Sapfabriek naar Sloe Vlissinger valt filmploeg en politie aan FZC Dubbeldikke UitGids boordevol tips Provincie zet met site in op 24-uurseconomie 'Nog strenger zijn bij geweld tijdens Oud en Nieuw' li II111I Met herders langs het kerstverhaal MIDDELBURG - Op de site www.an- derezeeuwsetijden.nl presenteert de provincie Zeeland zich als kop loper in het nieuwe tijdenbeleid. Dat beleid is gericht op flexibelere openingstijden, schooltijden en werktijden. In de 24-uursecono mie kan de arbeidsparticipatie ver groot worden van beide ouders door de tijden van opvang, school, vrije tijd en werk beter op elkaar af te stemmen. De onderwijsorga nisatie RPCZ, de ouderenzorg SVRZ en de Zeeuwse bibliotheken hebben projecten lopen met flexi bele werk- en openingstijden. pagina 2 en 3: boeken ophalen bij tankstation DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie moet nog vaker hoge straffen ei sen tegen verdachten van geweld tegen hulpverleners. Dat zei minis ter Opstelten van Justitie en Veilig heid gisteren tijdens een debat in de Tweede Kamer over de komen de jaarwisseling. Vandaag gaat een nieuwe campagne van start van de Stichting Hulp voor Hulpverle ners. Zij roept het publiek op filmpjes te maken met hun mobie le telefoon als ze getuige zijn van geweld tegen een hulpverlener. Die filmpjes kunnen ze dan uploa- den op de site van de stichting, die ze weer doorspeelt aan de politie. pagina 10 en 11: hulp voor hulpverle ner DE STELLING Fotograferen van geweld tegen hulpverleners is een prima idee Reageer op pzc.nl UW MENING 385 reacties Zeeland moet alles op alles zetten om de marinierskazerne binnen te halen ■■■MHMMMII I Word ook abonnee! I fj Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 8 7116881I55553011 DONDERDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren Grijs, later regen 20 december 2012 l 254e jaargang nr. 304 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I 5' VLISSINGEN - Bij het tegenhouden van de belager van een EO-film- ploeg zijn twee agenten in Vlissin- gen woensdagmiddag gewond ge raakt. De politie was naar de Wijk Westerzicht gereden na een mel ding van overlast. In het kielzog van de politie volgde de televisie ploeg van de EO, die de wekelijkse reality-serie Het Politiebureau in Vlissingen maakt. Toen een 25-jari- ge Vlissinger hen zag, vloog hij de filmploeg aan. Ook een 45-jarige huisgenote bemoeide zich ermee. De twee agenten die tussenbeide kwamenkregen vervolgens rake klappen van de man. Ze moesten zich later door een arts laten be handelen. Toevallig was een ME-peloton in de buurt aan het oefenen. De ME'ers werden rich ting Westerzicht gedirigeerd om de belaagde agenten te helpen. De agressieve man maakte zich daar op uit de voeten. De vrouw ging te rug haar woning in,klom door het raam het dak op en gooide dakpan nen naar beneden. De hulp van de brandweer werd ingeroepen om de vrouw naar beneden te halen. De politie heeft de vrouw en later ook de man aangehouden. Politie woordvoerster Esther Boot zegt dat de aanwezigheid van de tv-ploeg vaker tot boze reacties leidt, maar dat de beelden alleen met instemming van betrokkenen worden gebruikt in het tv-pro- gramma. Daarover zijn afspraken gemaakt tussen EO en politie. Spaans bedrijf biedt werk aan honderd man door René Schrier NIEUWDORP - Aan de Bijleveldha- ven in het Sloegebied bouwt een Spaans bedrijf een afvulfabriek voor vruchtensap. De fabriek zal werk bieden aan 100 man. Dat heeft de directeur van Zeeland Seaports, Hans van der Hart, giste ren op de eindejaarsbijeenkomst meegedeeld. Het Spaanse bedrijf, waarvan de naam nog even ge heim wordt gehouden, werkt sa men met de logistieke onderne ming Kloosterboer, die als dienst verlener voor het bedrijf op gaat treden. Kloosterboer zit al in de op- en overslag van vruchten en fruit. Het is de bedoeling in de nieuwe afvulfabriek consumenten pakjes en -flesjes te vullen. De pro ductie voor de eerste jaren gaat 120 miljoen liter sap per jaar bedragen. De verwachting is dat, na een aan tal jaren, de capaciteit zal verdub belen. De bouw van de nieuwe fa briek begint binnenkort. De exploi tatie van het nieuwe bedrijf begint in het derde kwartaal van 2013. Bij de acquisitie van het Spaanse be drijf zijn ook Zeeland Seaports en Economische Impuls Zeeland be trokken. Van der Hart kondigde verder aan dat ook Verbrugge Ter minals een nieuwe activiteit op gaat pakken. Verbrugge gaat pulp op- en overslaan van de grootste cellulosefabriek ter wereld die on langs in Brazilië geopend is. Dat bedrijf heeft Vlissingen gekozen als aanlandingsplaats voor West-Europa. Dat gaat in eerste in stantie 40 banen opleveren, maar kan doorgroeien tot werk voor honderd mensen. pagina 3: commentaar pagina 22: Zeeland Seaports slaat in 2012 iets minder over THOLEN - Tholen was woensdagavond al hele maal in kerstsfeer. Vele tientallen kinderen, ouders, opa's en oma's van basisschool De Regen boog liepen een herderstocht door de binnen stad. Ook veel andere inwoners kwamen een kijk je nemen. Onderweg kwamen ze tien taferelen tegen die samen het kerstverhaal voorstelden. Vanaf de aankondiging van de geboorte van Je zus tot aan de stal, waar Hij werd gevonden door de herders. Op de Markt (foto) werd uitgebeeld hoe Jozef en Maria tevergeefs op zoek waren naar een herberg. Voorafgaand aan de tocht wer den op het schoolplein kerstliederen gezongen. Na de tocht was er warme chocolademelk voor ie dereen. foto Mechteid Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1