De verzekering ken de dit initiatief niet, ze zeiden: 'O, dat is iets heel nieuws voor ons'. Maar het is gelukt. En ja, we kun nen helaas ook niet alles gratis doen. De klussers kunnen wel ge bruik maken van alles wat er staat." De clubleden kunnen straks op drie dagdelen in blokken van vijf uur aan de slag in de hob byloods. Er komt een timmer manswerkplaats met werkbank, een lashoek met werkbank en een knutselruimte met nog een werk- heeft vanwege de aanwezigheid van een Vliedberg. Dat zou voor problemen kunnen zorgen. „Ver der neemt de westelijke variant minder ruimte in beslag en sluiten de op- en afritten rechtstreeks aan op de Nansenbaan", stelt de wet houder. „Dat is ook een voordeel. Nu hoeven er geen onwenselijke aansluitingen op de 's-Gravenpol derseweg te komen." Hoewel de gemeente en de provin cie samen een groot deel van de kosten voor hun rekening nemen, is een rijksbijdrage noodzakelijk. Vermoedelijk neemt het ministe rie komend voorjaar een besluit over een bijdrage van bijna 9 mil joen euro. „Zonder dat geld komt de afslag er niet", zegt Meeuwisse. Als de nieuwe afslag er is, moeten de dagelijkse files tijdens de spits in zuidelijk Goes tot het verleden behoren. Het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis dringt ook aan op de komst van de nieuwe afslag.- Butterfy and Fish van Matthijsse, ingekleurd door Amerikaanse kunstenares. bank. Een hefbrug voor auto's en brommers en een kantine comple teren het geheel. De loods is alleen op werkdagen beschikbaar. Er zijn nu al gepensioneerde vak mannen die zich spontaan hebben aangeboden om kennis over te dra gen of een oogje in het zeil te hou den. „Zo moet het groeien, wij zet ten het op en dan moet het zich verder ontwikkelen", zegt Ido. Hij begon in 1996, na een carrière in het internationaal familietrans portbedrijf, als smid. In een schuurtje aan de rand van het dorp. Het bedrijf is inmiddels uit gegroeid tot een begrip in de wij de omgeving. Werkstukken van Matthijsse zijn zelfs te vinden in Frankrijk, Ierland en Duitsland. In de nabije omgeving staan de kunst- picknickplaatsen van staal. Ge maakt door de smid, naar een ont werp van Joke de Witte. „Leuke opdracht. En ze staan nog steeds overeind. Dat is iets waar ik altijd veel aandacht aan besteed. Je moest eens weten wat er onder de grond aan fundatie zit", grinikt Matthijsse. „Alles wat ik plaats, of dat nu een hek is of zo'n picknick- bank, zit goed verankerd in de grond. Hufterproof dus." Dorpsgenoot Piet Wisse wipt even binnen om zijn massieve deurklopper op te halen. Tevreden neemt hij het werk in ontvangst „Zwaar, daar kun je niet omheen. Mooi hoor. Moet-ie eerst in de pri mer voor ik 'm schilder", wil Wis se nog even weten. Winkel en werkplaats staan vol werkstukken en onderdelen. „Ik heb geen beperkingen, alles wat ik zie, kan ik maken," zegt Matthijs se. Voor een 80 centimeter hoge driemaster, een rodeozadel of ge heel geautomatiseerde en gesmede toegangspoort draait hij z'n hand niet om. Na Kerst is er open huis in de loods, Ra- penburgweg 14 Meliskerker. Zaterdag 22 en zondag 23 december 2012 Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekend of tijdens feestdagen, alleen na telefonische af spraak). De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Ubels, Van Tol, Heijmans, Spekhorst en Schinkels- hoek. Tussen 23.00 en 8.00 uur: Huisart senpost Walcheren tel. 0900-1985. Buiten, deze tijden vr 17.30-23.00 uur, za en zo 8.00-23.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Tandartsen A.A. Paul, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. (0118) 478811.Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen 0118-471140 of via semafoonnr. 06-65029959 (24-uur bereikbaar). Middelburg 0118-626045 (24-uur bereikbaar). Verloskundigenpraktijk Veere 0118-584101 (24-uur bereikbaar). Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstraat 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Buurtzorg (24 uur bereikbaar): gemeente Middelburg tel. 0623739196, Souburg tel. 0612375210, gemeente Veere tel. 0610226772. gemeente Vlissingen, Tele foonnummer: 06-23741010. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Thuiszorg Werkt voor Ouderen, tel. 06-13223446. Zorgstroom, tel. 0118-684000. ZorgThuis SVRZ, Middelburg/Vlissingen 0118-630630, Domburg 0118-587800. Dierenartsen Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. (0118) 637077.Spreekuur zonder afspraak 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren), Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za en zo visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en zoogdierenopvang De Mikke tel. 0118 628288. Dierenambulance 06-43727125 (24-uur bereikbaar). Westelijke variant afslag A58 Goes vv. GOES v Voorkeursvariant van het v college van Goes. Afslagen en opritten sluiten direct aan op de Nansenbaan. Ziekenhuis ADRZ en Emergis Oostelijke variant is van de baan. Woningen aan Groeweg hoeven niet te worden gesloopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24