ledereen in het dorp is bezig met de actie 221 zeeland AVA Piek blijft in beeld als poppodium 14.773 30 Vlissinger veroordeeld voor oplichting fiscus Promotie OPGERUIMD het nieuwe jaar in! BODEMPRIJS! 'Voor de baby's in Afrika' Ook Stuntmarkt Neckermann.com moet sluiten vrijdag 21 december 2012 Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118-47 1/77 www.avaelectro.nl Robbert Duvivier, een voormalige leerling van de scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg, is onlangs gepromoveerd aan de Universiteit van Maastricht. Duvi vier behaalde daar ook zijn diplo ma geneeskunde. Zijn promotieon derzoek ging over Teaching en Lear ning Clinical Skills. door Maurits Sep VLISSINGEN - In poppodium De Piek in Vlissingen zullen voorlopig gewoon concerten gehouden wor den. Ook zal het huidige gebouw betrokken worden bij een onder zoek naar alternatieve locaties waar op de lange termijn de pop cultuur in Vlissingen een plek kan krijgen. Dat heeft de gemeenteraad van Vlissingen gisteravond besloten. De raad nam een motie van de LPV aan waarin deze overgangsfa se is vormgegeven. Wethouder Rob van Dooren kon zich er ook prima in vinden. „Dit ligt in het verlengde van wat wij al van plan waren maar het is een verdere aan scherping van ons voorstel. En te recht, want het risico bestond an ders dat concerten zouden gaan plaatsvinden in andere locaties en dat er op termijn geen popcultuur meer zou overblijven." De motie van de LPV zorgt er ook voor dat grotere concerten ver plaatst kunnen worden van De Piek naar grotere zalen, zoals het Arsenaal theater. Ook dat vindt Van Dooren een goed plan. „De Cultuurwerf kan daardoor meer geld verdienen met die concerten en dat extra geld gebruiken om het tekort op de exploitatie van De Piek te dekken." De Cultuurwerf moet 50.000 euro bezuinigen op De Piek. Door het popbeleid te verspreidén over de stad - het gemeentebestuur ziet 'de stad' voor zich als podium, niet alleen één locatie - zou niet al leen een versnippering ontstaan; het risico bestond ook dat De Piek uiteindelijk zou sneuvelen. Vele tientallen vrijwilligers en be zoekers van het Vlissingse poppo dium, dat vorig jaar zijn 40-jarg be staan vierde, togen gisteravond naar het stadhuis om nogmaals te pleiten voor het behoud van wat één van hen omschreef als 'het Pa- radiso van Vlissingen'. Zij leverden daar 2007 handtekeningen in om hun pleidooi kracht bij te zetten. Alle fracties hadden waardering voor de betrokkenheid van de vrij willigers. Maar er waren ook kriti sche kanttekeningen. Zo merkte de WD op dat het tijd wordt voor meer ondernemerschap, zodat De Piek zonder verlies gaat draaien. En de PvdA steunde wel voluit De Piek, maar-dan als functie (het be lang van de popcultuur in Vlissin gen) en niet als gebouw. Opruimadvies en coaching Administratiebeheer ODrEDIliMnl Time management w r w E K wllwlüt Ad(h)d/autismebegeleiding Efrti' t/t/tej, PfcfiSScnlU flfjOtx&s Erna Verheij www.opgeruimd.org 0113-50.29.31 Tussenstand (donderdagavond laat) van de opbrengst van Se rious Request in Oostkapelle. Oudejaarstrekking 2012 ^o°fdP^ Koop uw Oudejaarsloten bij: Primera Anthony Burger Korte Delft 7 4331 AT Middelburg Tel. 0118-633574 Koop uw Oudejaarsloten bij: Primera Vlissingen Lange Zelke 2 4381 GA Vlissingen Tel. 0118-417960 Giant single 4u Life style fiets PROFILE Va* den Driest Zusterstraat 24, Middelburg 0118-612410 www.profile-vandendriest.nl Heel Oostkapelle is betrokken bij het Glazen Huis en alle ande re acties die gehouden worden voor Serious Request. Als vrijwil liger of als bezoeker van de vele activiteiten die bedoeld zijn om geld in te zamelen voor hulp aan baby's in arme landen. door Carla van de Merbel Zo'n honderd vrijwilli gers zijn deze week in touw om alles in en rond het Glazen Huis aan de Dorpsstraat in Oostkapelle te organiseren en in goede banen te leiden. „Alles gaat belangeloos", zegt Suzanne Cop- poolse van de organisatie. „Want we hebben een budget van nul eu- Oostkapelle beleeft er veel moois aan. Zoals de heaters die donder dag, na een oproep, van alle kan ten worden aangeboden. Ze zor gen ervoor dat de temperatuur in de tent waar de winterfair wordt gehouden een beetje aangenaam blijft voor de ondernemers. En zo als de gratis optredens die arties ten elke dag komen geven in de ruimte naast het Glazen Huis. Donderdagavond trad Danny Vera op. 's Middags bracht Zeeuwse Sien, mét trekker en zeem, een be zoek aan de radiostudio in het Gla zen Huis en lapte meteen de ra men. Er was ook een bingo. Biljart kampioen Jean-Paul de Bruijn gaf 's avonds een demonstratie/les bil jarten. Ook was er een 'versmak king': biljarten voor prijzen. Ondertussen gaan de dj's Hans Burgs, Reinier Wondergem en Jeroen Burgs stug door met radio- Anouk (I) en Femke van Gelder. MIDDELBURG - Een 49-jarige Vlissin ger is donderdag door de recht bank in Middelburg conform de eis veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelij ke celstraf van drie maanden. De rechtbank vindt bewezen dat hij met zijn bedrijfje 'De Schelde Trades-Magyar A.S.' heeft gepro beerd de fiscus té tillen door een btw-bedrag van 113.050 uitbetaald te krijgen. De Vlissinger bestelde voor 708.050 euro inclusief 113.050 euro btw aan toners uit Hongarije en verkocht die vervolgens weer aan een afnemer in Hongarije. Alles diende contant betaald te worden. Op een parkeerplaats in Vlissingen werd de partij toners van de ene Hongaarse vrachtwagen in de an dere Hongaarse vrachtwagen gela den. De Vlissinger deed zijn btw-aangif- te over het eerste kwartaal 2011 en voerde die 113.050 euro aan 'betaal de btw' op, erop rekenend dat de fiscus dat bedrag aan hem zou overmaken. Met de verkoop van de toner was geen btw gemoeid, omdat het export betrof en dat dus een zaak van de ontvanger in Hongarije zou zijn. De rechtbank acht het verhaal van de Vlissinger 'niet aannemelijk en ongeloofwaar- maken én vasten. Het niet-eten houden ze goed vol, zegt Julia Paauwe. „Al hebben ze ook taaie momenten." Paauwe is gewichts consulent en zorgt deze week voor de vervangende 'maaltijden' van de drie dj's. Vijf keer per dag krij gen ze een groente- en/of fruitsha- ke. De eerste om acht uur 's och tends en dan steeds om de vier uur. Om vier uur 's middags brengt ze de heren een warme groentesap van bijvoorbeeld' to maat, courgette en kruiden. Paau we zorgrervoor dat de shakes geva rieerd en vitaminerijk zijn. „De shakes zijn allemaal anders. Ze krij gen deze week dertig verschillen de." Om in muziekstijl te blijven, geeft ze elke shake een naam 'uit een liedje', bijvoorbeeld 'Lemon tree' voor een shake met citroen. Het betreffende liedje wordt ver volgens op de radio gedraaid. nouk en Femke van Gel der (beiden 10) komen donderdagmiddag langs bij het Glazen Huis. Ze hebben net een kaars gekocht op de win terfair. Het wisselgeld hebben ze in de brievenbus van het Glazen Huis gestopt. Nu is het tijd voor chocomel. Boven hen op een scherm zijn de camerabeelden te zien van twee van de drie dj's die een week lang radio maken en niet eten. „Voor de baby's in Afri ka", weten Anouk en Femke. „Ie dereen in het dorp is ermee be zig." Woensdag hebben ze zelf een markt gehouden en de opbrengst (41,55 euro) aan Serious Request gegeven. En de opbrengst van de winterfair op school vorige week (662 euro) gaat ook naar het goede doel. isssssisas^e^amaseasasmsseims^msemssssBSssai HULST - Ook de Stuntmarkt van Neckermann.com aan de Absdaalse- weg in Hulst ontkomt niet aan de afslankingsoperatie van het postor derbedrijf De outletwinkel van Neckermann, waarin onder meer retourartikelen en restanten wor den verkocht, sluit de deuren. Het is nog niet bekend wanneer pre cies. Op dit moment zijn er acht medewerkers werkzaam van wie er drie in dienst zullen blijven bij Neckermann.com. De overige me dewerkers zullen hun baan verlie zen. De Stuntmarkt in Hulst werd in 1988 geopend. Bij Necker- mann.com worden in totaal 130 vol- tijdsbanen geschrapt. Voor 172 me dewerkers is er geen plaats meer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22