zeeland 119 UWV verhuist, maar blijft dichtbij Financiële strop voor Sluis bij verplaatsing Limit Eigenaar Martin Heijt: donderdag 20 december 2012 'Als wij moeten verhuizen, mag de gemeente in de buidel tasten. We hebben niets fout gedaan. Sterker nog: voor al onze werkzaamheden en verbouwingen hebben we gewoon vergunningen gekregen. Een ver plaatsing is voor ons niet te betalen.' Discotheek The Limit ligt middenin het gehucht Moilekot. De dichtstbijzijnde woning staat op nog geen tien meter afstand. foto Camile Schelstraete Hoe nu verder? Dat is geen vraag die op één dag te be antwoorden is, meent de Sluise burgemeester Jacques Suur- mond. „We gaan de uitspraak grondig bestuderen en dan kijken welke stappen we ondernemen", liet hij gisteren weten. Ook eigena ren Martin en Rick Heijt van The Limit wachten af. „Geen idee wat dit betekent", zei Martin gisteren. Een eerste conclusie is dat de ge meente Sluis een flink probleem heeft. De uitspraak van de Raad van State laat mogelijk nog ruimte om alsnog te bewijzen dat de dis co geen onaanvaardbare overlast voor omwonenden met zich mee brengt. Dat lijkt echter lastig, aan gezien de directe buurvrouw op nog geen negen meter afstand woont en de rechtbank eerder al oordeelde dat een disco simpelweg niet in Moilekot thuishoort Daar komt bij dat de disco-eigena ren geen enkele blaam lijkt te tref fen: ze vroegen én kregen steeds vergunningen voor het exploiteren en verbouwen van de disco. „Eind jaren negentig heb ik de zaak om gebouwd van café naar disco", ver telt Martin Heijt. „De gemeente legde me toen een hele waslijst aan eisen voor waaraan ik moest voldoen. Dat heeft me klauwen met geld gekost." In 2009 gaven de eigenaren de disco een grondige opknapbeurt. „Die investering heb ik er natuurlijk nog lang niet uit", aldus Heijt. Als Sluis er niet in slaagt aan te to nen dat het met de overlast voor omwonenden best meevalt, moet de gemeente in de slag met de Heijts. Verplaatsing van de disco theek of uitkopen van de eigena ren, met alle kosten van dien, lijkt dan een reële optie. „In dat geval mag de gemeente in de buidel tas ten", verklaart Martin Heijt. „Wij hebben niets verkeerd gedaan. Bo vendien is verplaatsing voor ons niet te betalen." Eén voordeel zou die situatie nog kunnen hebben: het zou het gebrek aan een disco aan de kust, die ontstaat door het sluiten van disco Joy in Cadzand- Bad, kunnen oplossen. De raadsfractie van Nieuw Ge meentebelang heeft gistermiddag meteen vragen aan de burgemees ter gesteld over het onderwerp. Raadslid Chris van de Vijver wil onder meer weten wat de gevolgen zijn voor de gemeente en The Li mit. Ze vraagt zich ook af'of de burgemeester deze situatie niet be ter had kunnen inschatten'. BRESKENS Duizendste actie door KNRM'er Bram Verhage Bram Verhage, opstapper en plaats vervangend schipper bij KNRM- reddingstation Breskens, is woens dag in het zonnetje gezet. Hij deed 's ochtends mee aan een reddingac tie bij Borssele, waar een zeilboot in de mist kampte met motorpech. De KNRM bracht het schip veilig naar Breskens. Het was Brams' dui zendste actie. Dat is gevierd. Bram is 25 jaar opstapper met dus gemid deld veertig reddingacties per jaar. TERNEUZEN Zware bierenavond in De Pit met dj Ronaldo Poppodium De Pit in Terneuzen pakt tweede kerstdag, woensdag 26 december, traditiegetrouw uit met een zware bierenavond. Oftewel: uitbuiken met een gerstenatje in de hand, met 'fijne muziek' op de achtergrond van dj Ronaldo. Het feestje begint om 19.00 uur en de entree is gratis. AXEL Vogelvrienden houden kerstshow in De Halle Vogelvereniging De Zeeuws-Vlaam- se Vogelvrienden houdt tijdens de kerstdagen in De Halle in Axel een vogelshow met ruim tweehonderd vogels van achttien inzenders. Za terdag is al de keuring. De show is eerste kerstdag open van 10.00 tot 17.00 uur en tweede kerstdag van 10.00 tot 16.00 uur. Voor kinderen tot 12 jaar ligt een gratis dierenpos- ter klaar ter waarde van tien euro. KLOOSTERZANDE Kerstbingo in café De Kastanje voor carnaval De Kloosterzandse camavalsstich- ting De Kloorianen houdt vrijdag een grote kerstbingo in café De Kas tanje aan de Cloosterstraat 3. De balletjes rollen vanaf 20.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan de Teutactiviteiten' voor jong en oud tijdens het carnaval 2013 in Kloos- terzande. Het is volgend jaar carna val van 10 tot en met 12 februari. GESLAAGD Evi Verschelling (23), oud-leerlinge van De Rede in Terneuzen, is on langs afgestudeerd als meester in de rechten aan de Vrije Universi teit in Amsterdam. Werk zoeken en werk vinden doen we steeds vaker via internet. Daarom kunt u bij UWV ook veel zaken zelf online regelen en gaan we vanuit minder vestigingen werken. Via uwv.nl en werk.nl kunt u altijd terecht bij UWV, óók buiten kantooruren. Op 28 december verhuist uw vestiging vanuit Oostburg naar de nieuwe locatie Werkplein Terneuzen, Stadhuisplein 1,4531 GZ Terneuzen. Op uitnodiging van UWV kunt u op deze locatie deelnemen aan netwerkbijeenkomsten, speeddates en workshops. Elke dinsdag van 14.00 - 16.30 uur kunt u daar terecht voor alle vragen waarop u via uwv.nl en werk.nl zelf geen antwoord vindt. m (JWV wericen aan perspectief

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59