Corporaties kunnen fusie niet betalen WALCHEREN Kerstdiner voor ouderen almanak Tip? redactie@pzc.nl Lokroep VRIJDAG 21 december 2012 21 Oostkapeile is het Ontmoetinsplek voor Glazen Huis 23 en 24 klussers 24 en 25 Woongoed Middelburg en Woonburg gaan wel samenwerken door Theo Giele MIDDELBURG - Woningcorporaties Woongoed Middelburg (6300 wo ningen) en Woonburg (2000 wo ningen) kiezen voor verdere sa menwerking, maar tot een fusie zal het niet komen. De afgelopen maanden zijn Woon goed en Woonburg tot de conclu sie gekomen dat geld, tijd en in spanningen die een fusie kosten op korte termijn niet opwegen te gen de besparingen. Begin dit jaar kondigden de twee en de Vlissing- *se corporatie l'escaut Woonservice (6500 woningen) een studie aan naar fusie. L'escaut haakte begin oktober af Daardoor ging een flink deel van het voordeel van schaalvergroting verloren. Het geld, dat besteed zou worden aan ftisiekosten, hebben de corpo raties hard nodig om de gevolgen op te vangen van de maatregelen in het Regeerakkoord. Als de ver- huurdersheffing en de nieuwe be rekening van huur doorgaan kost dat Woongoed in totaal 8,1 mil joen euro op huidige bedrag van 36 miljoen aan inkomsten. Woon burg moet 2 miljoen euro inleve ren op een 11 miljoen aan inkom sten. Volgens de directeuren Eric de Ceuster (Woongoed) en Marco van der Wel (Woonburg) worden alle investeringen opnieuw tegen het licht gehouden. De Ceuster zegt dat als cfe maatregelen uit het Regeerakkoord ongewijzigd wor den doorgevoerd zijn corporatie een 'heel serieus probleem' heeft. „Als we zo doorgaan, staat binnen vier of vijf jaar de curator voor de deur." Een fusie kunnen beide or ganisaties zich op dit moment een voudigweg niet veroorloven. Wel gaan de twee het pad van samen werking verder op. Vooral op het gebied van verdergaande automati sering willen de twee corporaties samen optrekken om zo ook de kosten te delen. De dienstverlening aan de huur ders en het op peil houden van de kwaliteit van de woningen is het laatste waarop de corporaties wil len bezuinigen. Maar door bijvoor beeld de bereikbaarheid via de website te verbeteren zou kosten besparing samen kunnen gaan met een betere dienstverlening. Nu kunnen huurders met vragen en klachten alleen tijdens kantoor uren terecht. Via een voorziening op de website kunnen de corporaties 24 uur per dag en 7 dagen per week bereik baar zijn. MIDDELBURG - Liefst 125 ouderen uit de hele der Valk hotels in Middelburg en Goes. Het di- In Middelburg was de organisatie in handen diners voor eenzame en minder draagkrach- provincie kregen donderdagavond een drie- ner vond plaats in het kader van een jaarlijks van de Stichting Welzijn Middelburg en Poso tige oudere inwoners van Zeeland, gangen-kerstdiner voorgeschoteld in de Van evenement van het Nationaal Ouderenfonds. Zeeland. Heel wat instanties steunen de kerst- foto Lex de Meester Hoe het ooit begonnen is weet ze ei genlijk zelf niet, maar die Dreischor- se hoeft maar te fluiten en haar twee katten staan - waar ze ook vandaan moeten komen - binnen een paar tel len venvachtingsvol bij de voerbak. Horen ze het bekende fluitje dan wé ten ze dat er iets lekkers geserveerd wordt. Toen ze laatst moest ovenver ken besloot haar vriend dat hij de katten wel even eten zou geven. Maar hoe hij ook foot, ze kwamen niet. De een keek vanaf de bank wat lodderig in de richting van het la waai, maar verroerde verder geen vin. Plots bedacht de man dat zijn vriendin eigenlijk nooit echt zuiver foot en produceerde een uiterst vals en schril f uitje. De poezen stonden binnen twee tellen klaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21